Uaktualnienie 2015: W Internecie 50 pytań krąży od dłuższego czasu i nie zapowiada się na to, by krążyć miało przestać. Nie oczekuję za każdym razem podawania oryginalnego źródła do mojego artykułu, ale proszę chociaż o to, by nie podpisywać się pod tekstem mojego autorstwa.
Awantura na Ukrainie przynosi naszym mediom i politykom kolejną okazję, by pokazać całemu światu jak zła jest Rosja w porównaniu do demokratycznej zachodniej osi dobra, uczciwości, sprawiedliwości i praw człowieka.

Skoro winny jest zawsze ten jeden jedyny kraj, przyjrzyjmy się zatem ileż to winy spoczywa na wschodnim niedźwiedziu i czym jest powodowane to ciągłe podgryzanie Rosji przez ośrodki masowego przekazu. A oto i pytania, które powinniśmy sobie już po raz setny zadać:

1. Czy są Rosjanami panowie Soros i Sachs, autorzy ,,Planu Balcerowicza”, którzy wyprowadzili z polski kilkaset miliardów dolarów?
2. Czy to może za prośbą lub pomysłem innych Rosjan, Polska dokonała po 1980 roku tej ,,transformacji ustrojowej i gospodarczej”, polegającej np. na wyrzuceniu na bruk pracowników PGRów?
3. Czy to Rosjanie za marne grosze wykupywali perły polskiego przemysłu?
4. Czy to z winy Rosjan pozbyliśmy się naszego przemysłu włókienniczego, chemicznego, tekstylnego, farmaceutycznego, budowlanego, elektronicznego, kopalnianego, hutniczego, obronnego, transportowego, włókienniczego, telekomunikacyjnego i stoczniowego?
5. Czy to Rosjanie wykupili polskie zakłady pracy za kilka procent ich faktycznej wartości, aby je pozamykać, zwolnić ludzi i wywieźć cały wartościowy sprzęt do swojego kraju?
6. Czy to Rosjanie wykupili polskie banki i czy to rosyjskie banki obecnie wysysają z Polaków ich ciężko zarobione pieniądze?
7. Czy to Rosjanie zabronili nam dofinansować nasze stocznie w trakcie kryzysu gospodarczego?
8. Czy to Rosjanie kazali nam zalewać szyby kopalniane, aby nigdy więcej nie można już ich było użytkować?
9. Czy to Rosjanie kazali pozbyć się nam naszych cukrowni?
10. Czy to Rosjanie zniszczyli nasze rolnictwo i rybołówstwo?
11. Czy to Rosjanie kazali wprowadzać i podwyższać zbrodnicze podatki oraz nie pozwalają na ich obniżkę?
12. Czy to Rosjanie wydają wiążące dla Polski tysiące kretyńskich dyrektyw niszczących resztki naszej gospodarki?
13. Czy to Rosjanie wprowadzili do naszego kraju pięćdziesiąt sieci hipermarketów, które nie odprowadzają ani grosza do Skarbu Państwa?
14. Czy to Rosjanie mają pretensje terytorialne w stosunku do nas i czy to oni wykupują ogromne połacie polskiej ziemi (szczególnie na Górnym Śląsku, Opolszczyźnie oraz Warmii i Mazurach)?
15. Czy to Rosjanie każą nam odprowadzać rocznie sto miliardów składki członkowskiej?
16. Czy to Rosjanie zniszczyli nam kolej, a teraz przymierzają się jej do wykupienia?
17. Czy to Rosjanie chcą prywatyzować nasze lasy?
18. Czy to Rosjanie wykupili nasze wodociągi i elektrownie?
19. Czy to Rosjanie i ich koncerny niemalże za darmo mają koncesję na wydobywanie w Polsce wszystkiego, co posiada nasza ziemia?
20. Czy to Rosjanie zniszczyli Wojsko Polskie doprowadzając je w stanu w którym na sto tysięcy ludzi przypada około dwudziestu tysięcy prawdziwych, potrafiących cokolwiek żołnierzy?
21. Czy to Rosjanie roszczą sobie prawo do decydowania o naszej przyszłości, często wbrew naszej Konstytucji i prawom uchwalanym w naszym kraju?
22. Czy to Rosjanie wysyłali naszych żołnierzy na głupie wojny w Iraku i Afganistanie?
23. Czy to Rosjanie wysyłają naszych żołnierzy do Libii, Czadu czy Mali?
24. Czy to na potrzeby Rosjan utworzono GROM?
25. Czy to do Rosjan pielgrzymują wszyscy polscy politycy, by kiwać się pod murami Kremla obiecując strategiczne partnerstwo szefom rosyjskiego wywiadu?
26. Czy to Rosjanie mają w posiadaniu patenty na GMO i zmuszają nas do wprowadzania tego na nasz rynek?
27. Czy to Rosjanie zmuszali nas do kupowania szczepień na świńską czy ptasią grypę?
28. Czy to Rosjanie spryskują chemikalia nad naszymi głowami i wzruszają ramionami na fakt, że wymiera przez to światowa populacja pszczół?
29. Czy to Rosjanie panoszą się po naszym kraju, roszcząc sobie prawa do wszystkiego co się w nim im spodoba?
30. Czy to paszporty Rosjan upoważniają do „odzyskiwania” kamienic lub ziemi ornej?
31. Czy to GRU kręci się po naszym kraju z żołnierzami uzbrojonymi w broń maszynową, z wycieczkami młodych Rosjan, którym pokazuje się miejsca ,,kaźni Rosjan” i ,,polskich morderców”?
32. Czy Rosjaninem jest Jan Tomasz Gross i czy Rosjanie ukuli stwierdzenie o ,,mordercach Polakach w Jedwabnem” czy o ,,polskich obozach koncentracyjnych”?
33. Czy to Rosjanie dają nam przykład kraju o bezkarnych służbach bezpieczeństwa, które mają prawo do zastrzelenia, torturowania, oraz inwigilowania każdego obywatela?
34. Czy to od Rosjan wychodzi przykład ułatwiania aborcji dla rozrywkowych panienek, legalizacji i tłumaczenia zboczeń (w tym pedofilii), oraz beztroskiego życia bez zasad i reguł, co niszczy całą cywilizację łacińską?
35. Czy to Rosjanie są największymi na świecie producentami i handlarzami narkotyków?
36. Czy to GRU w interesie swoich wojen narkotykowych doprowadza do degeneracji i wyniszczania całych pokoleń?
37. Czy to Rosjanie bombardują kilkadziesiąt krajów członkowskich ONZ?
38. Czy to Rosjanie namawiają nas do legalizacji narkotyków bądź eutanazji?
39. Czy to Rosjanie otaczają inne kraje murami i odcinają im dostęp do wody pitnej?
40. Czy to Rosjanie wjeżdżają buldożerami w osiedla mieszkalne przedstawicieli innej religii?
41. Czy to Rosjanie mogą bezkarnie ignorować ponad siedemdziesiąt rezolucji i kar ONZ?
42. Czy to Rosjanie nie podpisali traktatu o nierozpowszechnianiu broni jądrowej i ukrywają przed wszystkimi posiadaną przez nich ilość broni masowego rażenia?
43. Czy to Rosjanie nie posiadają własnej konstytucji, ani jasno określonych granic?
44. Czy to Rosjanie prowadzą politykę eugeniczną sterylizując kobiety innego koloru skóry, zmuszając je do aborcji, czy wyganiając je z kraju?
45. Czy to Rosjanie nieustannie od lat prowadzą kosztujące ich podatników biliony dolarów wojny?
46. Czy to Rosjanie wywołują non stop rewolucje w innych krajach i doprowadzają do obalania demokratycznych rządów?
47. Czy to Rosjanie każą nam płacić sześćdziesiąt pięć miliardów odszkodowań za niepopełnione przez nas zbrodnie?
48. Czy to Rosjanie zrzucają bomby z zubożonymi uranem na tysiące niewinnych cywilów?
49. Czy to Rosjanie organizują zamachy mające stanowić prowokacje do kolejnych ich wojen, bądź coraz to większej inwigilacji obywateli?
50. Czy to Rosjanie doprowadzili do biedy i ludobójstw w całej Afryce np. prowokując wojnę domową w Kongo albo rewolucję w RPA, gdy tylko wyczuli złoża czegoś wartościowego?

Zaledwie pięćdziesiąt punktów, a myślę, iż można by było ich śmiało napisać ponad setkę. To jednak nie przekona polskich pseudo-patriotów gdyż: historia, Gruzja, Smoleńsk…

Czy Rosjanami byli Stalin, Lenin, Dzierżyński lub Beria? Czy to za pieniądze rosyjskie dokonano rewolucji październikowej? Czy to Rosjanie prowokowali nieudane polskie powstania narodowe, czy też może były one podsycane przez innych? Tutaj również nie wystarczyłoby nawet sto punktów.

W kwestii Gruzji polskie lemingi nadal będą sądzić wbrew oczywistościom, że to Rosja rozpoczęła wojnę, gdy nawet Komisja Europejska orzekła inaczej.

Można to wszystko powtarzać wiecznie, lecz efekty pozostają zazwyczaj marne. Polakom należy po prostu wskazywać wroga i broń Boże nie może to być realny wróg, który finansowo czy również na inne sposoby wykańcza od blisko trzydziestu lat nasz kraj. Wrogiem nie mogą być winni milionów emigrantów, zniszczonej edukacji, służby zdrowia, beznadziejnego prawa czy rozwalonych dróg i korupcji. Wrogiem pozostanie kraj, w którym odradza się wiara prawosławna, w którym być może uda się obywatelom uzyskać możliwość posiadania w szerszym zakresie broni palnej, w którym zakazuje się pedofilii i molestowania seksualnego dzieci – wszystko wbrew temu, co robią nasi przyjaciele i sojusznicy z zachodu, który już tak wiele razy nam ,,pomógł”.

Robert Grünholz

Reklamy

11 myśli na temat “Niedźwiedź Wschodu

 1. Relacje polsko-rosyjskie maja swoją historię,które można zobrazować na tle podziału i opisanych cywilizacji przez Feliksa Konecznego.Ich rozwój ma szczególne znaczenie uwzględniając opisany przez Tadeusza Zielińskiego list rozwodowy w HELLENIZM A JUDAIZM .
  Historii nie da się oszukać,ani przez tych co piszą zarówno z polskiego,jak i rosyjskiego punktu widzenia.

   1. Ciekaw będę,tym bardziej po lekturze Konecznego:
    -DZIEJE ROSJI,
    -POLSKIE LOGOS A ETHOS.
    Do tej ostatniej pozycji trzeba napisać językiem matematyki rozdział o wartościach narodowych.

 2. Szanowny Robercie,

  W pełni podzielam twój pogląd na temat rozkładu wektorów wrogich nam sił. Piszę to z punktu widzenia Polaka, narodowca i syna Żołnierza Wyklętego. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że rewolucja neobolszewicka nadciąga tym razem z zachodu i bliskiego wschodu, niosąc bakcyla zarazy w postaci lewackiego totalitaryzmu, lichwiarskiej międzynarodówki, tolerastii, politycznej poprawności i terroru wszelkiej maści zboczeńców, domagających się kolejnych przywilejów – słowem wszystkich składowych cywilizacji śmierci, którą próbuje się przeszczepić na grunt polski. Wspomniane powyżej punkty, to oczywiście realne zagrożenia dla tego co obecnie pozostało z naszego kraju. Niemniej jednak nie lekceważyłbym zagrożenia rosyjskiego, bowiem nie wolno zapominać, iż Rosjanie mają paskudny nawyk dogadywania się z Niemcami ponad naszymi głowami i brania nas w przysłowiowe dwa ognie.

  Pozdrawiam, TF.

  1. Szanowny Panie tie_fighter,

   Polacy winni myśleć nie 5, nie 10, a 20, 50 i 100 lat do przodu. Ze względu jednak na obecną katastrofalną sytuację kraju, nasza uwaga winna być skupiona na tym co się dzieje tu i teraz, a nie na tym co mogłoby się ewentualnie dziać w przyszłości.

   Od prawie 30 lat nie może być mowy o większym wpływie Rosji na Polskę. Przynajmniej nie w wymiarze politycznym czy gospodarczym. Rosjanie nie przejęli naszych mediów, banków, ani elektrowni. Z kolei inne strony wyniszczają i kolonizują nasz kraj każdego dnia. Należy ustalić konkretne priorytety. Rosja może stać się niedługo zagrożeniem, ale czy jest nim w tej chwili?

   Pozdrawiam

 3. Świetny artykuł panie Robercie. Obawiam się jednak, że do lemingów nie dotrze, żaden z pańskich argumentów.

 4. Czcigodny Panie Robercie
  Tłumacząc kto wyciska jak cytrynę Tusklandię ma Pan oczywiście rację. Ale z drugiej strony nie wierzę w jakąkolwiek konstruktywną współpracę z Rosją. Która udowodniła że zna tylko jeden model „przyjaźni” z kimś słabszym – bezwzględną wasalizację.
  Na nasze szczęście nad rosyjską dupą wisi chiński bat. I za jakieś pięćdziesiąt lat pojawi się wątek samostanowienia Syberii, wtedy już zdominowanej etnicznie przez Chińczyków. Bo oni planują na pokolenia a nie jak zachodnie „demokracje” do najbliższych wyborów. A bez Syberii będzie z Rosją jak w koszarowym wierszyku:
  Stait statuja
  sawsiem bez ch***
  Pozdrawiam serdecznie.

  1. Szanowny Stary Niedźwiedziu,

   Tu nie chodzi o wiarę w kogokolwiek, gdyż polityka jest brudną grą i nie ma w niej miejsca na jakiekolwiek zasady, moralność lub empatię względem słabszych. Jak jednak napisałem, mija ponad 30 lat od kiedy Rosja miała realny wpływ na Polskę, a obecnie nie ma już prawie żadnego. Na co dzień we wszystkich sferach życia walczymy jednak z bezwzględnym, liczniejszym i o wiele bardziej zdeterminowanym wrogiem. Z wrogiem, który ani myśli z nami współpracować, podać dłoń we wspólnym interesie handlowym, czy zawiesić broń i zająć się swoim podwórkiem.

   Polska rządzona przez Polaków mogłaby mieć o wiele więcej do powiedzenia niż upadające Niemcy. Bardziej Rosjan obchodzi teraz Angela Merkel, realna kanclerz kraju, który może dyktować warunki państwom Unii, a nie marionetkowy rząd Polski mający jeszcze dziesięć razy mniej do powiedzenia niż pani Merkel. W sytuacji kiedy nie jesteśmy w oczach Rosji nawet niezależnym bytem politycznym… Rosja szanuje silnych i niezależnych, a nie żałosne kukły.

   Pozdrawiam serdecznie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s