10 warunków Międzynarodowego Funduszu Walutowego, które zostały postawione Ukrainie (pełna lista) do wypełnienia, aby mogła uzyskać pożyczkę z tej instytucji w wysokości 16 miliardów dolarów.

Zgodnie z korespondencją amerykańskich dyplomatów, ujawnioną na stronie internetowej WikiLeaks, decyzję o udzieleniu Ukrainie pożyczki z MFW na kwotę 16 miliardów dolarów poprzedzało opracowanie listy reform pierwotnie zatwierdzonych przez USA a następnie przekazanych do rozpatrzenia przez MFW.

Wśród nich na pierwszym miejscu figuruje reforma emerytalna. Jak wynika z odtajnionych przez WikiLeaks dokumentów, pewien ukraiński rozmówca amerykańskiego ambasadora Johna Tafft’a, przygotował program przeprowadzenia ukraińskich reform i przekazał je USA. Stany Zjednoczone z kolei zatwierdziły i przekazały ten program do Międzynarodowego Funduszu Walutowego, który nalegał na jego realizację jako na warunek otrzymania przez Ukrainę pożyczki, informują „Ukrainskije nowosti”. Według danych WikiLeaks ta lista rekomendowanych reform dla Ukrainy zawiera następujące punkty:

Podwyższenie wieku emerytalnego o 2 lata dla mężczyzn i o 3 lata dla kobiet. Zlikwidowanie prawa do przechodzenia na wcześniejszą emeryturę i likwidacja zasady liczenia 1 roku pracy jako 2 lat pracy w warunkach niebezpiecznych dla zdrowia.
Eliminacja instytucji specjalnych świadczeń emerytalnych, które są przeznaczone dla naukowców, urzędników państwowych, kierowników przedsiębiorstw państwowych. Ograniczenie emerytury dla pracujących emerytów. Ustanowienie wieku emerytalnego dla oficerów armii ukraińskiej na poziomie wieku 60 lat.
Podniesienie ceny gazu dla przedsiębiorstw komunalnych o 50% a dla konsumentów prywatnych o 100%. Podniesienie ceny energii elektrycznej o 40%. Doprowadzenie do uwolnienia cen dla miejskich przedsiębiorstw komunalno-mieszkaniowych. Dopuszczenie do wzrostu cen proporcjonalnie do wzrostu cen gazu. Zwiększenie akcyzy na benzynę do 60 Euro.
Znieść ulgi i podwyższyć podatki transportowe o 50%. Nie podwyższać poziomu egzystencji minimum socjalnego a sytuację społeczną równoważyć z dotacji punktowych.
Sprywatyzować wszystkie kopalnie i znieść subsydia i dotacje dla kopalń. Znieść ulgi dla miejskich przedsiębiorstw komunalno-mieszkaniowych. Znieść państwowe wsparcie (dotacje) na bezpłatne posiłki i podręczniki szkolne.
Ograniczyć praktykę uproszczonego opodatkowania. Znieść praktykę ulg na NDS (odpowiednik VAT-tłum.) w obszarach wiejskich. Wprowadzić system opodatkowania NDS (odpowiednik VAT-tłum.) dla aptek i firm farmaceutycznych.
Znieść moratorium na sprzedaż ziemi rolnej. Znieść dotacje dla producentów wieprzowiny i drobiu.
Zmniejszyć ilość ministerstw do 14 (czternastu). Pozostawić tylko jednego wicepremiera. Znieść stanowisko ministra Gabinetu Ministrów. Podporządkować wszystkie państwowe instytucje ministerstwom. Administracja podatkowa, celna, Fundusz Mienia Państwowego, powinny wejść w skład Ministerstwa Finansów.
Ograniczyć nadmierne wynagrodzenia za pracę urzędników państwowych.
Zasiłki dla bezrobotnych powinny być wypłacane wyłącznie po upływie okresu 6 (sześciu) miesięcy pracy. Wynagrodzenie chorobowe na poziomie 70% wynagrodzenia ale nie poniżej socjalnego minimum egzystencji. Zasiłek chorobowy wypłacać dopiero po upływie 3 (trzech) dni chorobowych.
Wcześniej spekulowano, że rozmówcą amerykańskiego ambasadora Johna Tafft’a, w tym przypadku, jak i w szeregu innych doniesień, mógł być były minister finansów, ukrainojęzyczny żyd Wiktor Pinzenik.

Na podstawie: http://3rm.info/43763-10-trebovaniy-mvf-k-ukraine-dlya-predostavleniya-kredita.html
Przekład: RX
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-kabala-skali-kraju-2014-02

Warto doliczyć to wszystko, co oligarchowie oraz bandyci z Prawego Sektora chcą podarować w prezencie mieszkańcom swego kraju, w szczególności tym zasiedlającym wschodnią jego część, by zrozumieć, że żadne wojska nie były i nie są nigdzie potrzebne, aby każdy rozsądny mieszkaniec Ukrainy uciekał czym prędzej ze swojego kraju .

Robert Grünholz

11 myśli na temat “Warunki MFW dla Ukrainy

 1. Dziekuję za ten artykulk. Z chęcią wydrukuję go i powieszę w pracy w gablotce z informacjami 🙂
  Szczucie na Rosję w Polsce jest przeogromne. Szokuje mnie to jak ludzie są pozbawieni samodzielnego myślenia aby wpierw zastanowić się czy naprawdę tak jest jak przedstawia to polska tv.

 2. Te plany na głowę biją reformy Balcerowicza wprowadzone w Polsce po rzekomym upadku PRL. A przecież to dopiero początek. A odnośnie sugestii autora, to myślę panie Robercie, że Ukraińców uratować może jedynie zwycięstwo Wschodniej Ukrainy ha d kijowską juntą- w przeciwnym wypadku oczy im się otworzą dopiero, gdy już będzie za późno.

  1. Plan Sorosa i Sachsa zwany Planem Balcerowicza to pikuś w porównaniu z tym, co Zachód zgotowałby Ukraińcom. Widać, że interesy rozmaitych korporacji i rodzin polityków np. Bushów, Bidena czy Cheneya są jak zwykle ważniejsze niż życie milionów ludzi. Co potwierdza po raz kolejny już tezę, iż rządzą nami psychopaci.

 3. Witaj Robercie,

  Jak już powyżej słusznie zauważono, te postulaty MFW są rozbuchaną wersją tego, co naszemu krajowi zaaplikowano w ramach planu Balcerowicza. Tutaj jednakoż postanowiono darować sobie stwarzanie pozorów dla planu pozbawienia narodu ukraińskiego władzy nad swoim majątkiem. Mamy tu do czynienia z klasycznym wrogim przejęciem, tyle że nie banku czy jakiegoś innego przedsiębiorstwa, a całego kraju. Żaden przywódca, mający na uwadze dobro swojego kraju, nie zgodziłby się na takie warunki. Jest to swego rodzaju papierek lakmusowy, który uwidoczni rzeczywiste intencje Kijowskich (nielegalnych) władz. Cóż, nie pierwszy to to raz, kiedy lichwiarska międzynarodówka, łapami sprzedajnych polityków próbuje się uwłaszczyć na cudzym majątku. W Ameryce Południowej i jeszcze kilku innych zakątkach świata ten proces się powiódł, co rozzuchwaliło bandytów w białych kołnierzykach. Poczekamy, zobaczymy, jak się to wszystko zakończy, ale mam takie dziwne wrażenie, że jest to propozycja nie do odrzucenia.

  Serdecznie pozdrawiam, TF.

  1. Czcigodny tie-fighterze,

   Przede wszystkim witaj ponownie. Oczywiście, MFW jak do tej pory nie ma żadnych wyraźnych sukcesów na rzecz budowy światowego dobrobytu, za to zyskuje w każdym zakątku świata ogromne doświadczenie w niszczeniu i grabieniu biednych Narodów. Tak, jest to propozycja nie do odrzucenia. Już udzielono jakichś pożyczek. Dlatego tylu Ukraińców jedzie teraz przez Polskę do Niemiec, Francji, Szwecji i jeszcze dalej. Ich kraju już nie ma. Ukraina nigdy nie istniała samodzielnie i nie zaistniała przez to dwudziestolecie. To koniec wszystkiego, co ledwie zdołali stworzyć. Cóż, historia zatoczy teraz koło.

   Pozdrawiam serdecznie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s