Sześć miesięcy temu, niejaki pan Piotr Celej, wysmarował przepiękną laurkę zaledwie 25-letniej posłance Platformy Obywatelskiej – pani Kindze Gajewskiej. Pozwolę sobie zacytować kilka fragmentów jego artykułu, które rzucają nieco światła na nową posłankę:

 

,,Młoda polityk ma szanse stać się jednym z symboli przemian w PO.”

,,Na pozór Kinga Gajewska nie różni się niczym od swoich rówieśniczek. Modnie ubrana. Często nosi okulary z grubymi oprawkami, takie hipsterskie. Atrakcyjna i uśmiechnięta. Świetnie czuje się też w social mediach, ma nie tylko „fejsa” i Twittera, ale też Instagram, czy Snapchat. Do tego ściga się w wyścigach motocrossowych.”

,,Kinga Gajewska swą przygodę z polityką zaraz po 18. urodzinach. Wstąpiła wtedy do Młodych Demokratów, młodzieżówki Platformy Obywatelskiej. Od samego początku była tam wyróżniającą się postacią.”

,,W 2014 roku Gajewska odbyła kolejny staż, w siedzibie głównej ONZ w Nowym Jorku. Zajmowała się tam polityką wschodnią. Staż był bezpłatny i młoda polityk musiała pokrywać koszty transportu, wyżywienia i zakwaterowania.”

,,Gajewska brała również udział w XXIII Szkole Liderów Politycznych.”

,,Mimo studiowania dwóch kierunków i obowiązków politycznych Kinga Gajewska znajduje też czas na inne działalności. Jest współorganizatorem Balów Charytatywnych, Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i festiwali tanecznych dla osób niepełnosprawnych w swojej gminie.”

,,W oświadczeniu majątkowym jako radna sejmiku zgłosiła, że jej majątek jest wart 164 tys. złotych. Wątpliwości dziennikarza budziły też samochody przyszłej poseł. Obecnie posiada ona Audi A3 z 2011 roku i BMW 118 Cabrio również z 2011 roku. W oświadczeniu nie podano ich wartości, ale patrząc na ceny na Allegro można cenę obu ustalić na około 100 tys. złotych.”

,,Wielką miłością młodej polityk jest motocross. Często można ją spotkać na ryczącej maszynie, gdy w błocie przejeżdża kolejną przeszkodę. W sezonie 2013 Gajewska zdobyła tytuł II Wice-Mistrzyni Polski w motocrossie. Na rok 2014 była powołana do Kadry Narodowej, od kilku lat działa też na rzecz kobiet w sporcie motocyklowym, jako członek Komisji ds. Kobiet w Polskim Związku Motorowym.”

,,Co oprócz tego? Gajewska prowadziła zajęcia z języka niemieckiego i sportowe z nordic walking w Uniwersytecie III Wieku. Wcześniej przyszła poseł trenowała zapasy i tańczyła tańce latynoamerykańskie. Zimą startowała w zawodach snowboardowych, należała też do sekcji pływackiej.”

,,Nie oznacza to, że Gajewska jest chłopczycą. W środowisku młodzieżówki PO znana jest z zamiłowania do mody – szczególnie butów na obcasie. To dzięki swej urodzie po raz pierwszy się przebiła do mediów, te zauważyły ją jeszcze jako aktywistkę w kampaniach PO i Bronisława Komorowskiego. W wywiadach Gajewska podkreśla również, że jest osobą wierzącą. Twierdzi, że co roku idzie na pielgrzymkę do Częstochowy.”

Za: http://natemat.pl/161237,mloda-poslanka-po-ma-25-lat-dwa-auta-za-100-tys-i-nie-zgadza-sie-by-dziennikarze-przepytywali-poslow#comments-161237

 

Wzmianka o majątku pani Kingi Gajewskiej była wprost genialnym posunięciem. Pani poseł może od tej pory mówić co jej ślina na język przyniesie, a każdy kto ją z tego powodu wyśmieje, zostanie przez salon okrzyknięty ,,polaczkiem” z masą kompleksów, który atakuje każdego tylko z tego powodu, że zazdrości tej osobie pieniędzy. Widać to wyraźnie w komentarzach pod artykułem.

 

Nie dziwi mnie wcale promocja tej młodej kobiety, gdyż jak żywo przypomina ona sposób, w jaki wciska się nachalnie niejakiego Pana Zandberga. Ma to na celu tworzenie nowego pokolenia liderów politycznych, którzy zastąpią wysłużonych i ośmieszonych krętaczy.

 

Jaki poziom reprezentuje większość tych działaczy nowego pokolenia? Pani Kinga Gajewska skompromitowała się już wielokrotnie na mównicy sejmowej i dała się poznać jako osoba skrajnie arogancka, bezczelna i merytorycznie nieprzygotowana do pełnienia choćby funkcji radnego małej mieściny. Wszelkie granice śmieszności przekroczyła jednak w rozmowie dla telewizji Ipla, której wysłuchanie od początku do końca zalecam wszystkim:

 

Aktualizacja: Filmik usunięto, ale jego fragmentów można nadal wysłuchać:

Ostrzegam jednak: po wysłuchaniu fragmentu wywiadu, wielu czytelników może cierpieć na niekontrolowany napływ przekleństw i inwektyw pod adresem osoby, bądź co bądź, publicznej. Ci o słabych nerwach niech ograniczą się góra do minuty, bo nie chcę odpowiadać za niczyje skoki ciśnienia, ni za publikowanie przez nich gróźb pod czyimkolwiek adresem. Zaznaczam jednak, że cenzurować komentarzy nie będę, gdyż pani Kinga Gajewska zasłużyła na wszystkie epitety, jakimi obdarzają ją komentatorzy w serwisie Youtube.

 

Czy powinienem napisać coś na temat tego, że posłanka ledwie potrafi sklecić jakiekolwiek zdanie, niczym podrzędny uczeń najgorszego publicznego gimnazjum? Czy powinienem wytknąć jej brak jakiejkolwiek wiedzy? Po co? Wywiad ten mówi sam za siebie. Jak słusznie napisał autor publikujący film na swoim kanale: ,,pani Gajewska dokonała autokompromitacji”.

 

Nie powinno to dziwić, gdyż w jednym z wywiadów pani Kinga Gajewska za swój autorytety podaje posłankę Małgorzatę Kidawę-Błońską. Znaną jako ,,ekspert” ekonomii i kojarzoną oczywiście z takich wybitnych wypowiedzi jak: ,,To są na pewno jakieś kwoty, które wynikają z różnych takich działań i nie chciałabym tutaj nikogo wprowadzać w błąd” w odpowiedzi na pytanie o zaginione 20 miliardów z OFE.

 

Czy pani Kinga Gajewska jest ewenementem w polskiej polityce? Ależ skądże! Bez praktycznego doświadczenia zawodowego, bez jakiejkolwiek wiedzy, utorowała sobie drogę do wielkiej polityki poprzez młodzieżówkę Platformy Obywatelskiej i kompromituje teraz siebie, swoją partię i swoich wyborców. Niczym nie różni się zatem od reszty swoich Kolegów i Koleżanek posłów.

 

Warto jednak poznać bliżej tą osobę, skoro dziennikarz zacnego portalu natemat chce ją w przyszłości widzieć jako lidera PO. Możemy zatem spodziewać się, że wkrótce ławy Sejmu zapełnią kolejni młodzi ignoranci, dla których problemem jest poprawna składnia zdania. Niechaj świadczą ich osoby o naszym systemie edukacji, a także o tym, że karierę w polityce jest zrobić wyjątkowo łatwo. Szczególnie, jeśli jest się ładnym i modnie ubranym.

 

Robert Grünholz

Reklamy

19 myśli na temat “Śmiszno i strosznie

 1. Ta pani chyba jest z tej samej rodziny, co pewna pani Gajewska, która zajmowała wysokie stanowisko w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie. Potem wyjechała do Brukseli – mniej więcej w tym samym czasie co Danuta Hubner. W każdym razie nie wzięła się w PO z ulicy.

 2. tu nie śmiszno ani strosznie ,ino żałośnie…. Ja wale, skąd sie ona wzięła? No ale czego sie spodziewać po PO. Żal, Żal,Żal…

   1. wiesz, nie do końca – może egzaminy zdaje pomyślnie… a może program studiów jest na tak niskim poziomie, że cały kierunek należałoby zamknąć? skłaniam się do tego drugiego, ona na pewno nie jest jedyna
    śledzisz profil Młodzi, Wykształceni z Wielkich Ośrodków na fejsbuku? ostatnio był czadowy wpis dotyczący neomaturzystów 😉

   2. Jeśli ktoś zdaje studia, choć nie potrafi się poprawnie wysłowić, to jestem całkowicie pewien, że przed wojną nie mógłby nawet podchodzić do matury. Świadczy to zatem w równym stopniu o takich ,,studentach”, ich profesorach, wymaganiach uczelni, MEN i programach studiów…

    Zerknę na profil.

   3. właśnie zobaczyłam, że usunęli ten post – to był link do innego posta, wypowiedzie „neomaturzysty”… a może tamten został usuniety? generalnie była to satyra na narzekanie dzisiejszych maturzystów, jaka to nowa matura bezczelnie trudna, porównująca bój na ustnej maturze z Auschwitz i powstaniem warszawskim („neomaturzysta” porównał)

 3. Czcigodny Robercie
  Jeśli ta studentka nie ma bardzo zamożnych rodziców, a jej majątek to 164 tys. zł plus dwa samochody po ca 100 tys. zł, narzuca się pytanie: skąd to ukradła?
  Bo jak mówi przysłowie, okazja czyni platformersa.
  Pozdrawiam ponuro.

  1. Szanowny Stary Niedźwiedziu,

   Zapewne dowiedzielibyśmy się kim są rodzice pani poseł, gdyby nie jej niechęć do udzielania jakichkolwiek pytań.
   Skoro jednak kluczy i udzielić prostej odpowiedzi nie chce, to może jednak rodzina majętna nie jest? Sporo światła na sprawę rzuca to, że była ona uczestniczką ,,Szkoły Liderów Politycznych”.

   Fundacja Szkoła Liderów finansowana jest ze środków publicznych (system grantowy), jak i prywatnych. Obecnie utrzymanie instytucji gwarantują środki pochodzące od:
   Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
   Fundacji PZU
   Fundacji Konrada Adenauera w Polsce
   Funduszu Inicjatyw Obywatelskich
   Ministerstwa Spraw Zagranicznych

   http://www.szkola-liderow.pl/fundacja/#wesprzyj

   Mam paranoję, czy nie tylko mi śmierdzi Sorosem?

   Pozdrawiam serdecznie

   1. Czcigodny Robercie
    Na pewno nie jesteś przewrażliwiony. Z takie jedne „polsko amerykańskie fundacje wolnoszczy” wręcz bije fetor tego bydlaka. Feunacja Adenauera to oczywiście jahrgeld od carycy z Berlina dla Przestępczości Organizowanej. A skąd reszta? Cytując klasykę:
    A ona na to. Przecież mam ręce
    Daj spokój chłopie, sama se skręcę!

    Całość tej genialnej parodii autorstwa Yarroka i Rzepki, z czasów pierwszej kadencji nierządu kon-Donka, znajdzie Pan tu:

    Pozdrawiam serdecznie

 4. „[…] i kompromituje teraz siebie, swoją partię i swoich wyborców. Niczym nie różni się zatem od reszty swoich Kolegów i Koleżanek posłów.”

  I tu się Robercie nie zgodzę. to, że kompromituje siebie nie ulega wątpliwości, ale nie może już bardziej skompromitować ani swojej partii, ani swoich wyborców, albowiem zarówno partia, jak i jej wyborcy są już tak skompromitowani, że bardziej się nie da. Zatem bełkot jakiejś infantylnej siksy zaszkodzić już nikomu prócz jej samej nie może.

  Serdecznie pozdrawiam, TF.

  1. Mój błąd, masz najzupełniej rację. PO skompromitowane jest doszczętnie i ta pani poseł bardziej zaszkodzić partii nie może. Samej sobie jeno, gdy zostanie na lodzie porzucona po tym jak zrobi to, czego się po niej oczekuje.

   Pozdrawiam serdecznie

 5. Jakich WYBORCÓW ???!! Czy Wy naprawdę wierzycie w jakieś UCZCIWE WYBORY ??? Już za komuny zadawałem sobie trywialne pytania : Jak ta czy czy tamta przygłupia kurwa dostała się do sejmu, do władzy, do wysokich stanowisk państwowych ?? Sprawa się klaruje w chwili gdy dotrze do Naszej świadomości, że żadnych WOLNYCH WYBORÓW NIE MA !!!!! Wszystkie Wybory są fałszowane a reprezentanci tzw. politycznych środowisk są wybierani w zakulisowych układach ludzi którzy uważają, że Polska należy do nich a my jesteśmy tylko bydłem roboczym. Wszyscy gremialnie tutaj pomijacie środowisko KAPITALISTYCZNE tzn. właścicieli środków produkcji z ręki których żrą te „polityczne” świnie. Czy ktoś z Was wie jak jest wybierana Komisja Europejska, która to REALNIE !!!! rządzi Unią Europejską ?? Głupim europejczykom mydli się cały czas oczy parlamentem europejskim, instytucjami demokratycznym a tym czasem europą rządzą wybierani przez siebie sygnatariusze aktu WĘGLA I STALI ! których przedstawicielami jest właśnie Komisja Europejska wybierana w zaciszu gabinetu i wszyscy muszą robić co ona karze ze spuszczoną DEMOKRATYCZNĄ !! głową.

  1. ” Czy Wy naprawdę wierzycie w jakieś UCZCIWE WYBORY ??? ” –

   – Art.104 Konstytucji mówi w tej sprawie wszystko :

   ” Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców. ”

   … pytanie : kto tu ‚robi’ za naród a kto za tzw. wyborców ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s