(Cytaty za onet.pl – linki na dole)

 

,,Problemy, z jakimi mierzą się teraz nasi sąsiedzi, to efekt wieloletniej polityki multi-kulti i przyjmowania imigrantów, którzy nie potrafią funkcjonować w społeczeństwie. Rząd PiS prowadzi inną politykę. Przypomnę, że poprzedni rząd chciał przyjąć uchodźców – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister Mariusz Błaszczak.”

Wiele w środowiskach tzw. ,,prawicy” mówi się o multi-kulti, lecz jest ono jedynie objawem, a nie przyczyną. Za nią należy uważać faszystowską polityczną poprawność, wdzierającą się siłą w każdy element życia ludzi (np. poprzez zmienianie nazw ptaków, bo są one ,,rasistowskie”), ograniczającą wolność słowa i dyskryminującą jednych ludzi kosztem drugich, na co najlepszym przykładem są przywileje przysługujące w Europie jedynie osobom o określonym kolorze skóry lub wyznającym określoną religię, co zaprzecza jakimkolwiek standardom państwa prawa.

Fakt, że Polska miałaby przyjąć tzw. ,,uchodźców”, którym należałyby się podobne przywileje co we Francji lub w Niemczech, gdy tymczasem miliony Polaków nie widzą dla siebie żadnych perspektyw na życie, klepią biedę lub są zmuszeni wyjeżdżać za granicę, cieszyć może jedynie półgłówków otumanionych przez współczesnych faszystów.

 

,,W Polsce mamy wielu uchodźców, chociażby 1,1 mln osób, które uciekały z ogarniętej wojną wschodniej Ukrainy. Zostali u nas bardzo dobrze przyjęci. Są też u nas uchodźcy z Syrii, którzy mieszkają w diecezji koszalińskiej. Oczywiście, nie ma ich tylu co w Niemczech, ale polski Kościół jest bardzo otwarty na imigrantów. Władze państwowe również – powiedział kard. Stanisław Dziwisz.”

Lawirowanie między przychylnością ze strony papieża, a przychylnością ze strony polskiego rządu, robi się coraz to bardziej groteskowe. Ciekawe tylko czego bardziej żałuje wielu polskich biskupów: wybrania Franciszka papieżem, czy wsparcia udzielanego PiSowi? Obie te decyzje mają swoje poważne konsekwencje.

 

,,Imigranci są częścią tego miasta i nigdy nie stanowili zagrożenia. Uchodźcy, którzy przybyli w ciągu ostatniego roku do Monachium mieszkają w większości w betonowych blokach socjalnych na obrzeżach miasta. – Nie widać ich na ulicach, nie pojawili się też jako nowo zatrudnieni – tłumaczy Agnieszka. – Nie można więc mówić o antyimigranckich nastrojach w Monachium – dodaje.”

Ludzie rozmaitych kultur i religii potrafią żyć obok siebie (pomijając pewne niereformowalne wyjątki), dopóki tylko ktoś spoza kraju nie przyjeżdża z pieniędzmi i nie zaczyna wmawiać określonym grupom (dla swoich własnych celów), że są one dyskryminowane.

Te konflikty nie powstają także dopóki, dopóty wrogie kraje nie wykorzystują mniejszości etnicznych i religijnych, by doprowadzać do sztucznych konfliktów, jak to miało miejsce w Jugosławii, Indiach czy Indonezji.

W związku z tym najrozsądniej jest, gdy wszyscy żyją w swoich własnych krajach, a ja powątpiewam w to, by jakiekolwiek tego typu konflikty powstawały same z siebie, bez żadnej inspiracji z zewnątrz. Tak jak i bez tej inspiracji nie doprowadzono nigdy do żadnej rewolucji.

 

,,Siły morskie z europejskiej misji walczącej z przemytnikami migrantów na Morzu Śródziemnym opanowały ich statek. O sobotniej operacji w Cieśninie Sycylijskiej poinformowano wczoraj wieczorem. Ansa podała, że podczas operacji zatrzymano trzech przemytników.”

Gdy Związek Radziecki oraz Alianci opanowywali III Rzeszę i zbliżali się do Berlina, pojedyncze grupy Niemców także stawiały zacięty opór i zabijały wielu wrogich żołnierzy. To nie miało jednak żadnego wpływu na przebieg wojny. Tak też zatrzymanie trzech przemytników nie ma żadnego znaczenia, gdy do Europy przerzuca się nielegalnie miliony ludzi.

 

,,Mężczyzna aresztowany za przemyt ludzi ujawnił policji szokującą prawdę dotyczącą uchodźców. Imigranci, którzy nie są w stanie zapłacić za transport z Afryki do Europy są mordowani, a następnie sprzedawane są ich organy.”

Dla osób zorientowanych w temacie nie jest to nic nowego. Tak jak handel nerkami dzieci zabitych w Donbasie, Kosowie i Palestynie. Dokąd prowadzą tropy? Do Państwa-Którego-Nazwy-Nie-Wolno-Wymawiać.

 

,,Dziesiątki tysięcy uchodźców utknęły w Grecji. Teraz pierwsi z nich dobrowolnie wracają do Turcji – z pomocą przemytników.”

Wkrótce aresztujemy trójkę z nich. Już należy chłodzić szampana, by móc opić potem to zwycięstwo.

 

,,Po zamknięciu szlaku bałkańskiego coraz więcej migrantów decyduje się na tzw. „szlak centralny” z Libii do Włoch. Frontex ostrzega przed rosnącą liczbą nielegalnych emigrantów. – W międzyczasie przybywa 13 do 14 razy więcej uchodźców z Libii do Włoch niż migrantów z Turcji do Grecji – oświadczył grupie medialnej Funke Mediengruppe Fabrice Leggeri, szef Agencji Frontex, koordynującej współpracę operacyjną na zewnętrznych granicach państw członkowskich UE.”

Kanclerz Merkel mówiąc, że granice Niemiec są otwarte dla każdego uchodźcy, miała na myśli granice całej Unii Berlińskiej. Co świadczy jedynie o tym, w jaki sposób Berlin postrzega kraje członkowskie i gdzie ma ich resztki suwerenności. Zresztą jest to idealna okazja, by się tejże suwerenności kompletnie pozbyć.

Współczuję nieco Włochom, którzy wielokrotnie okazywali więcej rozsądku niż cała Europa razem wzięta. Mogli jednak nie brać udziału w rozbiciu Libii przez NATO… a konsekwencje i tak poniosą wszyscy.

 

,,Rosnąca liczba azylantów z Czeczenii wywołała w Niemczech spekulacje, czy przypadkiem to nie Kreml celowo wysyła tych uchodźców, by zdestabilizować Niemcy. „Moskwa otworzyła »czeczeńskie drzwi«” – przypuszcza gazeta Die Welt”. 

Onet nie może się tydzień obyć bez publikacji wypocin różnych Das, Die i Der Szmatławców.

Założę się, że Putin pęka ze śmiechu każdego dnia, gdy podaje się mu te gazety do porannej kawy.

 

,,Statki z Europy nas wyłowią” – tak twierdzą uchodźcy z Libii i szykują się do przeprawy przez Morze Śródziemne. Agencja Frontex ocenia ich liczbę na 300 tys. osób.”

Villkomen!

 

,,Prognoza UNHCR z początku roku głosiła, że do UE przybędzie z tego kierunku nawet milion migrantów. Dziś opublikowany raport zawiera informacje o 248 tys. migrantów, którzy przybędą w tym roku do UE szlakiem przez Turcję i Grecję. Prognoza ta obejmuje 156 tys. już przybyłych migrantów.”

Zgaduję, że kanclerz Merkel nie nadąża już z witaniem, stąd me wcześniejsze skromne próby wyręczenia jej.

 

,,Pytam zatem raz jeszcze, z jakich wzorów i źródeł kulturowych czerpią swoje przekonania wszyscy ci, którzy w dzisiejszej Polsce straszą imigrantami i nie chcą ratować uchodźców? Do jakiej tradycji Rzeczypospolitej chcą nawiązywać? Bo przecież nie do najlepszych dla niej czasów, kiedy była symbolem otwartości i schronieniem dla wygnańców z całej Europy, kiedy była prekursorem tolerancji religijnej? Również nie do Rzeczypospolitej, którą wymarzyli sobie polscy patrioci korzystający z gościny innych narodów i walczący na frontach pod hasłem: za wolność naszą i waszą?”

Tak pisał pan Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, a ja spieszę z wyjaśnieniami: podejmowanie racjonalnych działań nie musi wiązać się z czerpaniem wzorców i źródeł kulturowych. Gdyby tak było, powinniśmy w III RP urządzić już parę powstań, co leży głęboko w naszej ułańskiej naturze.

Za wolność naszą i waszą, polscy żołnierze mieli walczyć w Iraku i Afganistanie, nie bez powodu byli także obecni w Libii i w Kosowie. Jak się to skończyło? Falą uchodźców właśnie. Jaki jest koń, każdy widzi.

Natomiast przyjmowanie KAŻDEGO uciekiniera przez Rzeczpospolitą wiązało się z wieloma późniejszymi problemami np. z kolaboracją przyjętych przez nas niewdzięczników, z naszymi najokrutniejszymi zaborcami. Nieciekawie jest rozdawać komuś ziemie, herby i przywileje, by potem zostać przez te osoby sprzedanym wrogom.

Widać Polacy potrafią jednak uczyć się na swoich wcześniejszych błędach. Nie oczekuję tego jednak po panu Bodnarze, który jako Rzecznik Praw Obywatelskich musi głęboko w te brednie wierzyć albo chociaż powtarzać je, by nie być na celowniku różnych organizacji sponsorowanych przez Sorosa.

 

,,W pierwszych trzech miesiącach br. imigranci w Niemczech popełnili 69 tys. przestępstw – głównie kradzieży i oszustw, dopuszczali się również uszkodzeń ciała. Liczba przestępstw spadła od stycznia do marca o 18 proc. Prym wśród przestępców wiodą przybysze z krajów Maghrebu.”

Dziwię się, że niemiecka policja nie wzięła jeszcze przykładu ze swojego szwedzkiego odpowiednika, który po prostu zakazał publikacji jakichkolwiek informacji o pochodzeniu przestępców. Tak jest najłatwiej: zamieść pod dywan. No i kazać mediom nazywać ,,rasistą” każdego, kto takowe informacje poda.

 

,,Około 300 uchodźców z Afganistanu i Pakistanu (głównie mężczyzn) protestuje przeciwko, jak mówią: „zamknięciu granic Unii Europejskiej przez Budapeszt”. Uchodźcy ogłosili strajk głodowy. Ich marsz z Bukaresztu do granic Węgier ma być formą protestu przeciwko polityce rządu węgierskiego.”

Ten dopisek ,,(głównie mężczyzn)” musi chyba świadczyć o jakimś nowym prikazie. Zmienił się kurs statku Deutschland über alles.

 

,,Słynące z tolerancji wobec imigrantów i uchodźców kraje skandynawskie zmieniają swoje nastawienie i prowadzoną politykę. Norwegia odsyła pięć tysięcy osób do krajów, w których zostały po raz pierwszy zarejestrowane. Wcześniej, w Szwecji zmieniono liberalne przepisy na bardziej restrykcyjne. Mimo to, uchodźcy wolą mieszkać w kraju Trzech Koron niż w Danii, w której życie jest droższe a prawo surowe.”

Czy należy im się dziwić? Jakiś czas temu w Szwecji uchodźca zgwałcił i zamordował swoją opiekunkę, a w ramach kary został przesiedlony do innego ośrodka. Chciałbym wierzyć, że w Danii trafiłby do więzienia lub zostałby deportowany, ale to chyba właśnie tam jakaś dziewczyna użyła w samoobronie gazu pieprzowego i została za to ukarana przez sąd. Faktycznie więc, prawo jest tam surowe. Pytanie: wobec kogo?

 

,,Nawet 400 tys. uchodźców może wkrótce dołączyć do 2,7 mln Syryjczyków, którzy aktualnie mieszkają w Turcji – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. „Załamujący się rozejm w Syrii oznacza, że Europie grozi nowa fala uchodźców” – czytamy.”

Skoro Turcja (jako kraj członkowski NATO) od samego początku konfliktu morduje Kurdów wspieranych i uzbrajanych jednocześnie przez innych członków Sojuszu, skoro Turcja zbroi rozmaite grupy terrorystyczne, które dołączają potem do struktur Państwa Islamskiego, tedy też dziwię się legalnemu prezydentowi Syrii, że ma w ogóle ochotę na jakiekolwiek negocjacje z bandziorami, mafiozami i hipokrytami.

 

Miało być optymistycznie, a wyszło jak zwykle…

Robert Grünholz

 

http://krakow.onet.pl/polski-kosciol-otwarty-na-przyjmowanie-uchodzcow-rzad-twardo-przeciw-multi-kulti/en4nt2

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/strzelanina-w-monachium-relacja-polki-to-liberalne-miasto/1p788h

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/miedzynarodowa-operacja-przeciwko-przemytnikom-migrantow/xbyehq

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/the-independent-szokujace-informacje-o-handlu-organami-uchodzcow/ch3n9q

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/frontex-ostrzega-europie-grozi-kolejna-fala-imigrantow/zld86r

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-zaniepokojeni-naplywem-czeczenow-z-polski-sprawka-putina/ecb6f0

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kolejna-fala-uchodzcow-naplynie-do-ue/gtj48l

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/w-2016-r-unhcr-spodziewa-sie-248-tys-migrantow-na-szlaku-turecko-greckim/qe33v8

http://wiadomosci.onet.pl/opinie/to-nie-uchodzcy-nam-zagrazaja-komentarz/yj32700

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-w-i-kw-2016-r-imigranci-popelnili-69-tys-przestepstw/lscecv

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/200-kilometrowy-marsz-protestacyjny-uchodzcow-dlaczego-nas-nie-chcecie/0he33g

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/skandynawia-odwraca-sie-od-uchodzcow/m64cjx

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kolejni-uchodzcy-u-bram-unii-europejskiej/x02rrj

7 myśli na temat “Uchodźczy 2016 rok

 1. Jak mozna by tak glupim, by prowadzic z kimś wojnę, a jednoczesnie sprowadzac jego kuzynów do siebie? Dlaczego biały czlowiek nie ma szans przejsc przez żadną granicę bez papierow, a te watahy toleruje sie bez zmruzenia oka?

  1. Kiedyś też myślałem, że to głupota. Nikt jednak nie jest AŻ tak głupi, by zdestabilizować pół świata, zbombardować setkę krajów, pozbawić ludzi dachów nad głową i dziwić się wielce, że szukają teraz miejsca do życia. Tym bardziej, że to miejsce jest dla nich bardzo wygodne.

   To planowe działanie quasi-elit wyjątkowo zalazło ludziom za skórę. Jak chyba jeszcze nic do tej pory.

 2. Czcigodny Robercie
  Co do tego, że multi kulti to tylko jeden z objawów zabijającej Europę Zachodnią politycznej poprawności, 100% racji.
  Co do pobudek zrobienia idiotycznych rewolucji, poprzez usunięcie dyktatorów trzymających tę dzicz za pyski, to samo. Bo stara zasada „cui bono” mówi mi, że bandyta wysadzający się w powietrze wraz z tłumem przypadkowych ofiar w Paryżu czy w Brukseli, siłą rzeczy jest w stanie nie zrobić tego samego w Tel Avivie czy Jerozolimie. tego.
  Nie wiem jak polscy biskupi, ale wzyscy moi katoliccy przyjaciele przeklinają brewerie tego masona w białej sutannie. Natomiast nie bardzo rozumiem, co miałeś na myśli pisząc o żalu z powodu poparcia udzielonego PiS. Jak dobrze wiesz, nie jestem wyznawcą pobożnego socjalizmu. Ale pomijając krótki epizod Jana Olszewskiego, jest to najbardziej propolski rząd od jesieni 1989. Nie jmożna go porównać do szlachetnedo trunku, lecz do taniego wina bułgarskiego. Ale jakie miałeś alternatywy? Płyn do chłodnic PO, denaturat zielonych złodziei i owadobój banksterów debila z kupioną na bazarze maturą. Ja zaryzykowałem poparcie konkretnego posła z pospolitego ruszenia Kukiza i nie mam powodu do plucia w lustro podczas golenia.
  A frazesów i pieprzenia w eurobambus eurokomunałów nie mam PiSowi za złe. Rozliczę ich przede wszystkim z ilości przyjętych „nachodźców”.
  Na mail odpowiem jutro, czyli dzisiaj w niedzielę.
  Pozdrawiam serdecznie.

  1. Szanowny Stary Niedźwiedziu,

   Pisząc o żalu z powodu poparcia udzielanego PiSowi miałem na myśli tylko tyle, że Episkopat lubi święty spokój, gdy może wypełniać w ciszy swoje obowiązki i nikt się o nic go nie czepia, ani nie porusza drażliwych tematów, w związku z czym z pewnością irytuje go obecny obstrzał z obu pozycji.

   Z jednej strony jest PiS, a z drugiej papież Franciszek i prawie cały Watykan, których opinie w kwestii uchodźców są bardzo rozbieżne i co zmusza Episkopat do lawirowania między oboma stanowiskami.

   Trzeba więc udobruchać papieża mówiąc o tym, ile Kościół robi dla uchodźców i jak bardzo jest na nich otwarty, a z drugiej nie należy się zbytnio narażać władzy i nie można naciskać na nią, by tych uchodźców przyjmowała.

   Zakładam więc, że jest to dla wielu naszych hierarchów kłopotliwe, bo w tej chwili narażają się obu stronom i muszą powoli żałować… jednego bądź drugiego.

   Pozdrawiam serdecznie

   1. Czcigodny Robercie
    Dzięki za wyjaśnienie. Istotnie przez ostatnie kilkanaście lat episkopat najbardziej lubił robić nic i to mu naprawdę dobrze wychodziło. Ale mam nadzieję, że biskupi nie zatracili do reszty instynktu samozachowawczego i nie przesadzą z tym UDAWANIEM, że franiowe idiotyzmy traktują poważnie. Bo gdyby na serio i intensywnie zaczęli agitować za przyjmowaniem tej dziczy, zrobiliby to, co przez ostatnie ćwierć wieku nie udało się „Fakom i szitom” i innemu ateotalibańskiemu pomiotowi. Co najmniej kilka milionów polskich wiernych opuściłoby KRK. Bo po raz pierwszy od ponad tysiąca lat stałby się on instytucją antynarodową.
    Pozdrawiam serdecznie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s