Niecałe trzy tygodnie temu zawarto porozumienie w Centrum Zdrowia Dziecka. Pielęgniarki otrzymały po 300 złotych podwyżki brutto i wróciły do opieki nad pacjentami. Zrezygnowały tym samym z postulatu 500 złotych podwyżki i zatrudnienia dodatkowego personelu.

Premier Beata Szydło podkreśliła, iż przez osiem lat rządów PO-PSL, zadłużenie Centrum Zdrowia Dziecka wzrosło o 200 milionów złotych. Zgoda na wszystkie warunki pielęgniarek oznaczałaby, że zadłużenie rosłoby w jeszcze większym tempie niż dotychczas.

Zastanawia fakt, że Polska nie ma nigdy pieniędzy na leczenie chorych, na pensje dla pielęgniarek i na nowy sprzęt do szpitali. Szczególnie, że nasze wydatki na służbę zdrowia są jednymi z najniższych w krajach grupy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.

Mamy natomiast masę pieniędzy na budowę stadionów, na bariery dźwiękowe stawiane pod mostami, na remonty wyremontowanych niedawno dróg, na pożyczanie ich Ukrainie, na zakup wojskowego sprzętu, który przysłużyć może się nam tylko i wyłącznie jeśli będziemy agresorami (poza tym, że często jest zwyczajnym szmelcem), na pałace dla ZUSu, na wysokie emerytury kasty uprzywilejowanych, na premie dla bandy nierobów, na tysiące wygodnych stołków w państwowych instytucjach dla szwagrów, stryjów i kochanek ludzi z partii rządzącej, na łatanie czarnej dziury systemu emerytalnego, na biurokrację Brukseli, na wojny oligarchów w Afganistanie, Iraku, Syrii i Kosowie, na prywatne firmy ochroniarskie z Izraela, na utrzymywanie bandy pijawek zasysających pieniądze z każdej państwowej spółki, na opinie prawne kosztujące państwo kilkadziesiąt tysięcy za stronę A4, na nieistniejące systemy informatyczne, na ustawione przetargi, na kosztowne szkolenia urzędników prowadzone przez zawodowych oszustów, na oświetlanie pustych ulic i na kupowanie gazu oraz ropy od państw, w których szejkowie i książęta wspierają międzynarodowy terroryzm.

W suwerennym państwie obywatele wpłacają pieniądze do budżetu po to, by te pieniądze do nich wracały np. pod postacią nowych szkół, szpitali i nowoczesnej infrastruktury. Inaczej pobieranie podatków służy nie społeczeństwu, a wąskiej grupie oligarchów, których istnienie zdajemy się zauważać jedynie na Ukrainie i w Rosji.

Weźmy zatem za przykład nowoczesną i bogatą Szwecję: w tymże kraju, niejaka rodzina Wallenbergów posiada grupę przedsiębiorstw, które wytwarzają 1/3 krajowego PKB. Ich majątek wycenia się na 4 biliony szwedzkich koron.

Proszę teraz podać nazwisko jakiegokolwiek ukraińskiego oligarchy, od którego widzimisię zależy 1/3 PKB naszego wschodniego sąsiada.

Prawda, że nie ma takiego?

Niestety, lecz najwięksi oligarchowie zasiadają we Frankfurcie, w Londyńskim City, w Tokio i na Wall Street. Oligarchowie, których koncerny wytwarzają znaczną część spożywanej przez nas żywności, które produkują prawie cały sprzęt posiadany i używane przez nas na co dzień, którzy oprócz legalnych interesów pod postacią koncernów zbrojeniowych, wydobywczych i chemicznych, grają także pierwsze skrzypce w półświatku tworząc prywatne firmy ochroniarskie, a w rzeczywistości armie najemników, którzy zajmują się produkcją narkotyków, handlem bronią i żywym towarem. Wystarczy popatrzeć dokąd wiodą tropy za nerkami dzieci zabitych w Donbasie, Kosowie i w Palestynie.

Polska także posiada takich oligarchów i grubo ponad milion uprzywilejowanych, którzy grają rolę złego kolonialnego porucznika. Awansowanego spośród tubylców i mającego dostęp do wypracowanych przez całą resztę zasobów.

Jeśli pieniądze z podatków płacone w głównej mierze przez najbiedniejszych i klasę średnią, nie trafiają w prawie żaden sposób do nich z powrotem, choć to właśnie te grupy ludzi zapewniają 80% konsumpcji i które napędzają całą gospodarkę, to obecny system gospodarczy można śmiało uznać za system niewolniczy, którego jedynym beneficjentem jest grupa oligarchów i awansowanych tubylców.

Skoro tak, to te 80% społeczeństwa ma moralne prawo, by taką władzę obalić i odebrać to co jest jego własnością. Może więc pora upomnieć się o swoje? Bo pieniądze z budżetu to nie są żadne mityczne ,,pieniądze państwa”, a pieniądze należące do podatników.

Jeśli zatem pewna bogata grupa ludzi nie płaci podatków, to nie powinna mieć też dostępu do pieniędzy z budżetu. Jeśli nie dokładasz się do wspólnej kasy i nie płacisz składek, to wypadasz z organizacji.

Robert Grünholz

Reklamy

12 myśli na temat “Centrum Zdrowia Oligarchów

 1. P. Szydlo my dear, skoro juz o milionach to moze P. nam powie ile poszlo na krzewienie ‚kultury’ zydowskiej a przy okazji ile na pomoc bandzie ze wschodu ? ,…

  1. Biegnę z pomocą.

   Kultura żydowska:

   Fundacja SHALOM Żydowski rocznik o literaturze i sztuce „Cwiszn” 20 000
   Fundacja SHALOM XII Seminarium Języka Jidysz i Kultury Żydowskiej 30 500
   Fundacja SHALOM Ogólnopolski Konkurs „Historia i kultura Żydów polskich” dla
   szkół ponadgimnazjalnych (XI edycja) i „Na wspólnej ziemi” dla szkół
   podstawowych i gminazjów (VII edycja) – etap centralny 50 000
   Fundacja Sąsiedzi Bez Granic Dotacja celowa na edukację dzieci i
   młodzieży realizowana w różnych formach 69 360
   Fundacja PRO ARTE 2002 XVI Festiwal Kultury Żydowskiej „SIMCHA” 39 600
   Żydowskie stowarzyszenie Czulent 19 500
   Stowarzyszenie Żydów Kombatantów 2100

   Oczywiście to nie wszystko, więcej pod linkiem:

   http://mniejszosci.narodowe.mac.gov.pl/download/86/15704/DecMinAiC-dotacje2014-stanna8V14.ods

   Banda ze Wschodu dostała ponad pięć MILIARDÓW. Oficjalnie.

   1. P. Robercie, zapomnial pan dodac czy to na miesiac czy kwartal 😉 Na same muzeum w Warszawie poszlo ponad $200 milionow nie liczac ceny ziemi na prestizowym kawalku real estate w stolicy, ile na zarobki naczalnych i personelu czy kosztow utrzymania – W tym miejscu mogl stanac hotel czy biurowwiec i placic podatki miastu a nie zerowac ,…

   2. Nie, Panie Snag, ja nie zapomniałem. Ino widząc te liczby padłem na kolana, począłem łkać i przez łzy nie mogłem już dojrzeć nic więcej 🙂

    A tak poważnie, to zliczyć tego nie sposób.

    Na Muzeum poszło ponad dwieście milionów, a Muzeum Historii Polskiej jak nie było, tak nie ma. Widząc zresztą skład zarządu, wątpię by cokolwiek z tego miało wyjść.

 2. Ciekawe ile naczalny Schuldrich ‚zarabia’ i ile jego black hatted ferajna na rzadowym garnuszku, ile przecietny polski zjadacz chleba doplaca za znaczek ‚kosher’ nostra czy do kazdej odrestaurowanej boznicy ile na ochrone (jak narazie) tajniakow i elekroniki organizacji zydowskich czy boznic, podobnie do juz oficjanie umundurowanych czy wojska na zachod od Polski ? ,…

  A ten szajs za poltora miliarda nie dzieki polsko-jezycznym wtyczkom w rzekomo polski rzadzie?
  ——————————————————————-http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14496269,_Wprost___Armia_kupila_pociski_Spike_za_1_5_mld_zl_.html
  http://www.defence24.pl/16619,skw-rozwieje-dym-ze-spikeow

  A szkola czarno-opakowanych pasozytow splacona i ‚zwrocona’ w Lublinie ?
  ———————————————————-
  http://www.fronda.pl/blogi/ciekawostki-o-zydach/jesziwa-zwrocona-dwa-razy,19587.html

  1. Komentarz wrzucił WordPress do moderacji, od razu zatwierdziłem.

   Ja tak obok tematu: jestem ciekaw kto trudni się w Polsce ubojem rytualnym i pośredniczeniem np. w handlu węglem z naszych kopalń?

   Bo odpowiednio ,,ustawiony” pośrednik tłumaczyłby te ceny wzięte z sufitu, co podpinam jako świadome działanie na szkodę państwowego przedsiębiorstwa i państwa samego w sobie.

   W II RP byłaby za to czapa.

 3. WordPress cenzuruje z urzedu czy na zyczenie klienta? Kiedys tego nie bylo ,…

  Mam pana w bookmarks i obiecuje zagladac

  To tyle na dzisiaj .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s