Apeluję, by 7 października 2017 roku (w rocznicę ogłoszenia niepodległości Polski przez Radę Regencyjną) pójść we wspólnym marszu przeciwko:

 1. Utrzymywaniu niesprawiedliwego i niewydolnego systemu ekonomicznego, który zmusił miliony Polaków do emigracji i który nie pozostawia wystarczających środków do życia wielu pozostałym.
 2. Planowanej destrukcji rolnictwa (poprzez TTiP, GMO, nieprzestrzeganie norm, zły system dopłat).
 3. Wyprzedaży pozostałych resztek majątku narodowego, który nie należy do żadnego rządu, premiera, ani ministra.
 4. Edukacji przemienianej w demoralizację i indoktrynację.
 5. Dyktatowi politycznej poprawności, ograniczającej wolność słowa, będącej pretekstem do masowej inwigilacji, a także działającej na szkodę bezpieczeństwa państwa i jego obywateli.
 6. Przeciwnej interesom Polski służalczej polityce zagranicznej.
 7. Polityce umożliwiającej zagranicznym firmom unikanie płacenia podatków w Polsce.
 8. Kompletnej utraty wpływu Polski i Polaków nad działającymi w naszym kraju mediami i systemem bankowo-ubezpieczeniowym.
 9. Nastawianiu służb mundurowych przeciwko obywatelom.
 10. Dyskryminacji lokatorów, działkowiczów, biednych rodzin, polskich przedsiębiorców, rybaków i małych gospodarstw rolnych.
 11. Korupcji, nepotyzmowi, marnotrawstwu pieniędzy publicznych, a także bezkarności polityków, urzędników, komorników, policjantów i sędziów.
 12. Parciu do jakichkolwiek wojen, konfliktów bądź prowokacji względem innych państw przez każdy rząd tego kraju.

Jest to 12 punktów, wokół których zgromadzić mogą się różni ludzie i środowiska. 12 punktów buntu i niezgody. 12 punktów, których realizacji domagamy się w kolejną rocznicę odzyskania naszej niepodległości i o które upominać będziemy się w kolejnych latach, aż nasz bunt przerodzi się w siłę, która to wszystko zmieni. Pragnę, by z każdym rokiem było nas na tym marszu coraz więcej, a te 12 punktów przyczyni się temu, by wszyscy wiedzieli PO CO tak właściwie maszerujemy.

Na dobry początek skupmy ten bunt przeciwko bezkarności komorników i ludzi wymiaru sprawiedliwości, w obronie lokatorów, działkowców, rybaków i rolników, a po tym pójdziemy dalej!

Robert Grünholz

23 myśli na temat “Idźmy 7 października

 1. Czcigodny Robercie
  Wymieniłeś tuzin palących problemów. Ja sformułowałem krótsze bo zaledwie dwupunktowe kryterium, w moim przekonaniu rozstrzygające, czy ten rząd jest polskim rządem (konsekwentnie za taki się podaje) z którym jest o czym rozmawiać.
  1. Natychmiastowe anulowanie tzw. „Ustawy 1066”, pozwalającej obcym policjom i wojskom włazić do Polski jak w XVIII wieku.
  2. Natychmiastowe anulowanie ustawy, na mocy której jakaś nierządnica w sędziowskiej todze skazała przedsiębiorcę, który odmówił usługi poligraficznej jakiejś zgrai pederastów.
  Spełnienie tych oczekiwań nie wiąże się z żadnymi wydatkami, więc nie ma tu żadnych głupich tłumaczeń. Jeśli tego nie odkręcą to widocznie ci „sarmaci” nie wiedzą, że do kontusza nosi się karabelę i konfederatkę a nie tryzub i jarmułkę.
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do nas.

  1. Szanowny Stary Niedźwiedziu,

   Dziękuję Ci, że wspominasz o ustawie 1066, którą każdy propolski rząd powinien zająć się w pierwszej kolejności, jeszcze nim do filiżanek zostanie nalana pierwsza kawa danej kadencji.

   O ile dobrze pamiętam, posłowie PiSu jednak za ustawą głosowali…

   Jeśli chodzi o kwestię drugą, to podpina się ona pod mój punkt piąty, tyczący się dyktatu politycznej poprawności. Żaden sąd nie powinien mieć możliwości nakazania przedsiębiorcy świadczenia jakiejkolwiek usługi, jeśli przedsiębiorca nie chce usługi danej osobie bądź firmie świadczyć. Nie powinien też mieć możliwości karania za to, gdyż WŁASNA firma jest (jak sama nazwa wskazuje) przedsiębiorcy, nie państwa i żadnej gnidy w todze, więc to przedsiębiorca decyduje o tym komu i w jakim zakresie świadczy dane usługi. Jeśli nie chce np. świadczyć jej komuś, kto w IPN figuruje jako donosiciel, to jego wola i jego strata, a sądom i politykom wara od tego.

   W wolnej chwili koniecznie zajrzę na Antysocjal i nadrobię straty.

   Pozdrawiam serdecznie

   1. Czcigodny Robercie
    Oczywiście są to elementy składowe Twoich obszerniejszych punktów 5 (politpoprawizm) i 6 (suwerenność). Na szybko wymieniłem te dwie sprawy (po głębszej analizie znalazłoby się zapewne znacznie więcej), których wspólnym mianownikiem jest ZERO kosztów. Bo za takie trudno uznać wydrukowanie treści dla posłów i senatorów a po uchwaleniu i podpisaniu przez prezydenta również i opublikowanie w Dzienniku Ustaw. A każdy talib sekty PiS (kurka ich matka!) natychmiast dostaje mata. I pozostaje mu bełkot w stylu PZPR „no wicie, rozumicie, nie wszystko na raz”.
    Pozdrawiam serdecznie.

 2. KONSTYTUCJA BIZNESU na prawach EKONOMII ŻYDOWSKIEJ,jak ją opisał Feliks Koneczny,,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE w ŻYDOWSKIEJ,nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.Aby lepiej zrozumieć GLOBALIZM można dostosować słownik Bertranda Russella dla KOMUNIZMU.
  Co z POLSKIM KAPITAŁEM?!

  1. Gdy napisał Pan o polskim kapitale, przypomniały mi się reformy Korei Południowej.

   Reformy, które doprowadziły do rozwoju gospodarczego Korei Południowej obejmowały:

   finansowanie inwestycji krajowymi środkami,
   pożyczanie pieniędzy z zagranicy tylko poprzez budżet,
   utrzymywanie stabilności wartości wona,
   początkową nacjonalizację banków komercyjnych, dla zaprzęgnięcia ich do rozwijania gospodarki,
   przyjmowanie z zagranicy tylko transferów technologii oraz wiedzy,
   zamiast substytucji importu forsowanie rozwijania eksportu (na początku okresu wzrostu eksport był 4,3 razy mniejszy niż import),
   ścisła polityka ograniczonej wymienialności wona: wymieniać walutę można było tylko na potrzeby bieżącego handlu zagranicznego,
   wysokie cła na import,
   sponsorowanie wybranych gałęzi przemysłu oraz dużego nakładu pracy,
   stopy procentowe ustalano w interesie rządu/gospodarki
   stosunkowo niskie zadłużenie kraju, ze szczególnie niskim udziałem zadłużenia krótkoterminowego

   Ciekawe co by na to powiedzieli nasi spece od ekonomii nieregulowanej: Balcerowicz, Swetru i reszta spółki.

 3. Szanowny Robercie,

  Podpisuję się pod tymi 12 punktami oburącz i chętnie rozszerzyłbym tą listę o co najmniej kolejne 12. Niemniej jednak nie wystarczy dać ludziom impulsu do marszu w postaci samych haseł. Jest to błąd popełniany przez narodowców od dawien dawna. Ludzie po staremu wyjdą na ulicę, wykrzyczą swoje słuszne niezadowolenie w stosunku do prawidłowo zdefiniowanych nadużyć i co? I nic, bo nic za tym nie idzie. Należy Szanowny Robercie sięgnąć do traktatów Dmowskiego i Doboszyńskiego i w oparciu o nie zaproponować konkretny plan działania. Gotowy program polityczno-ekonomiczno-społeczny, będący gotowym antidotum na zarazę demokracji liberalnej. Trzeba zaproponować ludziom przynajmniej częściowa zmianę ustroju i szereg konkretnych propozycji zmian w poszczególnych obszarach życia społecznego. Myślę, że przynajmniej częściowo dokonałeś tego na swoim blogu, ale to jest potrzebne w zbiorczej i syntetyczne formie przystępnej dla każdego obywatela kochającego swój kraj. Ogrom pracy do wykonania, lecz nie wątpię, że to właśnie tacy ludzie jak Ty Robercie powinni być intelektualnym zapalnikiem przyszłych zmian.

  Pozdrawiam serdecznie, TF.

  1. Szanowny Tie_fighterze,

   Ograniczyłem listę tylko do tych 12 punktów, które poniekąd łączą się z każą inną rzeczą, jaka przy pisaniu tego przychodziła mi na myśl. Zakładałem ponad to, że dany protest (choć skupiony na 12 punktach) ograniczałby się co rok do dwóch-trzech głównych postulatów, łatwych do przedstawienia na transparentach i będących fundamentem do dalszej działalności.

   Zakładałby ona tedy:

   1. Tworzenie własnych platform medialnych (poczynając od blogów, stron internetowych, kanałów YT, radia internetowego).

   2. Założenie stowarzyszenia, jednoczącego pomniejsze inicjatywy lokalne członków (np. Towarzystwa Zieleni Miejskiej), by z jednej strony móc skupić siły pod jednym szyldem, a z drugiej by mieszkańcy rozmaitych miast działali w pewnym zakresie na własnym rękę np. dbając o lokalne środowisko, stając w obronie działkowców, lokatorów itp.

   3. Rozwinięcie tych 12 punktów w program o jakim piszesz.

   To byłby tylko początek… Potrzeba jednak ludzi, ludzi i jeszcze raz ludzi. Wraz z nimi załatwi się miejsca spotkań, media, pieniądze, zaplecze techniczne, stworzy się program, długofalowe strategie, think-tanki i fundament pod tworzenie, rozwijanie, szkolenie, edukowanie i wychowywanie przyszłych narodowych elit.

   Tego rodzaju program mam poniekąd gotowy, choć zmieniam go jeszcze i ulepszam od wielu lat, ale pewne osoby odradziły mi jego publikację w obawie przed (ponowną) próbą wykorzystania części pomysłów (np. dotyczących infrastruktury) przez inne osoby i organizacje. Poczekałbym więc chyba z tym do czasu, aż udałoby się zgromadzić małą i zgraną gromadkę i wtedy program można by oficjalnie podwiesić pod jakiś szyld, nie tylko pod dany blog.

   Jeśli byłbyś zainteresowany, to podeślę Ci mój szkic prywatnie: robert.grunholz@gmail.com. Z pewnością wymaga jeszcze zmian.

   Dziękuję za wizytę i pozdrawiam serdecznie!

 4. Hallo Robert, Witam. Pozdrawiam.

  Przeciwko dyskryminacji polskich (nie tylko biednych) rodzin z dziećmi w Polsce?Tak..

  W Polsce jest perwesyjny podział na dzieci polityków, urzędników, wojska ,które mają leczenie i leki bez opłat i na dzieci mieszkańców Polski, którzy muszą akcpetować ten makabryczny system.

  Mutacja takiego podziału, trwa i jest popierana przez wszystkie frakcje polityczne w Polsce.Przez cały czas trwa od 89 roki do dzisiaj , trwa obleśna dyskryminacja.

  Nawet ze strachu…Episkopat milczy,tak jak popisowi politycy.Nawet Miernik,Rybak,Piskorski,Ikonowicz milczą na ten temat co jest dowodem,że mają swoje plany, zasilane „dotacjami”.

  Ja uważam,że Twój plan, program, koncept jest bardzo interesujący.

  Ja jestem pragmatykiem.Chcę kategorycznych zmian w Oświacie, Nauce, w Służbie Zdrowia ,państwowej kontroli wody pitnej, energii i Polski jako państwa neutralnego.
  Tym się różnimy ale w ramach dyskusji,dialogu mamy prawo ale i obowiązek reagować.

  Chcę bardzo wysokich dotacji dla tych ,fundamentalnych, dla każdego państwa inwestycji w przyszłość Polski,.(vide Finlandia a nawet finansowana przez Francję …Gujana Francuska w Ameryce Południowej).

  W każdym państwie w całej Europie są układy ale to co ma miejsce w Polsce,przypomina mi działania mafii w Kalabrii lub Salwadorze.Wiem, że to są ostre przykłady.Kontrowersyjne ale sytuacja w Polsce,jest wyjątkowo dramatyczna.

  Poparcie społeczeństwa w tak wielkim planie jest oczekiwane tak jak pieniądze na realizację takiego ,gigantycznego projektu.

  Marsze,protesty,dyskusje,dialogi są stratą czasu.System polityczny w Polsce ,po 89 ma znakomitą organizację.świetnych reżyserów,wybitnych scenarzystów z czołgami,z wywiadem,policją,prokuraturami,które co prawda aresztowali ,dla alibi Piskorskiego,Rybaka,Miernika i innych aby mieć przygotowaną,”nową kadrę”.Ruch Narodowy w Polsce jest iluzją tak jak działania ONR czy też Ikonowicza.

  Uważam,jako chrześcijanin ,że na organizacje wiary w Polsce nie można liczyć tak jak nie można liczyć na nową i starą gwardię w Sejmie czy w organizacjach pozarządowych.

  Do takiego ,gigantycznego projektu potrzebni są maklerzy, matematycy , prawnicy wsółpracujący ze sobą dla planu biznesowego Polska.Wiem,że przykład koncernu Google i jego działania może się wydawać fikcją literacką czy programową dla funkcjonowania państwa Polska ale zyski dla zarządu,dla inwetsorów,dla właścicieli Google,przez cały czas wzrastają.Google nawet nie posiada czołgów…

  Przykład Korei Południowej jest bardzo dobry.Ja preferuję,piękną Szwajcarię ale to nie jest na temat.

  O.K. Do roboty.
  1.Rejestracja projektu jako marki towarowej przez specjalistę od prawa patentowego.

  2.Polisa ubezpieczeniowa dla marki towarowej ale i dla tego gigantycznego projektu.

  3.Polisa ubezpieczeniowa- prawna .Ataki prawne na Projekt Polska,są zaprogramowane a organy ścigania w Polsce,nie będą spokojnie się przyglądać.

  4.Rejestracja praw autorskich do 12 punktów i programu.

  5.Konto bankowe w Polsce lub w EU zachodniej.Pieniądze są potrzebne.Nawet z …EU(dotacje)

  4.Po realizacji tych 5 punktów, otwarcie punktów kontaktowych we wszystkich miastach,wojewódzkich w Polsce i w całej ,zachodniej Europie.Pomijam media, internet, radio, tv…..
  Dla czytelników…7.10.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rada_Regencyjna
  Dziękuję za uwagę.Pozdrawiam jeszcze raz serdecznie.Marek.

  1. Witam Panie Marku,

   ,,Ja jestem pragmatykiem.Chcę kategorycznych zmian w Oświacie, Nauce, w Służbie Zdrowia ,państwowej kontroli wody pitnej, energii i Polski jako państwa neutralnego.”

   Nie wiem czy w tych kwestiach istotnie się w czymkolwiek od siebie różnimy 😉

   W kwestiach politycznych pozostaję pragmatykiem i realistą, również pragnę ogromnych reform edukacji i w służbie zdrowia, także wielokrotnie poruszałem istotny temat wody pitnej, energetyki i naszej neutralności na arenie międzynarodowej.

   Ma Pan oczywiście rację pisząc, iż w Polsce trwa podział na dzieci lepsze i gorsze. Podobny podział stosuje się też wobec dorosłych obywateli naszego kraju; około miliona posiada istotne przywileje, a reszta jest tak samo biedna i dyskryminowana.

   Skończenie z tym wymaga znaczących zmian w każdej dziedzinie i słusznie podkreśla Pan tu kwestię służby zdrowia czy edukacji, ale chodzi też o samo prawo, wymiar sprawiedliwości, policję, administrację, system emerytalny czy rynek pracy.

   Dziękuję za te istotne punkty, które włączę do swojego planu.

 5. Witam,
  jak pewnie większość polskich konserw, także i ja zastanawiałem się, jak do Polaków dotrzeć. Plany są, postulaty są, – tylko efektu nie ma. Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z niedomagań i wypaczeń systemu, co z tego, skoro nikt nie potrafi tego niezadowolenia skanalizować? Przyczyna moim zdaniem jest jedna – brak idei na tyle prostej, a zarazem wyrazistej, by mogła stać się osią jednoczącą nie tylko wszystkich przeciwników obecnego systemu, ale i być się kuszącą alternatywą dla lemingów.

  Tych 12 punktów niewątpliwie jest prawdziwych. Jednocześnie nie przedstawiają zbyt wielu konkretnych rozwiązań, które mogłyby doprowadzić do realizacji tych postulatów. Trzeba stworzyć listę rozwiązań właśnie, a następnie wybrać spośród nich te najważniejsze, najbardziej palące i stworzyć z nich nowy Dekalog. I głosić go wszędzie, w mediach, na ulicy, w rodzinach, pracy, tak długo, aż nie będzie ani jednej osoby, która nie wymieniłaby tych haseł jednym tchem. Całą debatę publiczną skoncentrować na tych tylko punktach. Ten, kto je zrealizuje, otrzyma od społeczeństwa kredyt zaufania tak wielki, by mógł dalej przeprowadzić wszelkie niezbędne reformy. Nikt nie dostał się do władzy dzięki rolnikom, lokatorom, dzialkowcom, rybakom. Ale dzięki tej władzy można będzie im pomóc.

  Na przykład:
  1. Likwidacja podatków – tych najbardziej uprzykrzonych, np. dochodowy
  2. Opuszczenie struktur Unii Europejskiej
  3. Cofnięcie zapisów ustaw 1066, antyterrorystycznej, o obrocie ziemią rolną
  4. Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa Polaków przez łatwiejszy dostęp do broni
  5. Ogłoszenie wszem i wobec neutralności

  To są tylko przykłady, które tak na mój chłopski rozum rozwiązałyby 1/2 obecnych problemów Polski. Z pewnością ktoś bardziej obeznany mógłby sformułować podobne postulaty dotyczące czy to ubezpieczeń społecznych, czy to bankowości, czy to obronności, czy systemu prawa, które powinny być prosto sformułowane, łatwe do rozwinięcia w debacie, a zarazem przemawiające do szarego obywatela. Trzeba tylko przestać rozmieniać się na drobne, a skupić się na tym, co jest naprawdę ważne.

  Pozdrawiam
  M.R.

  1. Ma Pan rację, że potrzeba tu jasno sformułowanej idei i paru podstawowych postulatów, ale jest to ogrom pracy, by takowe postulaty odpowiednio dobrać i opisać. Nie ma tu miejsca na żadne błędy.

   Widzi Pan, choćby wyjście z UE: dla co najmniej 65% społeczeństwa jest to obecnie nie do pomyślenia. Jesteśmy jednym z najbardziej proeuropejskich narodów w UE z tego względu, iż nie posiadamy WŁASNYCH mediów, więc 100% przekazu to propaganda Berlina i Brukseli. Ludzie nie znają prawdziwych kosztów członkostwa, a oceny UE w szklanych pudłach dokonują tylko proeuropejscy politycy i komentatorzy.

   Ogłoszenie wyjścia z UE w tej sytuacji tzn. bez przeprowadzania wcześniejszego zmasowanego ataku polskich mediów, byłoby wyborczym strzałem głowę, a nawet gdyby się udało, to spotkałyby nas za to sankcje, a Soros i jego koledzy dopilnowali by już tego, by giełda, KODy, niski kurs złotówki i studenci obalili taki niesforny rząd. Tutaj potrzeba jednak większego wyczucia i wypatrywania odpowiedniego momentu – najlepiej takiego, w którym znajdzie się inny kozioł ofiarny.

   Proszę zajrzeć tu w tym tygodniu jeszcze, gdyż dodam w nowym wpisie mój szkic programu, a w nim poruszę kwestię opodatkowania, broni czy polityki zagranicznej. Wtedy o tym porozmawiamy.

   Pozdrawiam serdecznie

 6. „5. Ogłoszenie wszem i wobec neutralności?Tak.2. Opuszczenie struktur Unii Europejskiej?Tak i nie.Polskie dzieci w Polsce, gdy zachorują i potrzebują operacji , są ratowane przed zagładą w Polsce i śmiercią ….w EU zachodniej.Osobiście i to w Berlinie,widziałem setki, konających dzieci z Polski,z rodzicami,w szpitalach,odrzuconych przez NFZ .Chrurdzy ratowali dzieci od niemowlaka do 18 latka,z nowotworem….w jamie ustnej.Były ratowane przez chirurgów z Nowego Jorku,Izraela,Rosji,z Polski,z Niemiec.Miliony Polaków,w Polsce zachodniej są ubezpieczeni tylko w państwowych Kasach Chorych ale w Niemczech.Ubezpieczenie rodzinne gwarantujące leki i leczenie dla dzieci,bez opłat.

  Za ca.350-450 Euro ,miesięcznie.Prywatne ubezpieczalenie w Niemczech tak jak w Polsce,odrzucają ciężko chore dzieci.

  ” skupić się na tym, co jest naprawdę ważne”Tak.Niestety znam strony internetowe wszystkich frakcji politycznych od lewicy do prawicy,wraz z frakcjami narodowym,w tym RN,ONR(z wyjątkiem Podhala),OWP .Niestety ten temat jest dla wszystkich frakcji w Polsce…tabu.Dlaczego?

   1. ? Czy to, że polski system opieki zdrowotnej jest kulawy, jest powodem dla którego Polska ma pozostawać w biurokratycznym molochu Unii Europejskiej? Oczywiście, podobnie jak wszyskie pozostałe punkty, także i ten podlega pod dyskusję. W grę wchodzi np. renegocjacja traktatów, czy pozostanie w samej tylko strefie Schengen. Wydaje mi się jednak, że naszym celem powinno być leczenie przede wszystkim przyczyn, nie tylko skutków krótkowzrocznej polityki IIIRP. Nie jestem władny powiedzieć, jakiej reformy wymaga nasza służba zdrowia, jednak wiem, że bez opuszczenia Unii Europejskiej zarówno ta reforma, jak i wiele innych, może być niemożliwa.

    „Niestety ten temat jest dla wszystkich frakcji w Polsce…tabu.Dlaczego?”

    Liderzy tych ugrupowań to bardzo silne osobowości, mało skore do kompromisów. Zawsze idą z kompleksowym, złożonym planem ratowania Polski. A trzeba właśnie zacząć od rzeczy najoczywistszych dla patriotów. Od tych, które kompromisów nie wymagają.

   2. Jak napisałem powyżej, za parę dni (wątpię, bym zdołał dzisiaj) dodam nowy wpis ze szkicem swojego programu, a że na służbie zdrowia znam się słabo, tedy liczę też na Pański komentarz, rady i pomysły.

    Wierzę, że nasz system można uzdrowić… Ale warto zadać sobie pytanie: skąd ta różnica w poziomie leczenia w Polsce i innych krajach (na niekorzyść Polski), gdy nasze składki zdrowotne należą do jednych z największych? Czy tu też mamy do czynienia z tak wielomiliardowym marnotrawstwem pieniędzy publicznych?

    Jeśli tak, to postulat będzie tym prostszy…

    Pozdrawiam serdecznie

 7. W ramach odzyskiwania niepodległości zdepenalizujmy konopie przemysłowe

  http://shoovar44.neon24.pl/post/70813,uklad-endo-kanabinoidowy-cz-1
  http://shoovar44.neon24.pl/post/71228,uklad-endo-kanabinoidowy-cz-2
  http://shoovar44.neon24.pl/post/71422,uklad-endo-kanabinoidowy-cz-3
  http://shoovar44.neon24.pl/post/71485,uklad-endo-kanabinoidowy-cz-4
  http://shoovar44.neon24.pl/post/71835,uklad-endo-kanabinoidowy-cz-5
  http://shoovar44.neon24.pl/post/74001,uklad-endo-kanabinoidowy-cz-6
  http://shoovar44.neon24.pl/post/69640,kanabinoidy-lekiem-na-raka
  http://shoovar44.neon24.pl/post/69391,konopia-vs-soja
  http://shoovar44.neon24.pl/

  https://bladymamut.wordpress.com/2012/09/28/o-konopnych-nasionach-slow-kilka/

  https://bladymamut.wordpress.com/2012/06/13/cannabis-sativa-l-pozyteczna-konopia/

  Są DWIE rośliny – KONOPIE.

  Konopie siewne (Cannabis sativa) inaczej konopie przemysłowe.

  Konopie indyjskie (Cannabis sativa subsp. indica (Lam.)
  1976 – podgatunek indyjski dawniej bywał wyodrębniany jako osobny gatunek – Konopie Indyjskie (C. indica Lam.) Występuje w Indiach, Iranie i Afganistanie.

  Dzisiaj – prawdopodobnie by narobić w głowach panujacych większego zamętu uczeni wymyślili na zamówienie chemików, że to jeden gatunek, i to co należne marihuanowym konopiom indyjskim, dostało się przede wszystkim niewinnym i bardzo pożytecznym konopiom siewnym.

  W Indiach, Iranie i Afganistanie mogą sobie zakazywać i nic z tego nie wynika.

  W krajach które zakazały upraw Konopi siewnej – przemysłowej – zrujnowano kawał pięknej tradycji i produkcji doskonałego rolniczego surowca w imię miłości do przemysłu chemicznego.

  Ciekawostka.
  Konopie to roślina dwupłciowa. Są chłopcy. I są dziewczęta. Może to dlatego w niektórych krajach zabroniono uprawy? Innego, rozsądniejszego z ekonomicznego punktu widzenia, wytłumaczenie tego faktu – Nie widać.

  W czasach kiedy w Polsce hodowano jeszcze legalnie konopie (nie tak to dawno było) latem chłopcy i dziewczęta na wieczorne randki, czy ogniska, szczególnie nad wodą, najchętniej umawiali się na skraju pola konopi. Zero komarów. Zero mrówek.

  Dość żartów.

  Przechodzimy do konkretów.

  Zacznę od ciekawostek.

  Najdawniejsze chińskie wykopaliska archeologiczne wskazują , że konopie były używane w już 8500 lat temu (odkryto między innymi liny konopne, powrozy, sznurki, tkaniny z włókna konopnego).

  Konopie odkryto w Azji. Były już znane kilka tysięcy lat przed naszą erą. Dawniej używano ich w celach leczniczych i obrzędowych.

  W przemyśle na szeroką skalę stosowano konopie jeszcze w pierwszej połowie XX wieku.

  Konopie zostały niesłusznie zdemonizowane i zakazane pod wpływem szeroko zakrojonej propagandy.

  Najbardziej pożyteczną odmianą są konopie przemysłowe (Cannabis sativa). Różnią się od konopi indyjskich zawartością substancji psychoaktywnych THC (poniżej 1%), zastosowaniem i wielkością. Mogą osiągnąć nawet ponad 5 metrów wysokości i w zależności od odmiany i warunków rosną około 6 miesięcy. Można je uprawiać praktycznie w każdym klimacie poza kołem podbiegunowym.

  Konopie przemysłowe są roślinami łatwymi w uprawie. Rosną nawet na mało urodzajnej glebie i są odporne na działanie niekorzystnych warunków. Znoszą okresy suszy, jak i krótkotrwałe zalania wodą. Ze względu na swój szybki wzrost nie mają konkurencji wśród chwastów. Natomiast specyficzny zapach odstrasza szkodniki.

  Do uprawy konopi przemysłowych nie są potrzebne żadne herbicydy, ani pestycydy. Sztuczne nawozy są również zbędne, gdyż wystarczają im składniki zawarte w glebie.

  Jeżeli nie potrzebna chemia – to po co te chwasty hodować – zapytali chemicy!!!

  Zbyteczne jest także dodatkowe nawadnianie, ponieważ deszcze z opadów w zupełności zaspokajają pragnienie konopi. W praktyce można je uprawiać z dobrymi rezultatami w każdym miejscu, gdzie nie ma arktycznego lodu, ani piasku pustynnego.

  Rośliny te mają niezwykle dobroczynny wpływ na glebę. Ich mocny system korzeniowy doskonale ją spulchnia i wiąże. Dzięki temu mogą być sadzone na wałach przeciwpowodziowych wzmacniając je. Ponadto w korzeniach pozostałych po ścięciu znajduje się dużo składników odżywczych, co korzystnie wpływa na żyzność gleby. Dlatego są doskonałym przedplonem dla wielu zbóż i roślin uprawnych.

  Konopie mają bardzo cenną właściwość, dzięki której wyciągają metale ciężkie i toksyczne substancje z gruntu. To sprawia, że idealnie nadają się do oczyszczania skażonych terenów. Pochłaniają również bardzo dużo CO2 podczas wzrostu poprawiając jakość powietrza. Te wszystkie korzyści sprawiają, że konopie przemysłowe są jednymi z najbardziej ekologicznych i użytecznych roślin na świecie.

  Jednak wciąż ich uprawa jest niewielka, a w wielu krajach zakazana lub utrudniona przez restrykcyjne prawo.

  Słowo Bangladesz w wolnym tłumaczeniu oznacza “kraj ludzi konopi”. W latach 60-tych Bangladesz podpisał z USA pakt antynarkotykowy zgadzając się na zaprzestanie uprawy naturalnej tam konopi. Pozbawienie gleby odpornej i trwałej rośliny stało się przyczyną wypłukania milionów ton uprawnej gleby do morza i niepowstrzymanych powodzi.

  Ciekawostki z konopnego świata.
  Czytaj do końca!
  Warto!

  George Washington i Thomas Jefferson uprawiali konopie.

  Ben Franklin posiadał wytwórnię papieru konopnego.

  Jefferson spisał pierwszy szkic deklaracji niepodległości na papierze z konopi.

  Henry Ford eksperymentował z konopiami przy wyrobie karoserii do swoich samochodów. Chciał wprowadzić samochody z konopi napędzane biopaliwem konopnym na skalę światową.

  Rudolph Diesel zaprojektował swój silnik, aby mógł jeździć na oleju z konopi.

  Ponad 30 przemysłowo rozwiniętych państw rozróżnia konopie od marihuany. Międzynarodowe porozumienia dotyczące marihuany robią wyjątki dla konopi przemysłowych.

  Konopie powinny wyprzeć bawełnę, która jest uprawiana z ogromnymi ilościami chemikaliów szkodliwych dla człowieka i środowiska.

  Statystyki pokazują, że 50% pestycydów używanych na całym świecie jest rozpylanych na bawełnę.

  Od piątego stulecia p.n.e. do końca XIX wieku 90% żagle wszystkich statków były wykonane z konopi.

  Materiał z konopi bardzo dobrze nadaje się do izolacji krokwi dachowych oraz ścianek działowych. Właściwości izolacji z konopi pozytywnie wpływają na mikroklimat w mieszkaniu dzięki regulacji wilgotności powietrza.

  Uniwersalność konopi polega na tym, że przynoszą one korzyści nie tylko na skalę przemysłową. Nawet zwykli rolnicy mogą wytwarzać różne produkty na własną rękę.

  Plastik konopny kosztuje o połowę mniej niż polipropylen, a ponadto ulega biodegradacji. Rozkłada się w czasie krótszym niż 12 miesięcy.

  Konopie były głównym surowcem do wyrobu farb i lakierów w USA przed r.1937, kiedy to zakazano uprawy konopi przemysłowych nie odróżniając ich od marihuany. Prohibicję wspierały wtedy firmy petrochemiczne zainteresowane wyparciem z rynku naturalnych produktów.

  Biopaliwo samochodowe z konopi nie wydziela siarki podczas spalania i nie powoduje wzrostu ilości CO2 w atmosferze.

  W Polsce po powodzi stulecia w 1997 r. Instytut Włókien Naturalnych zaproponował Ministerstwu Rolnictwa wykorzystanie swoich roślin do oczyszczania terenów skażonych. Podczas badań w okolicach Huty Miedzi w Głogowie odkryto, iż hektar konopi wchłania z ziemi aż 0,5 kg miedzi, 160 g ołowiu i sporo kadmu.

  Z konopi można zrobić ponad 25.000 produktów.

  Pierwsze spodnie marki Levis, jak i pierwsza flaga USA były zrobione z konopi.

  Prażone nasiona konopi są świetną przynętą dla ryb.

  Zastosowania konopi.
  Konopie są niezwykle użytecznymi roślinami w przemyśle. Jak wyliczono mają one kilka tysięcy (!) różnych zastosowań, dlatego powiemy tylko o tych najważniejszych.

  PALIWO
  Konopie mogą być używane do produkcji ekologicznego oleju napędowego.
  Wytwarzają więcej biomasy, niż każdy inny gatunek rośliny. Konopie mają ogromny potencjał, by stać się pierwszorzędnym źródłem naturalnego paliwa etanolowego.

  BUDOWNICTWO
  Z konopi można zbudować ekologiczny i solidny dom. Budynek z konopi nie potrzebuje dodatkowego docieplenia, gdyż utrzymuje w środku stałą temperaturę. Jest szczelny akustycznie i bardzo wytrzymały. Ponadto użycie do budowli konopi wiąże bardzo dużo CO2 z atmosfery.

  Z włókien konopi robi się uszczelnienia hydrauliczne, beton zbrojony, tynk, izolacje, płyty paździerzowe, boazerię, sklejkę, materiały na pokrycie dachu i podłogi.

  FARBY I LAKIERY
  Przy użyciu konopi można wytworzyć nietoksyczne farby, lakiery i detergenty.
  W 1935 roku do ich produkcji wykorzystano 58.000 ton nasion konopi.

  PAPIER
  Produkcja papieru przy użyciu konopi jest zdecydowanie bardziej ekologiczna, niż konwencjonalne przetwarzanie drewna. Papier z konopi nie wymaga wybielania chlorem. Jest mocniejszy i bardziej długotrwały, niż papier z drewna. Dlatego używa się go do ważnych dokumentów bankowych i archiwów.

  1 ha konopi dostarcza cztery razy więcej celulozy, niż 1 ha lasu.
  Konopie rosną kilka miesięcy. Las minimum kilkanaście lat.

  Zwykły papier można przetworzyć 3 razy.
  Papier z konopi można przetworzyć 7 razy.

  TEKSTYLIA
  Włókna konopne są jednymi z najmocniejszych naturalnych włókien występujących w przyrodzie. Materiał z konopi ma niezwykłą wytrzymałość na ścieranie, wilgoć i niekorzystne warunki atmosferyczne. Z tego względu jest używany do produkcji lin w żegludze morskiej.

  Konopie stosuje się we włókiennictwie wytwarzając ekologiczną odzież. Deklasują one bawełnę praktycznie pod każdym względem. Dorównać mogą im jedynie ubrania z lnu, jednak konopie są wytrzymalsze. Ubrania z konopi mają właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne, antystatyczne, antyalergiczne. Chronią doskonale przed działaniem promieni UV. Ponadto są w pełni organiczne i biodegradowalne.

  KOSMETYKI
  Olejem z konopi można zastąpić bazowy składnik większości kosmetyków, jakim jest pochodna ropy naftowej. Dzięki temu można stworzyć bezpieczne mydła dla dzieci i dorosłych, preparaty do golenia, masło do ciała oraz wiele innych produktów. Jest to doskonała naturalna alternatywa dla naszej skóry zawierająca kompleks kwasów omega-3, omega-6 i omega-9.

  CANNABIS Pharma-derm TO PIERWSZA FIRMA NA CZESKIM RYNKU
  WYKORZYSTUJĄCA JAKO BAZOWY SKŁADNIK KOSMETYKÓW
  OLEJ Z NASION KONOPI.

  Produkty Cannaderm do pielęgnacji ciała i włosów produkowane są w środowisku farmaceutycznym, zgodnie z obecnymi przepisami dotyczącymi produkcji certyfikowanych kosmetyków naturalnych i żywności ekologicznej.

  Bioaktywny olej konopny jest TŁOCZONY NA ZIMNO z nasion konopi siewnej CANNABIS SATIVA zawiera unikalną równowagę nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i Omega 6, które, wraz z innymi bioaktywnymi składnikami, tj. witaminy, minerały, fitosterole, czy chlorofil, wpływa bardzo pozytywnie na funkcjonowanie ciała ludzkiego.

  Naukowe badania wykazały, że olej konopny uzyskiwany na zimno nie zawiera żadnych substancji psychoaktywnych, takich jak THC, białka lub innych substancji resztkowych, które mogą być potencjalnie drażniące dla skóry ludzkiej.

  100% czysty olej konopny może być stosowany bezpośrednio na skórę bez niekorzystnych skutków dermatologicznych.

  Olej z nasion konopi siewnej (Cannabis sativa) ma naturalne właściwości antybakteryjne, a stosowany bezpośrednio na skórę ma działanie terapeutyczne, antyzapalne, regenerujące i przeciwświądowe przy wielu chorobach skórnych: AZS, łuszczycy, trądziku, egzemach, owrzodzeniach, odleżynach i innych zapalnych dermatozach. Zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), które są odpowiedzialne za wiele bardzo ważnych procesów w organizmie – budowę błon komórkowych, usuwanie toksyn z komórek, dostarczanie substancji odżywczych, wzmacnianie układu odpornościowego, zapobieganie zakażeniom, zmniejszanie stanów zapalnych, bólów i obrzęków mięśni i stawów.

  Głównymi składnikami oleju są kwas linolowy z grupy kwasów tłuszczowych omega 6 (50- 70%) i kwas linolenowy z grupy omega 3 (15 – 25 %) w bardzo korzystnej proporcji 3:1.

  Tłoczony na zimno olej z nasion konopnych ma doskonałe właściwości odżywcze, immunostymulujace, przeciwalergiczne, regeneracyjne, przeciwstarzeniowe, jak również emoliencyjne. Chlorofil, który powoduje zielone zabarwieie oleju działa przeciwzapalnie i łagodząco. Zmniejsza wytwarzanie prozapalnych mediatorów oraz przyśpiesza ziarninowanie i regenerację błon śluzowych oraz skóry.

  Konopie siewne użyte do produkcji oleju z nasion zawierają mniej niż 0,3% delta-9-tetrahydrokannabinolu (główna substancja odurzająca w konopiach) dlatego olej stosowany w kosmetykach Cannaderm nie posiada właściwości psychoaktywnych. Ze względu na bardzo niskie dawki THC w produktach do pielęgnacji ciała, jak i fakt iż transfer lipofilowego THC przez skórę do krwi jest powolny i nieskuteczny, nie stwierdzono żadnego zagrożenia dla zdrowia i toksyczności po użyciu kosmetyków zawierających olej z nasion konopi.”

  http://www.naturalna-medycyna.com.pl/biuletyn/Biuletyn-61.html

  Polecam też stronę śp. Jana Pilarczyka

  http://www.zytostuletnie.pl/

 8. Szanowny Panie M.R..”A trzeba właśnie zacząć od rzeczy najoczywistszych dla patriotów. Od tych, które kompromisów nie wymagają.”Oczywiście.Ma Pan rację.Ja jednak przez cały czas uważam,że przyczyną emigracji rodzin z dziećmi, jest właśnie gratisowa Służba Zdrowia w EU zachodniej jak i dotacje dla Rodzin w EU zachodniej.Pomijam niewolnicze pensje pracowników w Polsce.Odrzucenie EU zachodniej oznacza,że wyroki śmierci w Polsce dla chorych dzieci w Polsce,będą aktualne,bez możliwości ratowania dzieci.Ja nie chcę krwi na ulicach w Polsce.Chcę zmusić kadrę polityczną do radykalnych reform.Projekt i propozycja Pana Roberta jest bardzo dobra.Taki projekt może przy okazji,przestraszyć kadrę polityczną w Polsce,która (uśmiech)jutro wprowadzi nowe przepisy prawne gwarantujące dzieciom w Polsce,leki bez opłat,leczenie w ramach ubezpieczenia rodzinnego jak i gwarantujące reformy w Oświacie jak angielski od 1 klasy,informatyka, programowanie od 3 klasy,wraz z PC lub laptopem dla każdego dziecka,wprowadzenie gratisowego mleka w szkołach,obiadu a przedszkola dla dzieci,bez opłat, pielęgniarki w każdej szkole,leczenie u dentysty bez opłat dla dzieci itd.,nauczanie w szkołach podstawowych konstytucji,nauczanie obsługi konta bankowego,nauczanie zakładania firmy,nauka o ekonomii czyli również o zyskach,stratach,o giełdach.Pomijam,naukę strzelania z broni itd.Takie modele dla oświaty,są już w EU zachodniej ale w prywatnych szkołach.Ja nie odkrywam Ameryki czy też chcę radykalnych zmian.Chcę aby polskie dzieci,następne pokolenie miało takie same szanse jak dzieci w Szwecji,w Niemczech,we Francji ,w Finlandii czy w znakomitych szkołach …katolickich ale prywatnych w EU zachodniej.Demonstracje(7.10) są potrzebne ale ja nie chcę krwi na ulicach.Nie chcę wojny z aktualną administracją w Polsce.Chcę wykorzystać aktualną kadrę do reform,które aktualna,tymczasowa kadra polityczna blokuje gdyż ma takie rozkazy.To nie oni decydują w Polsce.To nie kadra w Polsce wydaje rozkazy dla wojska w Polsce.Pozdrawiam.

  1. Nie widzę problemu. Możemy wyjść z UE, zarazem wciąż pozostając w strefie Schengen. Czyli będzie można przemieszczać się i leczyć w Unii na takich samych zasadach, jak dotychczas.
   Pozdrawiam

   1. Trwa WOJNA O PIENIĄDZ.
    Po jednej stronie koalicja PETROODOLAROWA,a po drugie ANTYDOLAROWA bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.EURO zabiega powiększenie wpływów europejskich przez pryzmat gospodarki niemieckiej.
    Jak w każdej wojnie,to i pieniądz trzeba mieć strategię,a jaka jest i jaka powinna być POLSKA?!

   2. Pozdrawiam. Niestety przepisy prawne będą bardziej rygorystyczne a zrozpaczeni rodzice,którzy chcą ratować konające, z bólu dziecko, krwiawiące, potrzebujące operacji,ratunku, będą uciekać z Polski,gdyż nie będą mieć prawa ..do korzystania z finansowania z podatków w EU zachodniej.Będą musieli się zameldować w Europie zachodniej, pracować oficjalnie aby uzyskać prawa….dla dziecka.

    Przykład .Operacja nowotworu, raka w jamie ustnej,kosztuje 50.000-75000 Euro.Trwa 3-4 godziny.Pomijam koszta pobytu w klinice czy w szpitalu.Pomijam fakt ubezpieczenia rodzinnego w Polsce,które kategorycznie odrzuca (NFZ) koszta operacji ratującej życie dziecka.

    To dziecko ma po operacji szanse na następne 50 lat…życia.Sejm,Senat odrzuca koszta operacji ,Odrzucją od 1989 roku,gratisowe leki bez opłat dla dzieci i to w ramach ubezpieczenia rodzinnego.

    Co to za do jasnej cholery,administracja,która pozwala na leki bez opłat dła dzieci polityków,wojska,urzędników a zabrania od 1989 roku dla wszystkich dzieci w Polsce?Nie komentuję tej sytuacji gdyż jestem Skorpionem.

    Pana cytat rozumiem . „Możemy wyjść z UE, zarazem wciąż pozostając w strefie Schengen. Czyli będzie można przemieszczać się i leczyć w Unii na takich samych zasadach, jak dotychczas.

    Ten perwesyjny zakaz od 1989 musi być zlikwidowany.Równie Prawa dla wszystkich dzieci w Polsce a nie tylko dla dzieci żołnierzy , urzędników , polityków.Nie dla rasizmu w Polsce-równe prawa do leków i leczenia dzieci.Leki dla dzieci w Polsce,bez opłat.Natychmiast.

    Koniec wyroków śmierci dla dzieci w Polsce.

    Prawo zakazuje wyroków śmierci ale one są praktykowane w Polsce.Na dzieciach czyli trwa ,krwawa depopulacja Polski jak za czasów hitlerowskicch.To nie jest fikcja.To są fakty.Jedyna klinika w Łodzi ma znakomity sprzęt medyczny ,wraz z laserami(jak w Berlinie) ale niestety NFZ ,pomimo ubezpieczenia rodzinnego nie pokrywa kosztów operacji….w Polsce.Sorry. Nie chcę obrazać.Sytuacja w Polsce jest dramatyczna i makabryczna dlatego exodus trwa.

    Kto zatrzyma kanibalizm polityczny w Polsce?

   3. Bardzo dobre pytanie,które należy rozszerzyć o dokonywanie kanibalizmu cywilizacyjnego.Odwołując się do klasyka podziału na CYWILIZACJE Feliksa Konecznego i biorąc pod uwagę korzenie kultury chrześcijańskiej trzeba mówić o kanibalizmie CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ,czytaj GRECKO-RZYMSKIEJ.To nie przez przypadek,że osiągnięcia tej cywilizacji katolicki filozof opisał w CYWILIZACJA BIZANTYJSKA.
    KOŚCIÓŁ PRZESIĄKNIĘTY MODERNIZMEM,to rozprawa jaką przeprowadził Marceli Lefebvre,która daje odpowiedź na temat przyczyn CYWILIZACYJNEGO KANIBALIZMU.
    Osobiście doświadczyłem jak proboszcz katedralnej parafii we Wrocławiu pozbawił mnie,jako jedynego spadkobiercy,prawa do DYSPONOWANIA grobem moich Rodziców.Prawo MAMONA opisane w CYWILIZACJA ŻYDOWSKA,którą autor nazwał CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI i tu zadziałało.
    W ramach swobodnego przepływu środków finansowych potwierdza się,że KAPITAŁ ma swoją NARODOWOŚĆ.Kapitał to jedno,a obieg pieniądza z patologicznymi strumieniami to drugie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s