Kilkanaście osób ze stowarzyszenia „Otwarta Rzeczpospolita” demonstrowało wczoraj przeciwko aktom nietolerancji i rasizmowi w Szczecinie. Zostali zaatakowani przez grupę ponad stu nacjonalistów, którzy, jak donoszą media, skandowali takie „ksenofobiczne” hasła jak „Szczecin wolny od Islamu” i „Płacze Anglia, płacze Francja, tak się kończy tolerancja”. Przyjrzyjmy się zatem „Otwartej Rzeczpospolitej” i zobaczmy czy faktycznie ma ona prawo decydować o czymkolwiek w imieniu Polaków:

 

Obecnie jednym z wiceprezesów tejże organizacji jest pani Paula Sawicka, była kierowniczka biur Jacka Kuronia i Bronisława Geremka, a także przyjaciółka i wydawczyni książek znanego mitomana i polonofoba Marka Edelmana.

 

Inną znaną członkinią „Otwartej Rzeczpospolitej” jest pani Magdalena Czyż, członek Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów i była współprzewodnicząca Grupy działania przeciwko antysemityzmowi i ksenofobii przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

 

W skład rady programowej wchodzili także:

 

Pani Monika Adamczyk-Grabowska, kierownik Zakładu Kultury i Historii Żydów w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS, tłumaczka literatury jidysz i członek redakcji rocznika „Polin: Studies in Polish Jewry”.

 

Pan Michał Bilewicz, członek zespołu „Krytyki Politycznej”, stypendysta Fulbrighta, były redaktor naczelny czasopisma „Jidełe” i ex-redaktor „Słowa Żydowskiego”.

 

Pani Helena Datner, przewodnicząca Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie i pracownik Żydowskiego Instytutu Historycznego.

 

Pani Aldona Jawłowska, członek Collegium Invisibile (założonego przez George’a Sorosa).

 

Pan Henryk Lipszyc, znany japonista pochodzenia żydowskiego i były profesor na Uniwersytecie w Tel-Awiwie.

 

Pani Mirosława Marody, kolejna członkini Collegium Invisibile.

 

Pan Jerzy Tomaszewski, kierownik Centrum Badania i Nauczania Dziejów i Kultury Żydów w Polsce, członek zarządu Żydowskiego Instytutu Historycznego i redaktor „Polin. Studies in Polish Jewry”.

 

Pan Feliks Tych, były dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego, zięć zbrodniarza okresu komunistycznego Jakuba Bermana.

 

Pan Władysław Bartoszewski, niewymagający opisu.

 

Z „Otwartą Rzeczpospolitą” współpracuje Żydowska Ogólnopolska Organizacja Młodzieżowa, Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie’ i Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Do jej głównych sponsorów należą takie organizacje jak: American Jewish Joint Distribution Comittee, Fundacja im. Stefana Batorego (także pana George’a Sorosa) i Fundacja Judaica.

 

Ścisłe powiązania z „Otwartą Rzeczpospolitą” posiada także organizacja HejtStop i program Obywatele dla Demokracji, wdrążany przez Fundację im. Stefana Batorego.

 

Nie lubię takiego wprowadzania w błąd. Czy nazwa tej organizacji nie powinna brzmieć „Otwarty Izrael”? Nie ma sensu ukrywać się ze swoim pochodzeniem i zamiarami, skoro antysemityzm jest karany surowiej niż gwałt czy zabójstwo, zatem nic nie zagraża organizatorom „Otwartej Rzeczpospolitej”, a także ich przyjaciołom z dziesiątek fundacji, organizacji, stowarzyszeń i instytucji, niemal zawsze z „tolerancją”, „otwartością” i „demokracją” w nazwie.

 

Robert Grünholz

 

Idealną grafiką do powyższego wpisu okazało się być zdjęcie Jakuba Bermana, zbrodniarza i prześladowcy członków Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych z okresu stalinowskiego. Oto idealny przykład tolerancji i otwartości:

 

jakub-berman1

 

Jest to trzecia część ujawniania tych, którzy roszczą sobie prawo do decydowania o wszystkim w imieniu Polaków. Poprzednie wpisy dostępne są pod tymi linkami:

https://rgrunholz.wordpress.com/2015/06/15/wypociny-za-niemieckie-srebrniki/

https://rgrunholz.wordpress.com/2015/06/25/emigracje-imigracja/

Reklamy

14 myśli na temat “Otwartość Rzeczpospolitej i Izraela

  1. Szanowny Tie_fighterze,

   Na Antysocjalu rozprawiliście się z towarzystwem spod znaku Komitetu dla Demokracji. A kto nim kieruje, jeśli nie zwolennik pedofilii i kazirodztwa Hartman z B’nai Brith? Rzeczpospolita jest zatem dla nich od zawsze otwarta. Była pięćset lat temu i jest nadal. Chyba nawet Baba Wanga nie przewidziałaby co by było z nami gdyby nie ten fakt 🙂

   Pozdrawiam serdecznie

 1. Czcigodny Robercie
  Trzeba to towarzystwo spod ciemnej sześcioramiennej gwiazdy nazwać po imieniu. To polakożerczy kahał.
  Całe szczęście, że tym razem nie skończyło się tak, jak kilka lat temu w Warszawie. Kiedy niejaki Blumsztajn przed 11 listopada zaprosił do Warszawy bandytów z „Antify”, a oni bili ludzi niosących biało-czerwone flagi. Jak zauważył mistrz Michalkiewicz, Mrożek wraz z Witkacym nie wymyśliliby, że w Polsce Niemcy będą bić Polaków na rozkaz Żyda.
  Pozdrawiam ponuro.

  1. Szanowny Stary Niedźwiedziu,

   Towarzystwo zaprosiło bandytów na marsz KOD w Szczecinie i chyba tylko spora obstawa policji zapobiegła poważniejszym incydentom. To tylko kwestia czasu jednak, bo również dzięki PiS niemiecka policja i służby mogą działać na terytorium naszego kraju. Lada moment to oni będą się szkolić w rozbijaniu demonstracji. Ukraińcy już ten trening mają za sobą…

   Cała ta sytuacja nadałaby się na skecz kabaretu Tey.

   Pozdrawiam serdecznie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s