Zachęcam do czytania:

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/widmo-brexitu-krazy-nad-europa-rozwod-wielkiej-brytanii-z-unia-bolesny-takze-dla/jlzj3e

Ten jeden artykuł mówi nam wszystko.

Mamy więc Onet należący do Ringier Axel Springer Polska, czyli jednej z największych tub niemieckiej propagandy w Polsce.

Redaktora nie interesuje stanowisko zwolenników Brexitu, zatem oddaje głos dwóm ,,autorytetom” salonowym.

Jednym z nich jest Aleksander Smolar.

Za Wikipedią:

,,Od 1954 do 1957 należał do Związku Młodzieży Polskiej, a od 1958 do 1964 do Związku Młodzieży Socjalistycznej. W 1962 zaangażował się w działalność Politycznego Klubu Dyskusyjnego, który powstał z inicjatywy Komitetu Uczelnianego ZMS pod patronatem Karola Modzelewskiego. Był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Od 1963 do 1968 pełnił funkcję II sekretarza komitetu PZPR na Wydziale Ekonomii Politycznej UW. (…)

Pełnił funkcję rzecznika Komitetu Obrony Robotników i następnie Komitetu Samoobrony Społecznej KOR za granicą. Pracował w Centre National de la Recherche Scientifique w Paryżu. (…)

Jest synem przedwojennych działaczy komunistycznych żydowskiego pochodzenia, Grzegorza Smolara i Walentyny Najdus, bratem Eugeniusza Smolara oraz ojcem reżyser Anny Smolar i dziennikarza Piotra Smolara. (…)

Po 1989 pełnił funkcję doradcy premierów Tadeusza Mazowieckiego (ds. politycznych) oraz doradcy Hanny Suchockiej (ds. polityki zagranicznej). Od początku lat 90. zasiadał we władzach krajowych Unii Demokratycznej i następnie Unii Wolności. W 1990 został prezesem zarządu Fundacji im. Stefana Batorego.”

To ostatnie mówi nam właściwie wszystko. Fundacja im. Stefana Batorego to anty-polska organizacja założona przez przestępcę George’a Sorosa, znanego przede wszystkim z autorstwa ,,Planu Balcerowicza”, a także z finansowania rozmaitych organizacji ,,obrony praw człowieka”, ,,ekologów” i zbrojnych grup w Kosowie, na Ukrainie i w Gruzji.

Człowiek ten stoi za pomarańczową rewolucją i za gruzińską rewolucją róż.

Jest zaangażowany w przemyt uchodźców do Europy i nawołuje do znacznej liberalizacji prawa narkotykowego.

Warto także pamiętać, że jako żydowski nastolatek, zaczynał ,,karierę” od pracy dla nazistów okupujących Węgry.

Jest to jednak zaledwie część z jego biografii, gdyż wiele stron musiałoby zająć opisywanie tworzenie piramid finansowych i zbrodni dokonanych w wielu krajach na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci.

Kimże więc może być człowiek, który stoi na czele jednej z organizacji George’a Sorosa? Niech każdy odpowie sobie sam na to pytanie.

Przyjrzyjmy się może drugiej osobie, której oddano głos w artykule portalu Onet, mianowicie Przemysławowi Żurawskiemu vel Grajewskiemu.

Zacytuję Księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, a konkretniej jego artykuł, który pojawił się… nigdzie indziej, a właśnie na Onecie:

,,Pan Przemysław Żurawski vel Grajewski, członek Rady Programowej Prawa i Sprawiedliwości oraz Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, od pewnego czasu robi co może, aby skłócić swoje środowisko polityczne z Polakami wywodzącymi się z Kresów Wschodnich. W 2013 roku występował przeciwko uchwale sejmowej, która zgodnie z prawdą historyczną miała nazwać po imieniu i potępić ludobójstwo dokonane w latach 1939 – 1947 na Polakach i obywatelach polskich innej narodowości (w tym też na Żydach, Ormianach i Czechach) przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińską Powstańczą Armię oraz SS Galizien i inne ukraińskie organizacje kolaboranckie. Na łamach „Gazety Polskie Codziennie” pisał on, że  jest przeciwny, bo uchwała zawierająca prawdę o ludobójstwie „obniży skalę sympatii proukraińskich w Polsce”. Nazwał też ludobójstwo „rabacją”, porównując je do rabacji w 1846 r., co jest nie tylko sprzeczne z faktami historycznymi, ale i obraźliwe dla rodzin pomordowanych W ten sposób ustawił się w tym samym szeregu co inni przeciwnicy owej uchwały, do których należał Adam Michnik, Janusz Palikot i prezydent Bronisław Komorowski. (…)

Pomimo tej ewidentnej wpadki Przemysław Żurawski vel Grajewski został najpierw namaszczony na ministra spraw zagranicznych w „wirtualnym rządzie” prof. Piotra Glińskiego, a następnie otrzymał od prezydenta RP nominację na koordynatora jednej z sekcji w Narodowej Radzie Rozwoju. Z kolei minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski powołał go na doradcę w swoim ministerstwie.

Wczoraj Przemysław Żurawski vel Grajewski wywołał kolejny skandal. Tym razem był to żenujący wpis na profilu na FB Piotra Tymy, który jako przewodniczący Związku Ukraińców w Polsce w czasie dyskusji w TVP Historia wypowiadał się przeciwko uznaniu mordów UPA na Wołyniu za ludobójstw. Wpis ten nawiązywał wprost do artykułu w „Naszym Dzienniku” pt. „Haniebny błąd Komorowskiego zostanie naprawiony?, a dotyczył wniosku wielu organizacji i rodzin pomordowanych Kresowian w sprawie odebrania Piotrowi Tymie orderu za negowanie ludobójstwa. Nawiasem mówiąc, w wielu krajach europejskich negowanie np. Holokaustu Żydów czy ludobójstwa Ormian podlega sankcjom prawnym.

Wpis doradcy PiS, będący ewidentnym strzałem w stopę prezydenta i rządu, brzmi następująco: „Głupich w każdej nacji pod dostatkiem, niestety. Na szczęście ludzie określających się mianem „środowisk kresowych” nie rządzą Rzecząpospolitą. Przyjmij Piotrze proszę wyrazy solidarności w tej sprawie.”

Już jako doradca w MSZ, Przemysław Żurawski vel Grajewski napisał na portalu społecznościowym, że zatrzymanie Rosji jest priorytetem i nie jest wcale istotne, czy Ukraina odda Polsce pożyczone cztery miliardy złotych.

Dobór ,,autorytetów” na Onecie wcale nie dziwi. Mimo to, nieco zabawnym wydaje mi się patrzenie, jak sami komentatorzy tego portalu już od paru lat nie zgadzają się w prawie żadnej kwestii z redakcją. Co można jedynie zwalić na wpół-mityczną działalność ,,ruskich internetowych trolli”. Tak, jakby polscy posłowie nie zatrudniali w swych biurach osób piszących pod ich adresem przychylne komentarze internetowe.

Czy ktoś pamięta jeszcze w ogóle, po raz pierwszy kiedy w sieci pojawiło się określenie ,,hasbara”?

Robert Grünholz

6 myśli na temat “Nie wytrzymałem – autorytety Onetu

 1. Szanowny panie Robercie
  Sczerze podziwiam Pańską wytrwałość w wyszukiwaniu na wspomnianym portalu jakiejkolwiek sensownej treści. Ja już dawno sobie go odpuściłem, i nawet nie tyle z powodu nachalnej propagandy jaką tam serwują (bo tak Bogiem a prawdą, to wszędzie trzeba informacje „filtrować”, a takie nachalne są nawet łatwiejsze w obróbce- bo jak na dłoni mamy wszystko), ale z powodu dosyć uciążliwej moderacji komentarzy. O ile jeszcze ścierpie głupoty pisane w postach, o tyle usuwanie krytycznych, acz rzeczowych komentarzy, gdy zostają komentarze pełne wyzwisk, nawołujące do głupich zachowań lub ośmieszające ich autorów jako reprezentantów tzw „ciemnogrodu patriotycznego” to w sposób jasny mi wskazuję linię tego medium i ich cel i rolę do odegrania (poza oczywistym dezinformacyjno-urabiającym). Nie zaglądam więc tam, ostatnimi czasy preferując bardziej osobiste media społecznościowe, które również nie są wolne od wad i prób manipulacji, jednak w pewnym stopniu bardziej osobiste jak systemowe.
  Pozdrawiam serdecznie.

  1. Szanowny Panie Krasek,

   Właśnie komentarze są tam najciekawsze, a w szczególności te pod artykułami o wojnie domowej w Syrii. Choć pełne są jadu, nienawiści i wulgaryzmów, a moderacja usuwa wszystko co jest niezgodne z linią propagandy Berlina, to ciężko znaleźć komentatorów popierających stanowisko Redakcji. Jest wręcz przeciwnie, bo obnaża się jej kłamstwa i manipulacje. Trzeba jednak mieć do tego portalu sporo cierpliwości i omijać pewne tematy.

   Media społecznościowe zapewniają większą swobodę komentatorom, lecz tam nie czytamy już anonimowych komentarzy, a opinie ludzi podpisujących się swoimi nazwiskami. Wiedząc, że nie są to trolle wynajmowane przez posłów, można szybko utracić jakąkolwiek wiarę w ludzkość. Szczególnie, że 2/3 z nich zdaje się w ogóle nie rozumieć tekstu pisanego.

   Zapewne interesujące byłyby wyniki badań nad wtórnym analfabetyzmem u większości populacji.

   Pozdrawiam serdecznie

 2. Czcigodny Robercie
  Co się tyczy „ałtorytetów” Onetu, Foxshitu i innych szmatławców Ringier Axel Springer, to dzielą się one na moralne, oralne i analne, jak to już dawno temu zauważył mistrz Michalkiewicz. Tych metabolitów od wielu lat nie czytam, ale dziękuję za ostrzeżenie.
  Tenże Żurawski vel Grajewski zupełnie mnie nie dxiwi. Bo w kwestii UPAiny czy żydowskich grandziarzy, płomienni polscy patrioci z PiS ubierają się w kontusze, tylko zamiast obuszkiem, podpierają się tryzubem. A konfederatka pomyliła im się z jarmułką.
  Pozdrawiam serdecznie.

  1. Szanowny Stary Niedźwiedziu,

   Obserwacja tychże osobników przysparza mi nieco radości, gdy widzę, że są najczęściej osamotnieni w swych opiniach i nie potrafią nawet zgromadzić małej grupki trolli, którzy byliby skłonni podpierać ich kłamstwa i konfabulacje. Oczywiście, poza tak zwanym ,,salonem”, ale kogo on obchodzi?

   Pozdrawiam serdecznie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s