Kilkanaście osób ze stowarzyszenia „Otwarta Rzeczpospolita” demonstrowało wczoraj przeciwko aktom nietolerancji i rasizmowi w Szczecinie. Zostali zaatakowani przez grupę ponad stu nacjonalistów, którzy, jak donoszą media, skandowali takie hasła jak: „Szczecin wolny od Islamu” i „Płacze Anglia, płacze Francja, tak się kończy tolerancja”. Przyjrzyjmy się zatem „Otwartej Rzeczpospolitej” i zobaczmy czy faktycznie ma ona prawo decydować o czymkolwiek w imieniu Polaków:

 

Obecnie jednym z wiceprezesów tejże organizacji jest pani Paula Sawicka, była kierowniczka biur Jacka Kuronia i Bronisława Geremka, a także przyjaciółka i wydawczyni książek znanego mitomana Marka Edelmana.

 

Inną znaną członkinią „Otwartej Rzeczpospolitej” jest pani Magdalena Czyż, członek Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów i była współprzewodnicząca Grupy działania przeciwko antysemityzmowi i ksenofobii przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

 

W skład rady programowej wchodzili także:

 

Pani Monika Adamczyk-Grabowska, kierownik Zakładu Kultury i Historii Żydów w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS, tłumaczka literatury jidysz i członek redakcji rocznika „Polin: Studies in Polish Jewry”.

 

Pan Michał Bilewicz, członek zespołu „Krytyki Politycznej”, stypendysta Fulbrighta, były redaktor naczelny czasopisma „Jidełe” i ex-redaktor „Słowa Żydowskiego”.

 

Pani Helena Datner, przewodnicząca Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie i pracownik Żydowskiego Instytutu Historycznego.

 

Pani Aldona Jawłowska, członek Collegium Invisibile.

 

Pan Henryk Lipszyc, znany japonista pochodzenia żydowskiego i były profesor na Uniwersytecie w Tel-Awiwie.

 

Pani Mirosława Marody, kolejna członkini Collegium Invisibile.

 

Pan Jerzy Tomaszewski, kierownik Centrum Badania i Nauczania Dziejów i Kultury Żydów w Polsce, członek zarządu Żydowskiego Instytutu Historycznego i redaktor „Polin. Studies in Polish Jewry”.

 

Pan Feliks Tych, były dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego, zięć zbrodniarza okresu komunistycznego Jakuba Bermana.

 

Pan Władysław Bartoszewski, niewymagający opisu.

 

Z „Otwartą Rzeczpospolitą” współpracuje Żydowska Ogólnopolska Organizacja Młodzieżowa, Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie’ i Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Do jej głównych sponsorów należą takie organizacje jak: American Jewish Joint Distribution Comittee, Fundacja im. Stefana Batorego i Fundacja Judaica.

 

Ścisłe powiązania z „Otwartą Rzeczpospolitą” posiada także organizacja HejtStop i program Obywatele dla Demokracji, wdrążany przez Fundację im. Stefana Batorego.

 

Nie widzę powodu, dla którego żydzi nie mieliby mieć prawa do zakładania własnych partii, organizacji czy stowarzyszeń. Takie prawo powinno przysługiwać wszystkim obywatelom, bez względu na ich narodowość bądź wyznanie. Czy jednak nazwa tej organizacji nie wprowadza nikogo w błąd?

 

Robert Grünholz

 

Idealną grafiką do powyższego wpisu okazało się być zdjęcie Jakuba Bermana, zbrodniarza i prześladowcy członków Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych z okresu stalinowskiego. Jak napisałem powyżej, również zięcia Feliksa Tycha.

 

jakub-berman1

 

Jest to trzecia część ujawniania tych, którzy roszczą sobie prawo do decydowania o wszystkim w imieniu Polaków. Poprzednie wpisy dostępne są pod tymi linkami:

https://rgrunholz.wordpress.com/2015/06/15/wypociny-za-niemieckie-srebrniki/

https://rgrunholz.wordpress.com/2015/06/25/emigracje-imigracja/

9 myśli na temat “Otwartość Rzeczpospolitej i Izraela

  1. Szanowny Stary Niedźwiedziu,

    Towarzystwo zaprosiło bandytów na marsz KOD w Szczecinie i chyba tylko spora obstawa policji zapobiegła poważniejszym incydentom. To tylko kwestia czasu jednak, bo również dzięki PiS niemiecka policja i służby mogą działać na terytorium naszego kraju. Lada moment to oni będą się szkolić w rozbijaniu demonstracji. Ukraińcy już ten trening mają za sobą…

    Cała ta sytuacja nadałaby się na skecz kabaretu Tey.

    Pozdrawiam serdecznie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s