Pomoc społeczna nie jest konsekwentna, wysyła do rodzin sprzeczne komunikaty – mówi w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” jedna z tzw. asystentek rodziny, która chce zachować anonimowość. Mówi, iż uczy dzieci, że mają sprzątać, pomagać rodzicom, a potem przychodzi pracownik socjalny i robi awanturę, że ojciec zabrał dzieci w pole kopać ziemniaki, „bo dziecko nie może pracować, jest tylko dzieckiem”.

Skuteczność pomocy społecznej w Polsce jest mniej więcej taka sama jak Urzędów Pracy i w najlepszym razie wynosi około 3% (wg. NIK). Efektywność bliska zera, a koszta ogromne, czyli po prostu działanie państwa w pigułce. 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pod kuratelą PSL, wydała prawie 300 mln złotych na: 83 dyrektorów departamentów (ponad 10 mln zł), 54 dyrektorów regionalnych (ponad 7 mln zł), na promocję wydano 36 mln zł, a na materiały promocyjne milion złotych. Publiczne środki były też przeznaczone na szkolenia, które tak naprawdę były wyjazdami integracyjnymi. 

,,Państwo nie ma pieniędzy na…” – proszę wstawić sobie tutaj cokolwiek np. refundację leków, modernizację szkół… Całe szczęście, że nikt nie czyta budżetu, ani raportów Najwyższej Izby Kontroli.

Spółka Alphabet, do której należy koncern Google, stworzyła projekt Digital News Initiative Innovation Fund. W ciągu 3 lat ma do rozdania 150 mln euro, z czego prawie 1,5 mln euro ma trafić do Polski. Portal podaje, że pokaźne sumy mają otrzymać lewicowe media w Polsce – „Gazeta Wyborcza”, Radio Tok FM i portal p. Tomasza Lisa – naTemat.pl. Z informacji serwisu parezja.pl wynika, że w Radzie Digital News Initiative Innovation Fund zasiada p. Bartosz Hojka, szef Agory.

Rączka rączkę myje i wszystko zostaje w rodzinie. 

P. Ikonowicz przekonywał, że kiedyś w naszym kraju było wielu wyznawców islamu i wtedy Polska była wielka, a gdy tylko stała się jednolita i katolicka, to zaczęła przegrywać. Zdaniem p. Ikonowicza, największym zagrożeniem nie są uchodźcy, lecz „szczucie” ludzi przeciwko sobie oraz wywołana przez kryzys migracyjny „fala europejskiego nacjonalizmu”. 

Zgadzam się z Piotrem Ikonowiczem. Myślę, że delegalizacja organizacji rasistowskich jak np. Front Narodowy czy Złoty Świt pozwoli Europie Zachodniej uporać się z plagą przestępczości, gdy wszyscy winni jej nacjonaliści trafią za kratki. A przynajmniej można spróbować, bo przecież ci ludzie nie mają w swoich własnych krajach żadnych praw. W porównaniu do tzw. ,,uchodźców”. 

Unia Europejska jest skazana na upadek – twierdzi amerykański ekspert gospodarczy, p. Marek Fleming-Williams. W jego ocenie, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest przekształcenie się UE w kilka mniejszych sojuszy, a niektóre z krajów członkowskich w ogóle znajdą się poza ich orbitą.

Spokojnie, Polska pozostanie na Titanicu do samego końca i wpuści Niemców na swoje miejsce na tratwie, a sama wejdzie do lodowatego oceanu. O to wszakże walczyli nasi przodkowie. 

Szwedzki rząd chce zakazać osobom poniżej 18 roku życia korzystania z solariów.

W ramach wspierania osób narażonych przez częste wizyty w solarium na raka skóry, zapłacimy więcej za przejazdy komunikacją miejską. 

Aż 40% europejskich Żydów twierdzi, że antysemityzm w ich krajach jest poważnym zagrożeniem dla ich życia.

Na wszelki wypadek może jednak Polska nie przyjmie uchodźców? Wszakże wielu obywateli Izraela dostało już od ręki polskie paszporty, więc zawsze mogą się ukryć u nas. 

Zdaniem prof. Andrzeja Zybertowicza, socjologa z UMK, zarówno marsz KOD w obronie p. Lecha Wałęsy, jak i wyciągnięcie teczek Bolka to nie przypadek. Sugeruje, że może stać za tym Moskwa, która prowadzi wojnę hybrydową z Polską.

Efekt liberalnej polityki wobec dopalaczy. Albo konkretnego – ,,Superputin”.

Meczety w Niemczech mają nietypowy problem z nowymi imigrantami, którzy… kradną buty modlących się muzułmanów.

Unia Europejska planuje już utworzyć fundusz, który da zatrudnienie tysiącom tureckich szewców. Nie ma jednak pewności, czy za te pieniądze Turcja nie wymorduje paruset kurdyjskich cywilów, ale zawsze można o to oskarżyć Rosjan i będzie cacy.

Ukraiński rząd zakazał wszystkim pracownikom służby cywilnej krytyki instytucji państwowych.

A co właściwie wolno na ,,Ukrainie”? Bo jedyne informacje jakie dochodzą do nas z tego kraju, to kolejne zakazy, aresztowania, sankcje, wojna domowa, grabież majątku narodu przez będących u władzy oligarchów, a także stawianie pomników kukiełce nazistów i ludobójcy Banderze. 

38-letni Brytyjczyk studiujący na kierunku opieka społeczna został wyrzucony z uniwersytetu w Sheffield za krytyczne komentarze wobec tzw. małżeństw homoseksualnych.

Z serii ,,europejska wolność słowa”, ,,europejskie wartości”, ,,demokracja” i ,,poszanowanie praw człowieka”. 

W centrum Moskwy kobieta w burce wymachiwała odciętą głową kilkuletniego dziecka. Według świadków krzyczała „Allah akbar” i groziła, że wysadzi się w powietrze. Powiedziała, że była to zemsta za bombardowanie Syrii.

Jak do tej pory nikt nie ucina głów amerykańskim dzieciom za destabilizowanie i bombardowanie połowy świata. Podobny problem ma Amnesty International, które do tej pory nie dostrzega łamania praw człowieka w Arabii Saudyjskiej, ale urządza demonstracje pod ambasadą Iranu.

Rosnąca niestabilność polityczna w krajach Europy, która wynika z problemu zadłużenia, może doprowadzić do załamania strefy euro – stwierdził p. Mervyn King, b. szef Banku Anglii.

A komu jest Europa winna tyle pieniędzy?

Jak podaje portal se.pl, głośne odwołanie szefów państwowych stadnin mogło być zasadne, gdyż stwierdzono gigantyczne straty i dziwne posunięcia poprzednich władz.

Choć PiS miał się zająć Arabami, to nikt nie domyślił się, że za tym hasłem wyborczym kryli się nie ludzie, a konie.

Zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło o 54,6 mld zł – informuje bankier.pl.

Zapytałbym znowu wobec kogo, ale z doświadczenia wiem, że większość ludzi nie odróżnia inflacji od deflacji, więc problem długu jeszcze długo nie pojawi się w polskiej debacie publicznej. O ile w ogóle zdąży.

W 2015 r. Holandia wpuściła do kraju co najmniej 30 osób podejrzanych o zbrodnie wojenne i przyznała im status uchodźców – wynika z opublikowanego właśnie rządowego raportu.

Myślę, że Holandia wykazała się po prostu ogromną tolerancją i powinna być wzorem dla całej ksenofobicznej Europy.

Do gorszących scen doszło w kosowskim parlamencie. Rozwścieczona opozycja użyła gazu łzawiącego, by wstrzymać proces wyboru nowego prezydenta.

Zasada jest prosta: referendum jest ważne tam, gdzie można przewidzieć jego słuszne dla nas wyniki. Dlatego też referendum na Krymie były nieważne, za to w Kosowie referendum w ogóle nie było potrzeba, bo wcześniej wymordowano w nim wszystkich Serbów i zniszczono tam ślady ich dawnej obecności. 

Imam z meczetu Grimhøj w duńskim Aarhus wzywał do kamieniowania niewiernych kobiet na śmierć.

Tymczasem Brytyjczyk nadużył wolności słowa poprzez sprzeciw wobec małżeństw homoseksualnych i w porównaniu do imama z Danii, siedzi w więzieniu. 

W 2015 r. w Polsce weszło w życie 29,8 tys. stron maszynopisu nowego prawa, czyli najwięcej przynajmniej od 1918 r. – podaje wprost.pl. Portal podkreśla, że żadne państwo w UE nie produkuje tyle prawa, co Polska. W latach 2012-14 weszło w naszym kraju w życie 56-krotnie więcej przepisów niż w Szwecji.

Przecież to ochrona miejsc pracy prawników.

Niemal co czwarta osoba skazana za przestępstwo seksualne w Norwegii w 2015 r. była imigrantem – wynika z raportu TV2. Prof. Krystian Gundersen z Uniwersytetu Oslo apeluje jednak o spokój, wskazując, że gwałty nie są tylko wynikiem pochodzenia napastnika, ale też innych czynników, jak np. jego sytuacji finansowej.

No tak, bo przecież trudna sytuacja finansowa gwałciciela z Europy jest dla sądu czynnikiem uniewinniającym…

Poza tym nie spodziewałem się, że tak obrzydliwa propaganda nacjonalistyczna dotknie nawet Norwegię. Jak widać potrzeba więcej gwałtów, żeby wszczepić ludziom tolerancję. 

 

Robert Grünholz

 

Reklamy

7 myśli na temat “Debilizmy tygodnia (3)

 1. Jedna jaskółka wiosny nie czyni i jeden mądry ruch szwedzkiego rządu nie zmieni setek złych ale akurat zakazu solariów krytykować nie trzeba tanoreksja jest faktem a z ich wytresowanym społeczeństwem nawet idzie to wyegzekwować.
  Pozdrawiam

 2. W urzędach pracy nauczają że trzeba sobie samemu szukać, a ogłoszenia na tablicy to te same co i ulotki w skrzynce na listy, czy reklamy w emailach, i na takie coś nawet piszą skierowania. Albo ogłoszenia z 200km od domu za najniższe oficjalne pensje, albo oferta 3/4 etatu ale praca od 6 do 18, to jawnie wisi u mnie w UP już dawno

 3. Czcigodny Robercie
  Z kolejnej porcji kwiatków zerwanych na oślej łączce postępu ujęły mnie historyczne brednie Ikonowicza. Czyżby tak jak i Petru, maturę zdobył na „rynku wtórnym”? Zresztą u Ikonowiczów to chyba rodzinne. Udający restauratorkę chamowaty babsztyl, będący siostrą tego „chujwejbina”, w polskiej telewizji reklamuje lek na zgagę i wzdęcia, z którego ponoć sama korzysta. Doskonale świadczy to o jakości potraw, którymi truje gości swych garkuchni.
  Pozdrawiam serdecznie.

  1. Szanowny Stary Niedźwiedziu,

   Na szczęście głos Ikonowicza w tej kwestii jest mało słyszalny i Polacy zachowali dość rozumu, o czym najlepiej świadczy niechęć Rodaków do przyjmowania tzw. ,,uchodźców” pod naciskami Unii Berlińskiej.

   Nie pomógł jad sączący się z ekranów telewizorów, naciski ,,celebrytów” wszelkiego typu, ani niemiecka propaganda w każdej wydawanej na terenie Polski gazecie regionalnej (a także w wielu ogólnokrajowych).

   To jedyne pocieszenie jakie znajduję w tej sytuacji, bo świadczy to o tym, że są tematy w których Polacy nie dają sobą manipulować do tego stopnia, co inne społeczeństwa Europy Zachodniej.

   Może zatem jest jeszcze dla nas jakaś nadzieja? Gdyby tak tylko Polacy wykazywali równie wiele rozsądku w innych kwestiach! Można by Ikonowiczów i jemu podobnych wrzucić od razu na śmietnik historii.

   Pozdrawiam serdecznie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s