Nie wiem czy ktokolwiek zechce sprzeczać się, iż to właśnie Ministerstwo Spraw Zagranicznych było najgorzej zarządzanym resortem przez cały okres istnienia III Rzeczpospolitej Oligarchicznej. Można by to nawet podciągnąć pod ,,polską” politykę zagraniczną z okresu II i I RP, lecz by uniknąć nadmiernego rozmydlenia tematu i skupić się bardziej na teraźniejszości niźli przeszłości, pierw dokonam krótkiej prezentacji dotychczasowych ministrów:

 1. Skrajny germanofil – Krzysztof Skubiszewski.
 2. Pracownik Banku Światowego, członek zarządu Fundacji im. Sorosa vel Batorego, ,,stypendysta” wymienionego spekulanta z Collegium Invisibile – Andrzej ,,Bilderberg” Olechowski.
 3. Władysław Bartoszewski, o którego opis mogą się już postarać komentatorzy.
 4. Kolejny pracownik Banku Światowego i ,,stypendysta” – Dariusz Rosati.
 5. Benjamin Lewertow, znany szerzej jako – Bronisław ,,Polonofob” Geremek.
 6. Trzeci już ,,stypendysta”, tym razem Fullbrighta – Włodzimierz Cimoszewicz.
 7. Adam Daniel Rotfeld, syn adwokata Leona Rothfelda.
 8. Synalek wiadomego komunisty, podobnie jak i ojciec ,,poszkodowany” w wydarzeniach marcowych – Stefan Meller.
 9. Amerykańska ,,stypendystka” – Anna Fotyga.
 10. Korespondent brytyjski, mąż Anne Apfelbaum, oceniający w prywatnych rozmowach swoją własną politykę jako ,,murzyńskość” i ,,robienie l…ski Amerykanom” – Radosław Sikorski.
 11. Tym razem skrajny ukrainofil – Grzegorz Schetyna.
 12. Nowiutki ,,stypendysta” – Witold Waszczykowski.

Śmietanka towarzyska, jakkolwiek by nie patrzeć. Hojnie obdarowani stypendiami od znanych i lubianych (w tym George’a Sorosa), co najmniej połowa niepolskiego pochodzenia albo z wyraźnymi ciągotkami w stronę krajów, które nigdy nie były Polsce przyjazne.

Warto zwrócić uwagę, że chyba cała elita polityczna PiSu otrzymuje ,,stypendia” od Amerykanów, gdy tymczasem autorytety PO są wyraźnie proniemieckie i proukraińskie (co też tłumaczy obecność w ich partii niejakiego Mirosława Sycza).

Czym jest realna polityka zagraniczna? Otóż realpolitik to nic innego jak zbiór prostych doktryn, które dopasowuje się do okoliczności, obecnych układów, sił, możliwości i potrzeb danego kraju. Uznaje się prymat państwa jako głównego podmiotu na arenie międzynarodowej i to właśnie interes tegoż państwa jest w realpolitik najistotniejszy, skąd też tak dobre oceny pracy Kissingera w Stanach Zjednoczonych, czy Dugina w Rosji, które nie musiały i nie muszą być równie entuzjastyczne w innych krajach.

Im jest gorsza ocena przedstawiciela realpolitik poza granicami kraju, tym też jego doktryna może okazać się skuteczniejsza i bardziej odpowiadająca interesom jego własnego państwa. Nie dziwię się zatem przywódcom państw, którzy w swym najbliższym otoczeniu tolerują teoretyków politycznej socjopatii. Musi to wszakże wywoływać zazdrość mniejszych narodów, które na podobnych przywódców nie mają nawet najmniejszych szans.

Na brak zdolności do prowadzenia realpolitik przez Polskę i Polaków, wskazywał już na długo przede mną Józef Feldman. On też znacznie lepiej potrafił opisać powody tej tragedii, więc zainteresowanych głębiej naszym brakiem zdolności do prowadzenia realistycznej polityki zagranicznej, już teraz odsyłam do prac tego wybitnego historyka.

Chcę jeno wskazać, iż fundamentem realpolitik jest obiektywizm osób zarządzających danym państwem i ustalających jego doktrynę w polityce zagranicznej.

Obecny minister Witold Waszczykowski (podobnie jak każdy jego poprzednik) nie ma w sobie za grosz realizmu ni obiektywizmu; w swej polityce kieruje się animozjami, uprzedzeniami, sympatiami i antypatiami. Każdy kraj i naród, który może liczyć z jego strony na przychylność (np. w zamian za umożliwienie mu studiów poza granicami Polski), liczy obecnie na przychylność całego zarządzanego przez niego resortu i państwa.

Nie ma w naszym kraju gorszej patologii od emocjonalnego podchodzenia do kwestii polityki zagranicznej i od wybierania na przedstawicieli MSZ członków mniejszości, zainteresowanych interesami wszystkich państw poza Polską.

Co gorsza, nawet wyborcy zdają się wymagać od ,,swoich” polityków, by ci za nic nie zgrywali dyplomatów i by byli jeno zajęci obrażaniem przedstawicieli państw cieszących się obecnie przez media oraz salon antypatią, a także by zgadzali się na wszelkie żądania tych, których niesłusznie obdarzamy teraz najmniejszą choćby sympatią.

Niechaj zatem pisma historyka Józefa Feldmana będą dla wszystkich moich Rodaków ostrzeżeniem: choćbyście mieli jeszcze wpływ na prowadzoną przez Polskę politykę, pójdziecie zapewne tropem Becka i innych ,,mężyków stanu” w szortach. Chyba, że choć w tej jednej kwestii rozważycie swe błędy z przeszłości i wyciągnięcie z nich wnioski na przyszłość. Póki co nie wychodzi wam to w najmniejszym nawet stopniu, a ja jeno rzucam grochem o ścianę.

 

Robert Grünholz

Reklamy

7 myśli na temat “O realności polityki wśród imbecyli

 1. Czcigodny Robercie
  Czytelnikom pozostawiłeś podanie krótkiej charakterystyki maturzysty Władysława Bartoszewskiego, ksywa „profesor”. Ograniczę się do informacji iż z obozu Auschwitz został zwolniony z powodu złego stanu zdrowia. A jak sam wypaplał, w okupowanej Warszawie bardziej bał się Polaków, niż Niemców. Rozwijanie tego wątku byłoby wotum nieufności dla Twojej inteligencji.
  Łajdak i cynik sir Winston Churchill powiedział, że polityka jest sztuką osiągania celów, które w danych warunkach są możliwe do osiągnięcia. Ta oczywistość była intelektualnie niedostępna Piłsudskiemu i Beckowi z ich idee – fixe „równego dystansu do Berlina i Moskwy”. Jeszcze dzisiaj mają swoich apologetów, bełkoczących o honorze. Jest to przecież .pojęcie z dziedziny relacji między ludźmi, ale w skali relacji między państwami po prostu nie istnieje.
  Swego czasu pewien idiota z grona „walczaków” naśmiewał się z naszej witryny, że zamieściliśmy na niej portrety Margaret Thatcher, Francisco Franco i Karla Gustafa Mannerheima a Polaków tam brak. Niestety odnosimy się do współczesności a Kazimierz Wielki to zbyt odległa epoka i kompletnie inne realia. Zaś po nim nie za bardzo widzę polskiego polityka, który mógłby konkurować choćby z brązowym medalistą Mannerheimem. Że o wyższych stopniach podium nie wspomnę.
  Pozdrawiam serdecznie.

  1. Arb.Marceli Lefebvre : KOŚCIÓŁ PRZESIĄKNIETY MODERNIZMEM.Tytuł sam mówi za siebie,a diabeł tkwi w szczególe stosowania niesprawiedliwych praw cywilnych w KrK.Doświadczyłem tego osobiście kiedy na katedralnym cmentarzu we Wrocławiu zostałem pozbawiony prawa bycia DYSPONENTEM grobu swoich Rodziców.
   Ma swoją historię żydowski bandycki rewolucjonizm z apogeum w postaci ŻYDOBOLSZEWIZMU,który finansowany przejął w działaniu rosyjski rasizm (Marian Zdziechowski).
   Obronić POLSKOŚĆ to znaczy obronić wartości CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ,czytaj GRECKO-RZYMSKIEJ.Tu lektura Tadeusza Zielińskiego i Feliksa Konecznego.
   Nie można też zapominać o polskim badaczu Tadeuszu Zielińskim i jego HISTORIA RELIGII STAROŻYTNEJ w skład,której wchodzą następujące tomy :
   I.Religia starożytnej Grecji.
   II.Religia hellenizmu.
   III.Hellenizm a judaizm
   IV.Religia Rzeczpospolitej Rzymskiej.
   V.Religia Cesarstwa Rzymskiego
   została zwieńczona : Chrześcijaństwo antyczne i tezami autora :
   Polski badacz antyku Tadeusz Zieliński w liście rozwodowym opisanym w HELLENIZM A JUDAIZM,jako tom III RELIGIE ŚWIATA ANTYCZNEGO takie zamieścił tezy,swoiste wyznanie wiary :
   I.Badania naukowe pochodzenia religii tak samo ,jak i badania naukowe pochodzenia życia,są z góry skazane na jałowość ignoramus et ignorabimu.
   II.Jak nie może zrozumieć sztuki antycznej człowiek,pozbawiony poczucia artystycznego,tak samo nie zrozumie antycznej religii ten komu brak uczucia religijnego.
   III.Zapal w sercu swoim jasną pochodnię uczucia religijnego,ale zostaw w domu mdły kaganek wyznaniowości,jeśli chcesz ,żeby świątynia religii antycznej pokazała swoje cuda.
   IV.Bóg się objawił w Pięknie,Prawdzie i w Dobru i doskonała jest tylko ta religia,która uwzględnia wszystkie te trzy objawienia w ich całości.
   V.Szczytem dążeń religijnych ludzkości jest chrześcijaństwo w swej najbardziej rozwiniętej postaci.
   VI.RELIGIA ANTYCZNA jest właściwym STARYM TESTAMENTEM tego chrześcijaństwa.

   DAGOMA IUDEX dał początek wprowadzenia do tworzącego się państwa polskiego wartości CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ.Położyło to kres handlowi niewolnictwa i zaczęło się rozwijać RYCERSTWO..Słusznie Maciej Mycielski zauważa,że jak kończyło się rycerstwo zaczynało PRAWNICTWO.Zaowocowało to kolejną UTOPIĄ z wiarą w WOLNY RYNEK i liberalizm eksportuje WOJNY SPRAWIEDLIWE w imię obrony DEMOKRACJI.
   W Polsce doświadczamy tego po odbiciu się od ściany komunizmu do ściany globalizmu.Aby lepiej zrozumieć globalizm można dostosować słownik Bertranda Russella dla komunizmu.

   Za początek ewolucji polskiej państwowości można uznać DAGOME IUDEX.
   W ewolucji systemów sprawowania władzy można proces przedstawić przy pomocy następującej sekwencji przekształceniowych zdarzeń:
   NIEWOLNICTWO-RYCERSTWO-PRAWNICTWO z kolejno po sobie następującymi UTOPIAMI.
   Po KOMUNIZMIE z wiarą w mesjasza Karola Marksa LIBERALIZM z wiarą w WOLNY RYNEK eksportujący WOJNY SPRAWIEDLIWE dla obrony DEMOKRACJI.Doświadczamy zdolności do cywilizacyjnie ukształtowanej przewrotności w procesie od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBADERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem.Aby lepiej zrozumieć GLOBALIZM bazujący na wierze w WOLNY RYNEK dla tych celów można dostosować słownik Bertranda Russella dla komunizmu.W Polsce w ramach ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ w ramach swobodnego przepływu środków finansowych kapitał niemiecki ma być zastąpiony kapitałem żydowskim.
   To nie przypadek,że reaktywowano B’nai B’rith.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s