17 sierpnia 1980 roku, Międzyzakładowy Komitet Strajkowy ogłosił słynne dwadzieścia jeden postulatów. Znane dziś jako ,,21 postulatów MKS”, znalazły się na liście UNESCO i choć trącą już nieco myszką, to z pewnością nadal budzą wśród wielu osób ogromny sentyment.

 

Chciałbym w związku z tym przypomnieć sześć z dwudziestu jeden postulatów:

 

9. Zagwarantować automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku wartości pieniądza.

14. Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 50 lat, a dla mężczyzn do lat 55 (…)

16. Poprawić warunki pracy służby zdrowia, co zapewni pełną opiekę medyczną osobom pracującym.

17. Zapewnić odpowiednią liczbę miejsc w żłobkach i przedszkolach dla dzieci kobiet pracujących.

18. Wprowadzić urlop macierzyński płatny przez okres trzech lat na wychowanie dziecka.

19. Skrócić czas oczekiwania na mieszkanie.

 

Niedawno nadszedł rok 2017. Powoli mija już 37 lat. Państwo nazywa się III Rzeczpospolita, a nie Polska Rzeczpospolita Ludowa. Postulatów tych nie zrealizowała ani ,,czerwona”, ani ,,solidarnościowa” władza. Można też mieć wątpliwości odnośnie ostatniego punktu, tyczącego się sobót wolnych od pracy. Dziś wielu milionom osobom nie należą się ani wolne soboty, ani wolne niedziele. Wielu nie uniknęło nawet pracy w Boże Narodzenie, mimo wzmożonych kontroli Państwowej Inspekcji Pracy.

 

Pragnę podkreślić, że nie są to dziś jedyne rzeczy wymagające uwagi ze strony władzy. Odważę się nawet napisać, że dziś musiałoby ich być co najmniej dwukrotnie więcej, by życie w Polsce dla prawie 30 milionów nie-uprzywilejowanych osób, nie było w wielu chwilach istną katorgą.

 

Nie będę jednak pisać o wszystkim. Wiele osób zapewne naskoczy na mnie, gdyż zapomnę bądź nie wspomnę o jakiejś istotnej kwestii. Tak naprawdę to każda dziedzina życia w Polsce wymaga gruntownych przemian. Każda działalność władz wymaga fundamentalnych reform. Nie mniej niż nastawienie i mentalność całej rzeszy Polaków.

 

Dość mówić, że nie tylko z powodu złego doboru ludzi do najwyższych władz w państwie, pracownicy i pracodawcy nadal nie zdołali stworzyć poprawnych warunków pod konsensus, który mógłby zadowolić obie strony. Wszystkie negatywne cechy, które wytykali nam XIX-wieczni i XX-wieczni patrioci, wszystkie systemy od roku 1926 jedynie wyolbrzymiły i nakarmiły, niczym złośliwy nowotwór karmić można promieniowaniem.

 

O tym co sami robimy źle, napiszę w innym czasie. Wtedy też spadnie na mnie ogromna krytyka ze strony tych, którzy zawsze widzą belki w oczach ,,wrogów Ojczyzny”, a nie dostrzegają tego, że sami ją często grzebią. Najczęściej przez swój ośli upór, egoizm i iście anarchistyczne podejście do struktur jakiegokolwiek państwa i prawa. Teraz skupię się jednak na tym, czym mogłaby zająć się jakakolwiek władza, gdyby faktycznie leżało jej na sercu dobro Polaków:

 

 1. Pracownicy bezustannie walczą o sprawiedliwe płace w sektorze prywatnym, a od niedawna muszą jeszcze konkurować z zaniżającymi stawki imigrantami z Ukrainy. Nie powstały żadne działające regulacje wysokości płac. Przepaść, jaką dzielą płace szeregowych pracowników i płace dyrektorów, mogą być dosłownie każdej wielkości. Podobnie jak i płace ,,wybrańców Narodu”, nie mających nigdy wyrzutów sumienia przed przyznaniem sobie kolejnych podwyżek i premii. Stan ten akceptuje radośnie cała Unia Berlińska, gdyż zaniżone płace polskich pracowników tworzą idealny grunt pod tanią produkcję części do ich przemysłu. My natomiast cieszymy się, gdy rośnie nam eksport ,,aut i części samochodowych” do Niemiec.
 2. Politycy cierpią na nieustające rozwolnienie ustawodawcze. Powoduje to tylko, iż prawo jest kompletnie niezrozumiałe, co też tworzy idealny grunt dla szerokiej maści oszustów, złodziei i krętaczy. Niejasne i dziwnie skonstruowane ustawy podatkowe są powodem, dla którego z Polski co rok wyprowadza się pieniądze w ilości wystarczającej do pokrycia dziury budżetowej. Jest to też młot na wszelkich przeciwników systemu i osób spoza triumwiratu Służb Specjalnych, wymiaru niesprawiedliwości i polityków, albowiem każdy uczciwy przedsiębiorca drży przed nieuczciwym postępowaniem urzędników i sądów. Dla tych nieuczciwych tworzy się kolejne specjalne strefy ekonomiczne.
 3. Za błędne decyzje polityków i urzędników odpowiadają podatnicy swoimi wypracowanymi w pocie czoła pieniędzmi. Dlatego też każdy minister przyłapany na korupcji może kontynuować swoją przestępczą działalność w finansowanych przez państwo ,,pozarządowych” i ,,niezależnych” instytutach oraz centrach analitycznych. Przez resztę życia ma zapewnioną wygodną posadę ,,eksperta” w każdej możliwej kwestii. Nigdy nie znajduje się winnych afer, a obywatele nie mają prawa do rozliczania nikogo, kto choć raz w życiu otrzymał immunitet.
 4. Pomimo ogromnego marnotrawstwa publicznych pieniędzy, korupcji i nepotyzmu, żaden rząd nie ma planu ograniczania wydatków i coraz to bardziej zadłuża Polskę w międzynarodowych instytucjach lichwiarskich. Skutkuje to niecodziennymi wpłatami należności na poczet wielkich korporacji np. wyprzedażą ziemi ornej firmom od ,,modyfikacji genetycznych”, wyprzedażą lasów pod działalność zagranicznych tartaków, sprzedażą wodociągów oficerom służb specjalnych wrogiego państwa czy powierzaniem ochrony lotnisk podejrzanym firmom, z pracownikami szkolonymi najczęściej na biciu palestyńskich dzieci.
 5. Służba zdrowia jest nadal ogromnie niedofinansowana, a rząd znajduje cały czas pieniądze na powiększanie administracji oraz działów marketingów w szpitalach. Zgadza się też na to, by instytucje unijne wypuszczały na rynek niezbadane leki oraz szczepionki.
 6. Ma miejsce niesprawiedliwa dystrybucja podatków, skazująca na śmierć prowincje i powodująca ogromny exodus młodzieży z małych miasteczek i wsi do dużych miast.
 7. Dyskryminuje się małe gospodarstwa rolne, a także rolnictwo ekologiczne. Na poparcie ze strony władz mogą liczyć tylko ci rolnicy, którzy zaciągają długi w zagranicznych bankach, rezygnują z działalności spółdzielczej, nie sprzedają ,,pokątnie” nadwyżek produkcyjnych, ich żywność jest spryskiwana truciznami, a zwierzęta hoduje się ,,przemysłowo”, by zarobić mogli producenci genetycznie modyfikowanych pasz i antybiotyków.
 8. Dopuszczono do wrogiego przejęcia strategicznych gałęzi przemysłu, mediów i banków. Postulaty ich ,,nacjonalizacji”, ,,reprywatyzacji” i ,,polonizacji” są tylko zasłoną dymną pod kolejne wielomilionowe afery z udziałem najwyższych osób w państwie.
 9. Niszczy się polskie przetwórstwo i handel na rzecz zagranicznych sieci handlowych oraz firm zamieniających niegdyś zdrową polską żywność w ogromne mieszanki soli do posypywania dróg, syropu glukozowo-fruktozowego, roundupu, E-trucizn i neonikotynoidów.
 10. Niszczy się polską kulturę i pamięć historyczną kolejnymi zakazami budowy pomników na cześć ofiar, a także ogromnym dofinansowaniem anty-kultury, szpecącej wszystko co dobre i piękne, mającej na celu prowokowanie Polaków i bezkarne plucie na kraj.
 11. Przez ćwierć wieku uczyniono wszystko, by miliony Polaków odnalazły mieszkania, pracę i godziwe życie, ale głównie w granicach innych państw Unii Berlińskiej. Nie stworzono natomiast warunków pod normalną politykę mieszkaniową i podatkową w Polsce, co miało miejsce wraz z celowym pogarszaniem systemu oświaty.
 12. Wymiar niesprawiedliwości nadal pozostaje państwem w państwie, mogącym wedle woli niszczyć niewinnych obywateli i przedsiębiorców, a także mogąc działać jedynie na korzyść swoich własnych interesów.

 

Czy to wszystko? Ależ skądże! Bo gdzie tu miejsce dla nieistniejącej ochrony środowiska, dla oligarchicznego systemu politycznego, dla uzależnienia Narodowego Banku Polskiego od wrogich mu instytucji lichwiarskich, dla niesprawiedliwego i iście XIX-wiecznego systemu emerytalnego, czy też dla kompletnie zidiociałej polityki zagranicznej, opartej jedynie na dziwnych schematach myślowych, na pobożnych życzeniach, na stereotypach, sympatiach, antypatiach i na kompleksach tzw. ,,elit”?

 

Nie jestem po prostu w stanie oczekiwać aż tak wiele od uczciwego polityka, który chce cokolwiek zmienić i musi przy tym uważać na wrogi mu system. Składa się on wszakże z polityków, najwyższych urzędników, służb mundurowych, zagranicznych mediów, banków, a także lobbystów branży farmaceutycznej, naftowo-gazowej, ochroniarskiej, żywnościowej i zbrojeniowej. Wystarczy mi więc polityk sprzeciwiający się rozbuchanym wydatkom państwa, zadłużaniu się za granicą, Genetycznie Modyfikowanym Ohydztwom, mafii urzędniczo-sądowej i anty-kulturze śmierci oraz ohydy, tak hojnie obecnie finansowanej przez nasze biedujące państwo.

 

V kolumna ma wszakże to do siebie, że nie jest w stanie otwarcie się sprzeciwić GMO, CETA czy pożyczkom z MFW. Niech więc już sobie do odpowiedniego momentu wszystko inne pozostaje milczeniem…

 

Robert Grünholz

Reklamy

6 myśli na temat “Niezrealizowane postulaty

 1. Czcigodny Robercie
  Wyliczyłeś jako program minimum:
  1. Likwidację wydawania pieniędzy podatników na idiotyzmy.
  2. Zaprzestanie zadłużania Polski u międzynarodowych lichwiarzy i rozpoczęcie spłacania długów.
  3. Szlaban na wjazd do Polski łajna GMO.
  4. Ukrócenie biurokracji.
  5. Oczyszczenie sądownictwa z ladacznic w togach.
  6. Posprzątanie po politycznej poprawności i podkulturze rodem z lewacko – „leberalnego” szamba.
  Jeśli w Polsce ktoś uporałby się z tym w ciągu trzech czteroletnich kadencji, uznałbym go za geniusza. I bohatera na miarę co najmniej Francisco Franco y Bahamonde.
  Pozdrawiam serdecznie.

  1. Szanowny Stary Niedźwiedziu,

   Każdego kandydata jest właśnie warto sprawdzać pytaniami o te sześć fundamentalnych kwestii. Jeśli ktoś jest za monopolem żywnościowym wielkich korporacji, za zadłużaniem Polski u międzynarodowych lichwiarzy albo za wzrostem wydatków państwowych na jakikolwiek cel (bez pomysłu na to jak identyczną sumę pieniędzy można gdzieś indziej zaoszczędzić), nie jest wart ni sekundy naszej uwagi. A już tym bardziej nie jest wart choćby minimalnego zaufania.

   Komuś takiemu mógłbym bez mrugnięcia okiem stawiać pomnik w każdej gminie.

   Pozdrawiam serdecznie

 2. POLACY PO BITWIE POD GRUNWALDEM ,SĄ NARODEM PRZEKLĘTYM PRZEZ KOŚCIÓŁ ! ! !
  Ojciec Święty, żyd nie polak Jan Paweł II ,klątwy nie zdjął ! ! ! Watykan to WRÓG polaków ! ! !
  46.Lechia,-3 tys.lat historii Polski.cz.1/3.Spiskowa Historia Polski.https://www.youtube.com/watch?v=4Hq05Kvij3w&list=PLMljuBdUhXvsRJ-QD2ME1HHg7H7gaJ7fU
  AKOWCY strzelali do ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH którzy szli powstaniu na pomoc ! ! !
  KOPERNIK był satanistą .
  W roku 2020 szatan zostanie zniszczony do czwartego pokolenia .Polacy ocaleją ! ! ! ! NIEBOCENTRYZM i HONOR
  ISTAMBUŁ – to po prostu po polsku -IS TAM BUŁ – Jezus tam był . NOE , ADAM i EWA – byli polakami .Polska od Atlantyku po Ocean Spokojny .
  11.7/9 Narodowe Siły Zbrojne, fenomen polski: NARODOWCY, Żołnierze Niezłomni – NSZ WW 2https://www.youtube.com/watch?v=6oKx6tlM3ns&list=PLsl9qhb8vVlJ0iiU9p0OIjr_cEK3ECDb0&index=92

  HISTORYCY POLSCY TO OSZUŚCI . W POLSCE BYŁO NAJPIERW PRAWOSŁAWIE ! ! ! ! !
  JEZUS CHRYSTUS NIGDY NIE BYŁ W PALESTYNIE ! ! ! !

  1. Człowieku, zmień dilera a jeszcze lepiej, rzuć ten syf. Chyba że jesteś (p)osłem „Nowoczesnej”. Wtedy cofam ten sęk, bo tam pomagierzy tyle wiedzą o historii powszechnej co ten wystrugany z banana idiota Petru.

  2. Dzisiaj każdy wierzy we wszystko co znajdzie w Internecie i co zostanie podpisane czyimś nazwiskiem, a także do czego dorzuci się kilka dat, błędnie przetłumaczonych nazw i imion.

   Najlepszym przykładem są na to ,,eksperci” tworzący alternatywną historię dziejów na podstawie fałszywek z XIX-tego wieku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s