,,4 mln Polaków rozważa emigrację za pracą na Zachód, a blisko 1,5 mln jest na to gotowych – wskazuje najnowszy, ogłoszony we wtorek raport firmy Work Service pt. „Migracje zarobkowe Polaków”. Dziś wyjeżdżać chcą głównie ludzie młodzi, ze wschodu kraju, z mniejszych miast i gorzej wykształceni.

Emigrację zarobkową rozważa 19,1 proc. aktywnych lub potencjalnych uczestników rynku pracy w Polsce; jest to o 4 punkty proc. więcej, niż przed rokiem – podkreślają autorzy badania. Jednocześnie zwracają uwagę, że to grupa niemal 4 mln ludzi, czyli 13 proc. całej dorosłej populacji kraju.

7,1 proc. (ok. 1,5 mln osób) na wyjazd z Polski za pracą jest zdecydowanych i planuje to w ciągu najbliższego roku – zaznaczono.

Według raportu dla 78,8 proc. respondentów najważniejszą motywacją do wyjazdu za granicę są zarobki wyższe niż w Polsce. Natomiast 58,9 proc. za powód do emigracji uznaje wyższy standard życia na Zachodzie.

Najważniejszym kierunkiem emigracji pozostają inne kraje UE; Polacy najchętniej wyjechaliby do Niemiec (34 proc.), Wielkiej Brytanii (18 proc.), Holandii (6 proc.), czy Hiszpanii (5 proc.).

Emigrację najczęściej rozważają osoby młode, do 35 roku życia – w sumie 62 proc.”

Mly/PAP

Za: http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/292380-przygnebiajacy-raport-okolo-4-mln-polakow-rozwaza-emigracje-za-praca-na-zachod-a-blisko-15-mln-jest-na-to-gotowych

Niezależnie zatem od tego czy rządy sprawuje PO lub PiS, młodzi Polacy nie chcą żyć, ani pracować w swoim własnym kraju. Są pozbawieni jakiejkolwiek nadziei i perspektyw.

Artykuł II Konwencji ONZ w sprawie Zapobiegania i Karania Zbrodni Ludobójstwa z 9 grudnia 1948 roku, definiuje ludobójstwo jako między innymi:

c) rozmyślne stworzenie dla członków grupy warunków życia, obliczonych na spowodowanie ich całkowitego lub częściowego zniszczenia fizycznego

d) stosowanie środków, które mają na celu wstrzymanie urodzin w obrębie grupy

Konwencja określa także za karalne podżeganie do ludobójstwa, współuczestnictwo, usiłowanie jego popełnienia oraz zmowę w celu jego popełnienia.

Zastanówmy się zatem przez chwilę, czym jest między innymi:

 1. Utrzymywanie niewydolnego oraz skrajnie niesprawiedliwego systemu emerytalnego?
 2. Jedna z najniższych kwot wolnych od podatku w Unii?
 3. Wysokość podatków nieproporcjonalna do cen towarów i usług?
 4. Sztuczne podtrzymywanie jednych z najniższych płac w Europie?
 5. Pozbawianie znacznej części obywateli prawa do opieki zdrowotnej?
 6. Tworzenie sprzyjających warunków pod neo-kolonizację kraju przez firmy nieodprowadzające podatków do Skarbu Państwa?
 7. Utrudnianie obywatelom zakładania, jak i utrzymywania prywatnych przedsiębiorstw, a zarazem i tworzenia nowych miejsc pracy?
 8. System podatkowy skonstruowany z myślą o zagranicznych inwestorach i szkodzący podmiotom narodowym?
 9. Ignorowanie nieludzkich warunków pracy?
 10. Uwłaczający poziom opieki społecznej?
 11. Brak realnej polityki mieszkaniowej?
 12. Pogarszający się wraz z każdą reformą system edukacji?
 13. Wymiar sprawiedliwości działający na niekorzyść obywateli?
 14. Brak realnego wpływu obywateli na rządzących?
 15. Patologiczny system odbierania dzieci biednym rodzinom?
 16. Doprowadzenie ponad trzech milionów ludzi do życia w skrajnym ubóstwie?
 17. Zmuszenie kolejnych kilku milionów Polaków do trwałego opuszczenia kraju ze względu na brak jakichkolwiek warunków do życia?

W sposób oczywisty wszystko to podpada pod ,,rozmyślne stworzenie dla członków grupy warunków życia, obliczonych na spowodowanie ich całkowitego lub częściowego zniszczenia fizycznego” oraz ,,stosowanie środków, które mają na celu wstrzymanie urodzin w obrębie grupy”.

Ponieważ żadna partia, ani żaden polityk nie jest w stanie przekonać nas, iż np. zwiększenie kwoty wolnej od podatku jest niemożliwe do przeprowadzenia w obecnych warunkach politycznych i że nie było to możliwe przez ostatnie 25 lat. Nie czyni się tego z powodu braku chęci do polepszenia warunków życia w Polsce, a nie z powodu niemożności przeprowadzenia reformy, na którą zgodzić winni się wszyscy Polacy i do czego powinna wystarczyć jedna ustawa.

Jeśli zatem komuś leży na sercu zatrzymanie chociaż części z tych 4 milionów Polaków rozważających wyjazd za granicę, radzę zastosować proste, a przy tym i skuteczne środki:

 1. Program mieszkaniowy ,,Tysiąc za metr”, nieoprocentowane kredyty banków spółdzielczych dla wszystkich młodych przy jednoczesnym aktywnym zaangażowaniu Państwa w program budowlany, nowe plany zagospodarowania przestrzennego, by zapewnić bliskość szkół, przedszkoli, szpitali, komisariatów, sporej ilości zielonej przestrzeni, parkingów i nowoczesnej infrastruktury, przyjęcie do naszego kraju tanich metod budowlanych stosowanych obecnie poza granicami Polski i sprzedaż państwowych nieużytków pod działki.
 2. Kwota wolna od podatku do minimum 6000-8000 tyś.
 3. Projekt ,,Jeden dokument-jedna firma”. Założenie przedsiębiorstwa byłoby banalnym wypełnieniem wniosku o rejestrację, najlepiej przez Internet.
 4. Nowy Kodeks Pracy i rozpisane od nowa, proste i jasne prawo podatkowe.
 5. Wprowadzenie odpowiedzialności urzędniczej za wszelkie podejmowane decyzje – jeśli ktoś ze skarbówki gnębi bez powodu polską firmę, sam stanie przed sądem. Brak koniecznych limitów kar i kontroli, które wymuszają czepialstwo.
 6. Ulgi podatkowe dla rodzin z dziećmi, zależne od ilości potomstwa.

To tak na dobry początek. Mieszkania, niższe podatki i parę milionów nowych miejsc pracy. Można to zrobić w rok. Dalej problem przyrostu naturalnego będzie zależny wyłącznie od takich czynników, jak dojrzałość ludzi i wynikająca z niej chęć do zakładania rodzin. Ekonomicznie nie będzie najlepszego problemu, jeśli tylko wszyscy młodzi będą na swoim, a zwiększona konkurencja wymusi zmiany stawek.

Polacy rezygnują z posiadania potomstwa ze względu na trudne warunki bytowe (44%), niepewną przyszłość (33%), wysokie koszty utrzymania dziecka (23%) i trudne warunki mieszkaniowe (20%) – za http://www.ordoiuris.pl

Każdy polityk u władzy, który nie podejmie się podobnej reformy, a także nie zrobi nic z obecnym systemem emerytalnym, może zostać oskarżany o planowe wyniszczenie Narodu Polskiego, lub o czynny współudział w tymże procesie. Słowo ,,depopulacja” wydaje się być zbyt łagodne, jeśli spojrzeć na wyludniającą się obecnie Polskę.

Robert Grünholz

35 myśli na temat “Ludobójstwo na Polakach

 1. Nawet nie wiem jak to skomentować?
  Wszystko to prawda i każdy Polak powinien o tym wiedzieć.
  A polityków powinno się powiesić publicznie za zbrodnie przeciwko Narodowi Polskiemu.

  1. Cóż, nie będę publicznie nawoływać do niczego poza wymierzeniem sprawiedliwości tym, którzy są temu winni. Ufam, że każdy wyrok w tej sprawie będzie sprawiedliwym.

 2. Nie rozumie Pan dialektyki zjawisk gospodarczych. Wzrost populacji w Poslce nie jest obecnie wskazany. Czesciowo jest tak ze wzgledow ekologicznych . Polska jest juz ponad dwukrotnie przeludniona co grozi zniszczeniem srodowiska i wyczerpaniem zasobow. Populacja w wieku wejscia na rynek pracy jest tez zbyt duza w stosunku do mozliwosci gospodarki jesli chodzi o istniejace miejsca pracy. Oczywiscie mozna postulowac budowe nowych zakladow pracy ale panstwo nie ma na to srodkow ani tez poparcia spolecznego- gdyz jest to interwencja w wolny rynek- a kapital prywatny nie pali sie do takich inwestycji.
  Jesli postuluje Pan wzrost nakladow socjalnych (na mieszkania, podwyzki emerytur, sluzbe zdrowia itp) to oznacza to koniecznosc wzrostu podatkow bo obecnie budzet latany jest pozyczkami. Niskie place sa bezposrednia konsekwencja zbyt duzej podazy pracobiorcow . Wyjazd nawisu zatrudnieniowego moze poprawic sytuacje .

  1. Polska nie jest przeludniona i ma możliwość wyżywienia ponad stu milionów obywateli. Miejsca też jest nadto. Wody jeno mamy mało, lecz brak zbiorników retencyjnych to już kolejny efekt braku działań ,,naszych” polityków. Zasadzić drzewka zawsze można.

   Ludzie stworzą sobie spokojnie parę milionów nowych miejsc pracy, o ile zostaną spełnione wypisane przeze mnie warunki. Obecnie stworzenie i utrzymanie firmy to nie jest nic łatwego, ale na to wystarczy jedna ustawa. Kolejna dla nowego prawa podatkowego i jeszcze jedna dla nowego Kodeksu Pracy.

   Nie ma konieczności wzrostu podatków, gdyż skala marnotrawstwa pieniędzy publicznych jest ogromna i niejednokrotnie pisałem o możliwości zaoszczędzenia nawet do 200 miliardów. A to bez zwalniania choćby jednego urzędnika i bez reformy systemu emerytalnego, która powinna dać w dłuższej perspektywie czasu drugie tyle. Dziura w budżecie to zaledwie 50 miliardów. Poza tym zmniejszenie podatków z obecnego poziomu winno dać większe wpływy do budżetu. Dodam jeszcze, że nowe prawo podatkowe może zmniejszyć skalę wyłudzeń i oszustw z VAT i CIT, co wystarczy na załatanie dziury i jeszcze coś zostanie. Wprowadzenie odpowiedzialności urzędników może zmniejszyć niepotrzebne wydatki każdej rządowej instytucji nawet o 30%.

   Jak do tej pory wyjazd za granicę paru milionów Polaków nie przyczynił się do wzrostu płac, a ich miejsce zajął milion Ukraińców pracujących za stawki odpowiadające raczej Bengalczykom i Namibijczykom.

   O przeludnieniu mogą sobie bredzić towarzysze z ONZ i WHO, a także opłacani przez nich naukowcy. O płacach Polaków mają za to najwięcej do powiedzenia Petru i Balcerowicz.

   1. Wielokrotnie pisalem o przeludnieniu i wobec tego odsylam do :http://bobolowisko.blogspot.com/2015/08/czy-naprawde-polakom-grozi-wymarcie.html . Wystarczy tez poszukac na internecie pod haslem „ecological footprint” aby zobaczyc co na ten temat mysla fachowcy -demografowie.
    Oczywiscie, jesli nie ograniczymy imigracji ze wschodu czy Azji-Afryki, to sytuacja poprawic sie nie moze. Proponuje myslec racjonalne bo pobudzanie nastrojow nonsesownymi postulatami niczemu nie sluzy.

   2. Zajrzałem na Pański blog i widzę, że opiera się Pan na danych organizacji WWF, która nawet nie ukrywa tego, że działa w celu zarabiania pieniędzy. Jest to jedyna organizacja, którą wpuszcza się na zamknięte obrady przemysłowców, gdyż lobbuje za ich wprowadzaniem do krajów Trzeciego Świata i wystawia swoje ,,ekologiczne certyfikaty” firmom wysiedlającym miejscową ludność i wycinającym tysiące hektarów lasów deszczowych. W POWAŻNYM środowisku naukowym nie traktuje się serio jej przedstawicieli, ani postulatów. WWF w kwestii przeludnienia jest równie ,,wiarygodne” co WHO lub Klub Rzymski.

    Wbrew Pańskim podejrzeniom, dobrze wiem czym jest ,,ecological footprint” i nie jestem przeciwnikiem ekologii prawdziwej; wielokrotnie podkreślałem jakie znaczenie ma chociażby dbanie o środowisko i jak szkodliwym jest marnowanie milionów ton żywności.

    Jest jednak zasadnicza różnica między ekologią prawdziwą, a ekologią tworzoną pod dyktando bogaczy, która naciska na postulat redukcji ziemskiej populacji. Ja traktuję to jako postulat LUDOBÓJSTWA i na tym temat musimy zakończyć, bo jeszcze zaczniemy dyskutować o tym, czy istnieją ludzie mniej lub bardziej wartościowi…

  2. @Bobola,

   Chłopie, co ty bredzisz z tym przeludnieniem? Weź sobie na tapetę Singapur i zobacz jaka tam jest gęstość zaludnienia na kilometr kwadratowy? Wielokrotnie więcej niż w Polsce. I co? I jest to jedno z najbardziej rozwiniętych gospodarczo państw. Pomimo takiego „koszmarnego przeludnienia” panuje tam dobrobyt, podatki są niskie, gospodarka prężna, a przestępczość niemal nie istnieje. To nie liczba ludzi jest problemem. To umiejętność organizacji społecznej, pracy organicznej i uczciwości decyduje o stopniu zamożności i komfortu życia, a nie jakieś absurdalne teorie a’la Soros, że jak się dokona depopulacji połowy mieszkańców Ziemi, to rozwiążą się wszystkie problemy ludzkości. Totalna bzdura.

  3. Mozes se wasc postulowac az spuchniesz, tymczasem kapital prywatny glosuje portfelem i nogami liczac na profit – Zwiekszenie podatkow zacheci do exodusu tych ktorzy jeszcze zostali ,…

   Zakrecic kurek taniej sily roboczej jest jedynym wyjsciem na wyzsze zarobki Ukraina nie jest czlonkiem Unii i oprocz agendy posko-jezycznych nic nie stoi na drodze ,…

 3. Szanowny Robercie,

  Nie będę wdawać się w dyskusje ekonomiczne i polityczne, gdyż się na tym nie znam. Nie mogę jednak nie zauważyć, że jakoś nie widać specjalnego boomu narodzin wśród najzamożniejszych Polaków. Często poprzestają oni na jednym dziecku lub zgoła nie mają dzieci wcale. To nie bieda zmusza nas do odkładania myśli o potomstwie, tylko nasz (wg mnie zdrowy) egoizm.

  1. Szanowna Kiro,

   Polacy rezygnują z posiadania potomstwa ze względu na trudne warunki bytowe (44%), niepewną przyszłość (33%), wysokie koszty utrzymania dziecka (23%) i trudne warunki mieszkaniowe (20%) – za http://www.ordoiuris.pl

   Bogaci rzadko kiedy posiadają wiele potomstwa…

   Pozdrawiam!

   1. @ robertgrunholz

    „Bogaci rzadko kiedy posiadają wiele potomstwa…”

    Dokładnie tak jest właśnie. I to nie od dziś, ani nawet od wczoraj.

 4. Dodam, że jako Naród jesteśmy kompletnie rozbrojeni, czyli bezzębni. Komuś bardzo na tym zależy, cały czas. I nie ma widoku, że będzie z tym lepiej. Naród rozbrojony = bezbronny :/ Miało być niby lepiej za PiSu, a jest tak samo, albo i coraz gorzej.

   1. Bo PO i PiS to PopisSemitów.
    ps. Doceniam Panie Robercie cierpliwość w stosunku do pana Boboli.

 5. Czcigodny Robercie
  Niekiedy powodem chęci wyemigrowania może być po prostu głód, czyli zagrożenie życia, jak w dziewiętnasowiecznej Irlandii. W innych przypadkach po prostu chęć poprawy statusu materialnego (Sycylia czy Galicja pod koniec XiX i w XX wieku).
  Do państwa można mieć uzasadnione pretensje za sabotaż. Ale w przypadku PiS, choć na pewno nie jestem ich kibicem, jednak przypomnę te 500+. Sam przeprowadziłbym to inaczej, ale jednak zrobili więcej w tej materii, niż te wszystkie nierządy przez poprzednie 25 lat. Akurat w tej konkretnej kwestii wrzucanie ich do jednego worka z Przestępczością Organizowaną czy zieloną ladacznicą jest bardzo powierzchowne. Bo „leberalne” pieprzenie w bambus, że wystarczy obniżyć podatki, kompromituje proste wyliczenie dla rodziny z dwójką dzieci, w której pracuje tylko ojciec, zarabiając poniżej 1.5 tys. zł. Na prowincji dosyć typowe. Z dwojga złego wolę socjalistyczną protezę od „leberalnego” qrewstwa.
  Co do groźby zapaści demograficznej przy modelach rodziny typu 2 + 1.5, negować ją może tylko debil, nie znający podstaw rachunków. A takimi matematycznymi analfabetami nie mam zwyczaju rozmawiać na tematy, wiążące się z jakimikolwiek obliczeniami..
  Dawniej rodziny zamożne nigdy z własnego wyboru nie przestawały na jednym dziecku. Więc jest to efekt kretyńskiego lansiku „merdiów”. Tfurczo modyfikujących hasło Pierra de Beaumarchais, który powiedział: „Bawmy się tak, jakby świat miał potrwać jeszcze tylko trzy tygodnie”. Te same gnojki, gdy mowa jest o pomocy niezamożnym dzieciom w takich formach, iż pomoc ta trafi do nich, i nie zostanie wydana przez rodziców wbrew intencjom pomagających, natychmiast wyją o „rozdawnictwie”.
  A jeśli ktoś ma przyszłość Polski w zadku, to ja jego mam w tym samym miejscu.
  Pozdrawiam serdecznie.

  1. Szanowny Stary Niedźwiedziu,

   Skoro aż 44% Polaków nie decydowało się na posiadanie dziecka z powodu braku pieniędzy, to mam nadzieję, że program 500+ to zmieni. Na przetrwaniu Narodu nie można oszczędzać, a poza tym pomoc dla rodzin w Polsce jest i tak najniższa w Europie, no i warto pamiętać, że prawie wszyscy wydadzą te pieniądze na bieżącą konsumpcję i większość sumy trafi z powrotem do Skarbu Państwa w podatku VAT. O czym zdają się ,,zapominać” nasi eksperci od wszystkiego.

   Oddam honor jeśli będą wyniki. Póki co czekam i oceniam to, co było do tej pory.

   Pozdrawiam serdecznie

  2. Gdy PiS zaciągnie kolejną „pożyczkę” od MFW to wtedy Niedźwiedź też będzie piał peany na ich cześć? 500+ to dym w oczy byś nie widział lustra w którym zobaczysz robienie z Polski tarczy w którą będzie walić Rosja i choćby TTIP.
   2 miesiące nie minęły a na każdy wtręt w stronę PiSu jest odpowiedź…ale przecież 500+

   1. @ anonimowa „rusda”
    Czyli co? Wystąpić z NATO a armię zlikwidować, żeby przypodobać się Putinowi? Który wtedy na pewno na Polskę nie napadnie. Nie odkryłeś Ameryki, już w XVIII wieku różni idioci twierdzili, że Rzeczpospolita nierządem stoi. Bo skoro jest słaba i nikomu nie zagraża, to przecież nikt jej nie zaatakuje.
    Zacznij „rusdo” myśleć i zdobądź się na heroiczny gest podpisywania swoich bzdur nickiem, którego rutynowo używasz.

 6. Marucha Wiechowski cenzuruje moje posty, więc odpisuje Panu tutaj:

  Tu nie chodzi o skojarzenia! Samorząd jest zły sam w sobie. Dobre dla narodu jest państwo scentralizowane. Samorząd rozbija naród.

  Jak pan się nie zna, to niech się pan nie wypowiada i nie poucza starszych i mądrzejszych. A tak w ogóle to dlaczego wyemigrował pan do jednego z najbardziej lewackich krajów w Europie? Skoro uważa się pan za prawdziwego Polaka i dokucza innym na Gajówce Wiechowskiego, że nie są Polakami, to dlaczego sam opuścił pan ojczyznę i wyemigrował do lewactwa? A może pan nie jest Polakiem (nazwisko)?

  1. Primo: Państwo w którym większość decyzji zapada centralnie, tak czy inaczej posiada jednostki samorządowe o konkretnych uprawnieniach i nad którymi obywatele mogą sprawować kontrolę (jeśli sprzyja temu ustrój Państwa) albo którzy nie mają na te jednostki najmniejszego wpływu.

   Secundo: Nie ma czegoś takiego jak ,,ustrój dobry dla Państwa lub Narodu”. Każdy Naród i każde Państwo posiada swoją historię, własne doświadczenia i cała ta specyfika wymusza na nim posiadanie własnych rozwiązań. To co sprawdza się w Polsce, niekoniecznie musi być dobre dla Koreańczyków lub Malezyjczyków. Zatem nie uważam, by ,,samorząd był zły sam w sobie”.

   Tertio: Jest Pan internetowym komentatorem i może być równie dobrze starszy, co młodszy ode mnie. Dopóki się Pan nie podpisze swoim imieniem i nazwiskiem, ciężko będzie mi to w jakikolwiek sposób zweryfikować. Nie jestem też Nostradamusem i nie zamierzam zgadywać.

   Quarto: Ktoś inny może powiedzieć, że to Pan się nie zna. Nie wiem kim Pan jest, by przemawiać z pozycji autorytetu i eksperta.

   Quinto: Do Szwecji przyjechałem jako 11-latek nie mając zbyt wiele w tej kwestii do powiedzenia. Gdybym zrobił to jako dorosły człowiek, na pewno bym się Panu z tego nie tłumaczył.

   Sexto: Nie zwykłem ,,dokuczać” nikomu. Piszę to co myślę.

   Septimo: Jeśli chce się Pan czepiać czyichś nazwisk, to proszę najpierw podpisać się swoim własnym. W kwestii swojego nie będę się powtarzać po raz tysięczny.

   Octavo: Jeśli ma Pan w zwyczaju odwiedzać czyjeś witryny i z miejsca obrażać oraz pouczać ich gospodarzy, to niech się Pan nie dziwi, że niektórzy nie przepuszczają takich wypowiedzi. Wszedł Pan do czyjegoś domu w brudnych butach i jeszcze miał Pan czelność splunąć na właściciela, więc został Pan wyproszony za drzwi.

   Proszę zważyć na to, że jestem póki co miły i kulturalny. Jeśli chce Pan dyskutować, to radzę robić to okazując gospodarzowi minimum szacunku. Nie chcę być zmuszony do potraktowania Pana w identyczny sposób, co gospodarz Gajówki. Mój blog to moja twierdza i przestrzega się tutaj moich zasad. Jeśli Pan będzie kulturalny, ja również taki pozostanę.

   1. Pan już nie jest ani mi£y, ani kulturalny, bo beszczelnie pan kłamie i manupuluje.
    Wie pan co to pomówienie? Wyrzucono mnie z bloga Wiechowskiego nie dlatego, że komuś ubliżyłem, ale dlatego, że nie zgadzałem się na to aby to mnie ubliżano. Gajowy i jego świta wyzywają internautów jak popadnie, bez powodu. Jeśli ktoś zaprotestuje dostaje bana! Ale pab tego noe zrozumie, bo jest pan taki sam jak oni. Atakuje pan bez powodu. Będę się modlił za pana i ich nawrócenie.

   2. Proszę sobie wierzyć lub nie, lecz nie mam w zwyczaju zgłębiać się w to, z jakiego powodu ktoś gdzieś został zbanowany. Nie interesuje mnie to. Założyłem, że wyrzucono Pana z Gajówki, bo zachował się Pan tak samo jak u mnie – ubliżając mi, czyli gospodarzowi. Miałem podstawy, by tak sądzić. To był pierwszy Pański komentarz na moim blogu i od razu mnie Pan w nim zaatakował, zareagowałem więc adekwatnie do sytuacji. Problemy z gośćmi Gajówki proszę załatwiać na Gajówce. Tutaj jest moja strona i moje zasady. A właściwie zasada – odnosimy się do siebie kulturalnie, lub się żegnamy. To prosta reguła.

 7. Kto nie jest z Niedźwiedziem ten ruski agent 😀 Koniec dyskusji. Kropka 😀
  Armia i owszem i jak najbardziej jest Polsce potrzebna, bo póki co to mamy armię biurokratów, ale PiSda miast coś robić w tym kierunku, to aż nogami przebiera by do Polski sprowadzić Jankesów. A za bazę w Redzikowie oczywiście zapłaci polski podatnik. Złoty interes.

 8. p.s. Gajowy Marucha niech nie mieni się katolickim tradycjonalistą, bo obraża katolików wiernych tradycji. Ktoś kto ma na swoim blogu linki do stron z okultyzmem, promuje ekolewactwo i neopogaństwo niech nie mieni się katolikiem, bo psuje katolikom opinie. Podobnie i osoby takie jak Nick, Listwa i Boydar nieustannie wyzywający i atakujący wiele osób na tzw. „gajówce.”

  1. Proszę Pana, jaka znowu cenzura?

   Wypisuje Pan na moim blogu co się Panu żywnie podoba i powinien się Pan cieszyć, że nie dostał Pan bana po tym, jak w swoim pierwszym komentarzu obraził właściciela tej witryny. Wykazałem wiele cierpliwości, zupełnie nie rozumiejąc o co chodzi w tej całej sprawie i nie będąc tym za grosz zainteresowany.

   Nie jest moją rzeczą, że sobie coś ktoś wyobraża, wyduma i stawia zarzuty pod adresem osób, na których temat nic nie wie.

   Zasugerował Pan, że JA PANA atakuję, choć tylko odpowiedziałem na Pański bardzo napastliwy komentarz. Wrzucił mnie Pan do jednego wora z ludźmi, których tutaj nie ma, bo nie miałem pojęcia za co został Pan zbanowany na zupełnie innym blogu.

   A co ja jestem, jakiś czarownik, by wiedzieć kto i za co kogoś banuje lub cenzuruje na swojej własnej witrynie? Co my wszyscy blogerzy, jakaś tajna loża masońska i dzielimy się poufnymi informacjami na temat komentatorów?

 9. Wyjaśnijmy sobie coś raz na zawsze: nie życzę sobie, by goście na mojej witrynie obrażali mnie, pomawiali o coś albo po chamsku czepiali się mojego nazwiska. Nikt nie będzie wylewać tutaj swoich żalów i frustracji. Nikt nie będzie sugerować mi złych intencji, gdy sam przychodzi tutaj, by robić smród i obrażać ludzi. Nikt nie będzie mnie oskarżać o arogancję i wulgarność, skoro sam nie potrafi się zachować kulturalnie. Nikt nie będzie mnie strofować i pouczać jak jakiegoś przedszkolaka, samemu nie reprezentując żadnego poziomu. Prosić o nic nie będę, gdyż do błędu przyznać mogą się jedynie ludzie posiadający jakiś honor. Pan swoimi napastliwymi komentarzami, atakami na moją osobę i bezczelnymi pomówieniami udowodnił, że honoru nie posiada nawet za grosz. Nie ma tu miejsca dla oszołomów nie rozumiejących słowa pisanego. Żegnam.

 10. Panie Robercie, gdyby Ameryka zniosla wizy to musial bys mnozec liczby u gory a nie wydaje bo podobnie jak Izrael maja niepisany uklad pod stolem w obawie ze nikt by nie zostal ,…

  W przeciwienstwie do EU z Ameryki z roznych powodow prawie nikt nie wraca i nic nie wysyla jak za komuny ,…

 11. Nastepny powod to o ile dobrze pamietam czesc podatkow Polakow na saxach w EU wraca do Poski tymczasem z US nie wraca nic ,…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s