Wybiła godzina dwudziesta. Program poprowadzi Jan Kowalski.

 

Dobry wieczór Państwu! Dzisiejsze wydanie zaczniemy od publikacji najnowszego sondażu CBOS:

32% ankietowanych deklaruje, że gdyby wybory odbywały się dzisiaj, zagłosowaliby na Nowoczesną Ryszarda Petru.

Prawo i Sprawiedliwość spadło na drugą pozycję i uzyskało wynik 20%.

Miejsce w Sejmie zająłby także Ruch Kukiza z 15% poparcia, Koalicja Lewicowa z 10% i PSL z 7%.

Poza Sejmem znalazłyby się Partia Razem, Ruch Narodowy i Kongres Nowej Prawicy.

 

Po rozwiązaniu Platformy Obywatelskiej, większość jej dotychczasowych członków znajduje dla siebie miejsce w partii Ryszarda Petru. Pozostali planują stworzenie własnych partii, lecz jakiekolwiek szczegóły na temat ich potencjalnych liderów i programów, są nam obecnie nieznane.

 

Aż 43% Polaków ufa nowemu liderowi partii  Nasza Polska! Choć powstała ona zaledwie tydzień temu, jej przewodniczący zyskał już zaufanie wielu wyborców.

Nasza Polska nie była brana pod uwagę w ostatnich sondażach, jednak z pewnością okaże się czarnym koniem nadchodzących wyborów. Oddaję głos naszemu reporterowi

-Witaj Marku.

-Witaj Janie! Cóż, pomimo tego, że Kazimierz Złotopolski był dotychczas osobą kompletnie nieznaną, szybko uzyskał wsparcie Polaków, którym spodobał się jego na wskroś nowoczesny i liberalny program. Pytani przez nas przechodnie twierdzą, że wybranie Naszej Polski będzie znakiem dla całej Unii Europejskiej, że Polska nadal chce być częścią Wspólnoty i ma zamiar odzyskać utracone ostatnimi laty zaufanie. Oddaję głos do studio.

 

Polacy są zaniepokojeni rosnącym poziomem inflacji i odpływem kapitału zagranicznego. Ponad to kolejny milion młodych osób opuścił już kraj, a pracodawcy są zmuszeni szukać siły roboczej wśród rosnącej rzeszy imigrantów z Ukrainy i Górskiego Karabachu.

 

Sytuacja nadal jest niespokojna. Choć Azerbejdżan wyraził gotowość do podjęcia rozmów pokojowych, armeński reżim wspierany przez Putina cały czas dokonuje ataków na ludność cywilną. Ponad to francuska telewizja sugeruje, że za ostatnim atakiem chemicznym mogły stać specjalne jednostki wysłane przez Rosjan.

 

Izrael i Stany Zjednoczone zapowiadają kolejne sankcje wymierzone w Iran. Jest to efekt kolejnych deklaracji irańskiego rządu, iż ,,umiarkowana opozycja w Syrii zostanie zmiażdżona”. Interwencję zapowiada także Arabia Saudyjska. Ostatnią rezolucję ONZ w tej sprawie zablokowały Rosja i Chiny.

 

Projekt ,,Wielkiej Albanii” na Bałkanach okazuje się być już faktem! Siły rebelianckie podbijają kolejne terytoria, a wiarygodne źródła donoszą, iż za ich militarnym wsparciem stoi Turcja.

 

Niespokojnie na Morzu Południowochińskim. Miał miejsce kolejny incydent między amerykańską, a chińską marynarką wojenną. Jest to już trzecia taka sytuacja w tym miesiącu.

 

Protesty na Filipinach! Stolicę tego państwa oblegają dziś miliony demonstrantów, głównie studentów, którzy żądają odsunięcia od władzy dyktatora Rodrigo Duterte.

 

Opiniotwórcza gazeta ,,Die Szmatławiec” donosi, że Polska może zapłacić kolejne kary za nieprzyjmowanie uchodźców.

 

Wkrótce ma dojść do kolejnej transzy odszkodowań dla żydów poszkodowanych w trakcie II wojny światowej. Polska przyjęła wstępnie zaproponowane warunki i już jutro dojdzie do głosowania w Sejmie nad przyznaniem kolejnych dodatków emerytalnych, a także nad wypłaceniem odszkodowań rodzinom ofiar z Jedwabnego, gdzie Polacy dokonali strasznej masakry na żydowskiej ludności cywilnej.

 

Eksperci przestrzegają przed noszeniem gotówki! Najnowsze badania wskazują na to, że osoby płacące kartą są szczęśliwsze i rzadziej chorują na raka prostaty.

 

W studio czekają na nas goście: Ryszard Petru i Kazimierz Złotopolski.

 

Na tym kończymy dzisiejsze wydanie programu. Życzę Państwu miłego wieczoru.

 

Robert Grünholz

Jedna myśl na temat “Za parę lat…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s