Mój komentarz do rozmowy z Panią Martą Siciarek, szefową Gdańskiego Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek:

 

,,Co więcej, nie ma wiedzy o tym, czym się różni uchodźstwo od imigracji.”

Zgadzam się najzupełniej z Panią Martą!

Rządy państw europejskich nie odróżniają imigrantów od uchodźców, w związku z czym proponowały wcześniej przyjmowanie wszystkich jak leci, a dopiero po buntach części społeczeństw, zdecydowały się odsyłać tzw. ,,imigrantów ekonomicznych”.

Przynajmniej w teorii, bo w praktyce większość z nich nie posiada dokumentów i nie ma wielu możliwości identyfikacji ich prawdziwej tożsamości.

Mimo to, paręnaście dni temu w wieczornych ,,Faktach” TVNu, dziennikarz prowadził wywiad z trójką uchodźców pochodzących z Iranu (tak w każdym razie napisano).

Nie wiem jak Pani Marta, lecz ja nie wiem nic na temat wojny toczącej się na terenie Iranu. Wychodzi zatem na to, że imigranta od uchodźcy nie odróżniają także dziennikarze.

Poza tym ma to jeszcze na celu wzbudzenie niechęci do wszystkich imigrantów, a warto pamiętać, że znaczną część imigrantów w Europie Zachodniej stanowią właśnie Polacy.

 

,,I dlatego też nie do końca rozumiem, skąd tyle negatywnych opinii, obaw i lęku przed imigrantami, przed nieznanym. Nasze doświadczenie pokazuje, że ludzie się boją, dopóki nie stanie przed nimi imigrant czy uchodźca, człowiek z krwi i kości. Wtedy dopiero widzą w nim człowieka.”

Myślę, że obawy i lęk jest w stanie zrozumieć każdy człowiek nieogarnięty wirusem faszystowskiej politycznej poprawności, który choć trochę pomieszkał w Europie Zachodniej i miał na co dzień do czynienia z ludźmi obcymi nam kulturowo i religijnie.

Najwięcej pozytywnego na temat uchodźców mają jednak do powiedzenia ci Polacy, którzy prawie nigdy nie wyściubili nosa poza swój kraj i nie wiedzą z jakimi problemami zmaga się większość Europy.

Najczęściej są to dzieciaki z bogatych rodzin, przekonane o słuszności swoich poprawnościowych poglądów i dążące do zbawienia całego świata kosztem własnego Narodu, bo przecież Narody to i tak XIX-wieczny przeżytek, więc można je rozpuścić w gęstej zupie multikulturalizmu. W który, nawiasem mówiąc, nie wierzy już prawie żaden Europejczyk.

 

,,To jest właśnie przykład na gospodarowanie lękiem i zarazem próbę ubicia na tym politycznego interesu. Próbuje się stworzyć wrażenie bezpiecznej, zamkniętej Polski. To wizja krótkowzroczna.”

Oczywiście ci, którzy chcą sprowadzać uchodźców, nie próbują na tym ubić politycznego interesu.

W szczególności partie socjaldemokratyczne w reszcie Europy, których jedynym elektoratem są właśnie imigranci żądający przywilejów, przestępcy, narkomani i patologiczny margines, a także roszczeniowa smarkateria.

Poza tym jak do tej pory Polska jest krajem względnie bezpiecznym, co ktoś usilnie stara się zmienić. Zapewne po to, by zastraszone społeczeństwo było bardziej skłonne do jeszcze większej inwigilacji, ograniczania wolności słowa i swobód obywatelskich.

 

,,Odpowiedzialne miasto reaguje na procesy społeczne, jakimi one są, a migracje są powszechne i są wszędzie dookoła. Natomiast terrorystami i kryminalistami zajmują się służby specjalne i policja.”

Teraz Pani Marta próbuje nam wmówić, że np. migracja ludzi ze wschodniej Polski do Warszawy, jest równoznaczna z przyjęciem do naszego kraju paru tysięcy ludzi, którzy nie znają języka polskiego, nie chcą przyjeżdżać do naszego kraju (ze względu na brak realnej polityki społecznej) i nie wykonują wartościowych dla nas zawodów.

Ponad to terrorystami i kryminalistami zajmują się służby specjalne i policja. No, to nas teraz Pani Marta uspokoiła!

Przyjmijmy zatem samych kryminalistów i terrorystów, po czym pozostańmy w nadziei na ich asymilację, a resztę zostawmy w rękach służb mundurowych. Które od parunastu lat zajmują się głównie pośredniczeniem w brudnych biznesach polityków, przedsiębiorców i ludzi z wymiaru sprawiedliwości. Tak dbających o polski interes, że nasz kraj utracił suwerenność i trzęsą nim kelnerzy, a także ,,rosyjska propaganda” (choć 95% mediów na terenie Polski należy do niemieckich koncernów).

 

,,Mam poczucie, że głosy na „nie” słychać, a tych na „tak” w ogóle. Tyle że te ostatnie też są. Istnieje trójmiejska sieć mentorów uchodźców, którzy uczą się arabskiego, aby móc się w podstawowych sprawach porozumieć z uchodźcami. Mentorzy anglojęzyczni uczą imigrantów angielskiego. Mnóstwo ludzi pracuje nad Modelem Integracji Imigrantów, zmieniają się gdańskie instytucje.”

W skrócie: ulica jest na ,,nie”, a na ,,tak” są ci, którym się za to płaci. Tak jak Pani Marta z Gdańskiego Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek.

Tak w ogóle, skoro Europę szturmują uchodźcy, a nie imigranci, to czemu Pani Marta wypowiada się w tym temacie? Przecież imigrantów mamy odsyłać do Turcji, a przyjmować jedynie uchodźców? Czy to podlega pod jurysdykcję Centrum Wsparcia IMIGRANTÓW?

 

,,Internet to pole dla hejtu, a rzeczywistość wygląda lepiej niż ta w internecie.”

Yes, yes, Internet to pole dla hejtu. Ponieważ każde słowo krytyki to w nowomowie niewykształconych HEJT. Należy siedzieć w miejscu i milczeć, a w ostateczności klaskać i cieszyć się na każdą wiadomość. Szczególnie, jeśli celebryci i polityczne miernoty oświecają społeczeństwo na Facebooku i Twitterze. Spróbuj wytknąć im brak logiki w rozumowaniu, kłamstwa czy głupotę, a zostaniesz dziś hejterem. Bardzo wygodne.

Jeśli ktoś was dzisiaj zapakuje do bydlęcych wagonów i zaprotestujecie, to strażnicy z pewnością powiedzą ,,i po cóż ten hejt?”.

 

,,Mówi się tylko o tym, co nie wyszło. W latach 70. i 80. ubiegłego wieku nie zarządzano procesami integracji, wielu imigrantów nie miało dostępu do pracy i awansu, wyższej edukacji, mobilności społecznej. Mówiło się, że to oni są leniwi, a nie, że są systemowo dyskryminowani, że pracodawcy nie chcą zatrudnić kogoś z arabskim nazwiskiem. Imigranci czuli się wykluczeni, tworzyły się getta.”

Biorąc pod uwagę przykład Stanów Zjednoczonych, to imigranci w Europie za sto lat też będą nam przypominać o złym procesie integracji i tym też wytłumaczą tworzenie się gett zarządzanych przez gangsterów. Znamy tę śpiewkę aż za dobrze. Każdy Afroamerykanin swoje porażki tłumaczy tym, że jego prapraprapapapradziadek był niewolnikiem.

 

,,Na początek trzeba uznać, że imigrant to człowiek, który ma prawo stać się gdańszczaninem, tak jak gdańszczanin może zostać londyńczykiem.”

No to będziemy przyjmować uchodźców, czy imigrantów? Pani Marta najpierw nas uczy, że to nie to samo, a później sama kręci. Ładnie to tak?

 

,,Imigranci, którzy są w Gdańsku, to naprawdę pozytywnie do nas nastawione osoby: chcą uczciwie pracować, rozwijać się, zakładać rodziny, mieć polskich znajomych.”

Pewnie dlatego, że są to właśnie imigranci i dotarli do Polski w sposób legalny, ze swojej własnej woli. Co innego, gdyby byli to roszczeniowi uchodźcy, chcący dostać się akurat tam, gdzie dostaną najwyższe zasiłki.

 

,,Jeśli szkoła pomoże takiemu dziecku nauczyć się języka polskiego, zdać maturę i pójść na studia, będziemy mieli dobrze zintegrowaną społeczność, a imigracja będzie szansą i korzyścią – demograficzną, ekonomiczną i kulturową, a nie zagrożeniem.”

Szczególnie ważna jest tutaj korzyść demograficzna, bo przecież Polska wymiera tak bez powodu, a nie dlatego, że w wyniku działań rządzących opuściło ją parę milionów młodych obywateli. Polki jakoś nie mają problemów z rodzeniem dzieci w Wielkiej Brytanii, czyż nie?

 

Wywiad za należącym do niemieckiego koncernu medialnego Dziennikiem Bałtyckim:

http://www.dziennikbaltycki.pl/opinie/a/opor-wobec-imigrantow-to-efekt-leku-przed-nieznanym-rozmowa,9461609/

 

Robert Grünholz

15 myśli na temat “Imigranci, a uchodźcy – komentarz do wywiadu z p. Martą Siciarek

 1. bardzo celny komentarz

  fragment o policji budzi we mnie nerwowy śmiech – pewnie czytałeś o masowych odejściach z policji w Szwecji oraz o tym, że policjanci mają nakaz ignorowania przestępstw popełnianych przez „uchodźców”, są kompletnie bezradni a politycy nie pozwalają nawet na równe stosowanie prawa wobec wszystkich

  ostatnio moją uwagę zwróciło zagadnienie IQ różnych narodów – wiadomo, że są małe kłamstwa, duże kłamstwa i statystyki, oraz że „średnia arytmetyczna” to średni wskaźnik czegokolwiek – ale jednak informacja, że średni Polak ma IQ na poziomie 102 a średni Arab na poziomie 84 coś mówi o jakości towarzystwa, które włazi do Europy, o możliwościach integracji, uczenia się i wkładu intelektualnego w nasze społeczeństwo

  http://snaphanen.dk/2013/09/01/sondagskronika-betydelsen-av-iq/

  oczywiście nie oznacza to, ze nie ma wśród Arabów, Pakistańczyków czy Afgańczyków ludzi wybitnie zdolnych, oczywiście, że są, sama znam kilku, ale taka statystyka oznacza też że na jednego wybitnego mamy 10 wybitnie poniżej średniej

  przy naszym durnym systemie socjalnym (rozdawnictwo kasy, które przyciąga cwaniaków i nie wspiera nauki i pracy) duża ilość ludzi nieprzystosowanych oznacza RPA na naszych ulicach, getta, segregacje etniczne i pogłębiające się rozwarstwienie

  pozdrawiam!

  1. To wspaniale, że policjanci odchodzą, bo może po zakończeniu służby nie obowiązuje już ich tajemnica i będą mogli mówić na głos co myślą na temat tych podwójnych standardów i nierówności wobec prawa w kraju rzekomo demokratycznym.

   Zawsze zastanawiałem się, czy IQ nie mierzy jedynie umiejętności rozwiązywania testów na niego 🙂 Nawet jeśli uznamy go za wiarygodny sposób mierzenia faktycznej inteligencji, to oczywiście będzie on niższy w przypadku przybyszów z Bliskiego Wschodu czy z Afryki, ponieważ wielu z nich nie przechodzi wielu szczebli edukacji i często pozostają analfabetami.

   Tak na dobrą sprawę, to Syria, Irak czy Libia długo kształciły świetnych fachowców np. lekarzy. Tyle, że oni są w Europie już od dawna. Teraz do przybycia tutaj szykuje się fala ludzi bez żadnego zawodu czy umiejętności, za to z ogromnymi roszczeniami.

   Pozdrawiam serdecznie

 2. Czcigodny Robercie
  Trochę zaskoczyły mnie Twoje słowa, że BYLI szwedzcy policjanci zaczną mówić, jak to jest naprawdę ze śniadymi czy czarnymi bandytami. Słyszałem z wielu źródeł, że w Szwecji za „mowę nienawiści” można trafić za kratki.
  Ta kretynka z Gdańska przypomniała mi jeszcze większą, czyli feminazistkę, która zwie się chyba Kazimiera Szczeka. Gdy gardłowała w telewizji, że należy brać ciapatych jak leci, ktoś przypomniał jej wyczyny tej dziczy w Szwecji i Niemczech. Na co odpowiedziała, że jeśli tak się stanie, to wtedy się będziemy martwić!!!
  Przypomnę zatem stary dowcip:
  -Ile szarych komórek ma tolerastka i z czego?
  – Ma dwie, z czego jedna to telefon.
  Pozdrawiam serdecznie.

  1. Szanowny Stary Niedźwiedziu,

   Liczę na rozsądek chociaż części z nich, gdyż nie odchodzą bez powodu.

   Jeśli chodzi o Kazimierkę, to ją wyleczyłaby dożywotnio wizyta w jednej z ,,no-gone zones”. Szkoda, że NFZ nie finansuje tego typu błyskawicznych, a jakże skutecznych zabiegów.

   Pozdrawiam serdecznie

 3. Oh Dear!
  I suggest ms Marta to get in-depth familiar with Koran, and then I wanna hear any comments on being so understanding and tolerating in terms of immigrants and their influx. Islam just doesn’t mix with our religion, period! I face every day confrontations and altercations instigated by Islamic nationalities, and by saying that I don’t mean radicals! I ve meant regular residents who simply refuse to adapt, accept common values, show no respect in any shape or form for their’s fellow neighbours. Whenever they land, the end-result is pretty much the same – chaos, crime and turmoil. On top of the refusal of adaptation, they re nothing but of requests, requests, requests.There’s absolutely no way of saying where these people come from. They may be from Syria, they may be ISIS, they may be ISIS related – if ms Marta Siciarek can pinpoint those exact people, happy days, otherwise she should keep quiet.

  1. Islam is not only a religion, but also a politicial system.

   Anyway, ms. Marta Siciarek gets money for talking such a nonsense, which explains me everything.

   I’m sorry for the delay in the response.

 4. Prosze Panstwa! Mam nadzieje, ze moze Polacy nie dadza sie na to nabrac. To, co sie dzieje z Zach. Europa to nic innego, jak zaplanowana destrukcja naszej rasy. Ostateczne rozwiazanie kwestji europejskiej, inaczej „Final Solution”. Niektorzy wierza, ze to zemsta Zydow za Holocaust, ale ja nie jestem pewien, ze to cale wytlumaczenie. Sa jeszcze wszyscy ci zrajcy z naszych szeregow, Lewica, Globalisci itd.

  Rowniez, W koncu, Coudenhove-Kallergi pisal swoja ksiazke grubo przed Wojna.

  Wszystkim, co czytaja po niemiecku polecam najnowsza ksiazke wielkiego rewizjonisty Jurgena Grafa „Der Geplante Volkstod” – jest na amazon.de za 30 Euro.

  A tym, co czytaja tylko po angielsku, polecam wyznania dziewczyny, ktora uciekla od islamu i potwierdza najgorsze nasze podejrzenia o nim. https://t.co/kOgDGDauNj

  Panie Robercie: IQ nie jest zalezny od kultury czy wyksztalcenia. Cala jego wartosc polega wlasnie na tym. Bliski Wschod to sredni IQ 80-90 (w Syrii 84, o ile pamietam) czyli to bardzo malo rozgarnieci ludzie. A w Polsce rzeczywiscie wychodzi, ze 102, choc z poziomu niektorych komentatorow – trudno w to uwierzyc. Na temat IQ polecam swietna ksiazke z lat 90’tych „Bell Curve” Herrnsteina i Murraya. Przeczytalem ja w 1997 i od tej pory patrze na zjawiska spoleczne, w duzym stopniu pod jej wplywem.

  Pisze te slowa gdy u mojego boku siedzi 28-letni chlopak ze Szwecji, pol Arab (tata z Iraku) i pol-Ormianin (mama z Erewania, poznali sie w Moskwie). Bardzo inteligentny i pracowity, jest lekarzem i ucze go na specjaliste w mojej dzidzinie. Mowie to dlatego, ze nie mozna jednostek sadzic za srednie IQ populacji, ale srednie IQ ma wielkie znaczenie. Imigranci Arabowie i inni z Bliskiego Wschodu, w swojej masie nie maja szansy na „integracje” . to bedzie zawsze problem lub gorzej. Ludzie, nie dajcie sie nabrac! Protestujcie! Jesli juz maja byc imigranci w Polsce, to poczekajcie troche i juz wkrotce pojawia sie uchodzcy Niemcy, szwedzi i cala reszta. Oni choc potrafia pracowac.

   1. Bardzo sie ciesze! Ksiazka nie jest najnowsza, ale moim zdaniem, pomaga w zrozumieniu wielu zagadnien wspolczesnosci. Pozdrawiam.

 5. W Iranie łamane są prawa człowieka, więc w zasadzie można być uchodźcą z Iranu. Co do reszty się zgadzam.

  1. Jakoś jednak nie widać uchodźców z Arabii Saudyjskiej czy z Turcji, gdzie rząd wysłał wojsko przeciwko swoim własnym obywatelom i gdzie dokonano spalenia żywcem setki niewinnych ludzi. Ciekawe, że ci Kurdowie i Ormianie jakoś do nas nie uciekają…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s