Eliminując tę najbardziej prawdopodobną możliwość, jakoby politycy byli tylko naiwnymi głupcami zupełnie nie wiedzącymi co czynią, pozostajemy tak naprawdę z niczym. Pozostałych wyjaśnień jest wszakoż wiele, jednak jest ich tyle, ilu jest ludzi zagłębionych w drugim dnie polityki. Ja pozwolę sobie w tym krótkim wpisie zejść na trzecie, a może i na czwarte dno…

Powtórzę się w tym miejscu, ale nie wierzę w teorie powtarzane przez większość. Nie przekonuje mnie sprowadzanie do Europy milionów uchodźców tylko po to, by dawna Europa zniknęła. W tym celu wystarczy jedynie zaczekać, gdyż Europejczycy prędzej czy później i tak wymrą, a przybysze zastąpią ich miejsce. Przyspieszanie tego procesu nie pasuje do charakteru naszych wszechwładnych oligarchów, jak do tej pory wykazujących się nadludzką cierpliwością. Większą mają chyba tylko Chińczycy.

Jaki jest główny efekt sprowadzania do Europy milionów uchodźców? Otóż jest nim rosnące poparcie partii uważanych za rasistowskie, populistyczne i eurosceptyczne. Im więcej uchodźców, im więcej przywilejów dla nich, im więcej żądań, gwałtów i pobić, tym bardziej rośnie poparcie tego typu partii.

Można oczywiście wierzyć w bajeczki Pani Kanclerz, iż jest to z jej strony efekt niezamierzony. Wpadka przy pracy! Można też wierzyć w to, iż prezydent Putin jest winny globalnemu ociepleniu, ale wtedy warto wyłączyć ten blog i wrócić do czytania mediów głównego nurtu.

Wierzę, iż przeciętnie inteligentny człowiek zdaje sobie sprawę z tego, iż wszystkie skutki mają swoje przyczyny. A oligarchowie, czego by o nich nie mówić, inteligentni zaprawdę są. Albo przynajmniej sprytni i przy okazji pozbawieni wszelkich skrupułów oraz etyki.

Myślę, iż prawdziwym powodem dręczących Europę zamachów terrorystycznych, jest tak naprawdę próba sprowokowania nas do głosowania na partie ,,antysystemowe”, ,,alternatywne”, ,,populistyczne” i ,,antyimigranckie”.

Ta przygotowana przed laty V kolumna nadaje się idealnie do wykonania zadania, przed jakim stoi dziś Europa. Nie ma lepszych kandydatów od Frontu Narodowego, Alternatywy dla Niemiec czy Szwedzkich Demokratów. Dlatego też media głównego nurtu zrobią wszystko, by je zohydzić. Wiedzą wszakże, iż wywoła to zupełnie odwrotny efekt.

Masowe kłamstwa i manipulacje ze strony mediów są już dziś tak widoczne dla większości wyborców, iż chętnie postąpią oni wbrew temu, co nakazują im ich telewizyjni celebryci, dziennikarze i eksperci. Tak właśnie wywindowano do władzy prezydenta Trumpa. Nie przypadkiem, a celowo.

Europa stoi dziś przed zadaniem zmiany kursu z dotychczasowej polityki atlantyckiej na nieco bardziej niezależną. Obawy Amerykanów przed samodzielnością Niemiec nie są wcale niedorzeczne. Ich obecność w Polsce nie musi być jedynie wymierzona w Rosję, ale także w naszego zachodniego sąsiada. Jest to dla niego przypomnienie, by nie posuwał się zbyt daleko.

Jednakowoż Pani Kanclerz pozostanie czysta, tak jak i czyste pozostaną jej ręce. Przecież ona niejednokrotnie powie publicznie, iż boi się ,,populistów” u władzy. Zrobi wszystko co w jej mocy, by ,,populiści” do władzy nie doszli. A potem wpuści bez kontroli osobistej paru terrorystów i otworzy szampana, gdy ,,antysystem” wygra wybory i w jej kraju. Po cichu, bez kamer i mikrofonów. Świat nie musi wiedzieć, że Europejczycy chcą się po prostu wypiąć na Amerykę i jej bliskowschodnie muppety. Lepszy interes zrobi się z jej wrogami. Właściwie to już się robi…

Dzisiejszy atak terrorystyczny w Sztokholmie z pewnością przekona niejednego Szweda, iż dotychczasowa polityka jego kraju była skrajnie nieodpowiedzialna. Feministki czy komuniści znani z tego, iż przyjmują do Szwecji osoby z przeszłością kryminalną, nie mogą liczyć na wielkie poparcie w najbliższych sondażach, ani w kolejnych wyborach.

Media zrobią wszystko, by zohydzić Szwedom alternatywę. Co ciekawe: jedyną alternatywę! Czy to przypadek, że można głosować na sześć systemowych partii i tylko na jedną antysystemową? Nie, to nie przypadek. Media zohydzą Szwedom jedyną alternatywę tylko po to, by na nią właśnie oddali swój głos. Pozostali do parlamentu nie wejdą, gdyż tak skonstruowany jest szwedzki system wyborczy.

Wszystko zostanie w rodzinie. Tymczasem Trump okazuje się być tym, kim jest każdy republikański kandydat. Nie bez powodu Ameryka posiada system dwupartyjny, jak i chory sposób wyboru prezydenta przez elektorów. Posiada go właśnie po to, by prezydentem został odpowiedni człowiek… na odpowiednie czasy.

Wszystko inne jest tylko ułudą.

Robert Grünholz

Reklamy

10 myśli na temat “Efekta terroryzmów różnorakich

  1. Zastanawia mnie po prostu fakt, że daje się nam do wyboru multum partii systemowych, które mają IDENTYCZNE stanowisko w najważniejszych kwestiach dla kraju i zaledwie JEDNĄ partię antysystemową, wokół której zawsze toczy się tyle histerii, iż o lepszej reklamie marzyć wprost nie można.

  2. Wszystko dzieje się tak jakby ktoś tym centralnie sterował: multikulti, feminizm, walka z nacjonalizmami ale też z antysemityzmem, wymóg akceptacji dla obrzydliwości, rozkład rodziny. Proszę zwrócić uwagę że po sylwestrowych wydarzeniach media, politycy, służby państwowe wszystkich państw Unii i feministki starały sie to ukryć. Kto według „oszołomów” ma wpływ na: polityków, finanse (sterowanie, trzymanie za twarz, nominacje do ośrodków decyzyjnych), feministki oraz propagandę multikulti? Poniżej spekulacje oszołoma.

   Pochodzenie ludności napływowej: Kanan, ziemia między Nilem i Eufratem
   Tora określa ziemie Wielkiego Izraela na obszar leżący między Nilem i Eufratem
   Flaga Izraela to dwie linie proste, a miedzy nimi Gwiazda Dawida. Dwie linie proste symbolizują Nil i Eufrat
   Dawid Ben Gurion określił ziemie Wielkiego Izraela na obszar Między Nilem a Eufratem. Ten przywódca stwierdził ,że jego pokolenie nie zdąży zrealizować planu dotyczącego opanowania Kananu ale pokolenie jego dzieci – obecnych 60- 70-ciolatków ma taki obowiązek
   Problemem była odpowiedź na pytanie co zrobić z tubylcami. W okresie po utworzeniu Izraela nastąpiły takie wydarzenia”
   1) destabilizacja regionu i niszczenie pańswowości narodów w obszarze Kanan
   2) powstanie Unii Europejskiej i zadłużanie państw
   3) niszczenie w zachodniej Europie rodziny, wartości cywilizacji łacińskiej, pacyfizm przekładający się na bezbronnośc ludności tubylczej
   4) wojny o demokracje siejące strach w Kananie.
   Ostatnim akordem jest zaproszenie Semitów muzułmańskich z ziem Kanan do Europy.

   1. Nie zwalałbym całego zła tego świata na Żydów. To szeroko pojęta oligarchia, wszelakiej maści miliarderzy i milionerzy, często powiązani z masonerią i innymi szatańskimi projektami realizują swoje chore wizje świata. Żydzi – jak to Żydzi, pilnują swojego interesu. Nadreprezentacja Żydów czy to na liście najbogatszych ludzi (http://www.unz.com/isteve/how-many-of-forbes-400-are-jewish/), czy to noblistów bez wątpienia im to ułatwia (widać Bóg nie przestał się o nich troszczyć, mimo wszystko). Z pewnością część z nich faktycznie dąży do destabilizacji świata w imię diabelskich idei – reszta po prostu wspiera syjonistyczny Izrael. Ale stwierdzenie, że to Żydzi stoją za stworzeniem Uni Europejskiej zakrawa na absurd. Dlaczego Żydzi, a nie np. Niemcy? Wydaje mi się, że czerpią z tego większe korzyści? I dlaczego to Żydzi „niszczą w zachodniej Europie rodziny, wartości cywilizacji łacińskiej, sieją pacyfizm”? Przecież słaba (i laicko-lewacka) Europa jest na rękę Amerykanom, Chińczykom, Rosjanom, kiludziesięciu innym nacjom i organizacjom. No i na końcu: kto zaprosił do Europy muzułmanów? Czy nie była to m.in. Pani o dźwięcznym imieniu Angela (taka ponowoczesna marskistka jakich dziś wiele w Europie)? Mam niejasne wrażenie, że prosta brzytwa Ockhama oczyszcza naszych przebiegłych, podstępnych Żydów z wiodącej roli w owych wydarzeniach. No chyba że ma Pan na to twarde dowody.
    Pozdrawiam

 1. Czcigodny Robercie
  Nie jestem pewny czy jako istota myśląca dostatecznie dobrze wczułeś się w dusze lemingów, zarówno lewicowych jak i łże prawicowych, stanowiących masę kałotwórczą demokracji medialnej.
  O Szwecji pisałeś że jeśli nawet niektórzy ludzie już widzą do czego prowadzi polityczna poprawność, boją się o tym powiedzieć, bo to grozi represjami. W III Rzeszy do wytresowania ludzi starczyło kilka lat. Szwedzcy socjaldemokraci mieli chyba około osiemdziesięciu.
  W Niemczech będzie cud jeśli AfD przekroczy 10-12%. Wytresowany naród zagłosuje na mutti lub SS-oberschwein Schulza.
  We Francji ordynację masz taką że wybory rozstrzygają się w drugiej turze. W której wypierdki po de Gaulle’u ochoczo zagłosują na „niezależnego” czyli socjalistę lub socjaliści na łże prawicowca. W ostateczności jedni i drudzy na diabła z rogami, o ile tylko ten diabeł nie nazywałby się Le Pen.
  Zatem „prawicowi ksenofobi” na przejęcie władzy nie mają tam realnych szans.
  Na żabojadach już dawno postawiłem krzyżyk.
  W Niemczech zanosi się za jakieś dwadzieścia lat na jak najbardziej demokratyczne przejęcie władzy przez Turków, czyli islam dużo mniej toksyczny od arabskiej, somalijskiej czy nigeryjskiej dziczy. Czyżby Pan Bóg znowu miał słabość do Polaków?
  Co do Szwecji, chyba sam nie masz złudzeń.
  Zatem budowa antyamerykańskiej a zarazem „prawicowej” i „ksenofobicznej” Europy to moim zdaniem budowanie zamku na lodzie.
  Pozdrawiam serdecznie.

  1. Szanowny Stary Niedźwiedziu,

   Jak już napisałem wyżej, wszystko ma swoją przyczynę. Obaj zdajemy sobie z tego dobrze sprawę, choć dzisiejsze komentarze polityków i dziennikarzy brzmią między innymi tak: ,,musimy im przebaczyć” albo ,,oj, kogo tu do nas wpuścili”.

   Szwedzki system wyborczy (jak każda demokracja liberalna) działa tak, jak system sobie tego życzy. Także więc w Polsce antysystemowa partia nie może liczyć nawet na rejestrację w sądzie, a co tu dopiero mówić o przepychankach z Państwową Komisją Wyborczą. W Szwecji natomiast jest to skonstruowane w ten sposób, by nie istniała nawet możliwość głosowania na mniejsze partie (pozostające poza Riksdagiem).

   Wyobraź sobie, że chcesz głosować na małą partię i w tym celu… sam musisz przynieść wydrukowaną kartkę wyborczą!

   Masz siedem partii systemowych gotowych prowadzić taką, a nie inną politykę imigracyjną. Wszyscy się co do niej zgadzają, choć udają, że jest inaczej i sprzeczają się o nieistotne szczegóły. Masz też jedną partię antysystemową, której poświęca się w mediach tak wiele czasu, że nie sposób tego nazwać inaczej niż reklamą.

   Jedna tylko facebookowa grupa niepoprawnego policjanta ma od paru miesięcy 220 tysięcy aktywnych członków. Wszyscy podpisują się tam swoim imieniem i nazwiskiem pod bardzo niepoprawnymi treściami. To jest nowy elektorat, szykowany na nowe czasy. Nie pozwoli się jednak na to, by trafił w ręce nieprzewidywalnych i niekontrolowanych osób. Wszystko jest under control.

   Dlatego też nie mam powodów sądzić, że w Niemczech czy we Francji jest inaczej.

   Sprawa jest prosta – system musi przetrwać! Nawet, gdy ludzie głosują na antysystem. Temu służą wentyle bezpieczeństwa. Naprawdę nie wierzę, że Merkel, Hollande czy Löfven są tak głupi, by wpuścić do swoich krajów kilku poszukiwanych terrorystów, by nabić elektorat ,,rasistom” czystym przypadkiem.

   Wygra socjalpaluch, to będzie dobrze. Wygra Le Pen czy Wilders, to media powiedzą, że jest gorzej, ale system się dostosuje i w zaciszu gabinetów otworzy szampana. Po prostu zmienią kurs. Niemcy już teraz zmieniają. Spodziewałbym się niedługo wizyty chińskiego prezydenta w Berlinie…

   Nie chodzi tutaj o budowę Europy ,,ksenofobicznej”, co to to nie. Ale przecież można dopuścić ,,ksenofobów” do władzy, a potem przyjść z nowymi sztandarami na ratunek biednym i wtedy pozbyć się prawicowego elektoratu raz na zawsze.

   Ale to wszystko tylko teorie. Po prostu śmierdzi mi na kilometr ten szwedzki system z jedyną niepoprawną partią. A pozostałym np. FN, też się już trochę nazbierało.

   Pozdrawiam serdecznie

 2. USA,Chiny,Rosja pomimo mafii w tych krajach, mają przepisy prawne,które są wyjątkowo ostre dla ludzi,którzy zdradzają państwo.Niestety w przypadku znarkotyzowanych gangsterów udających sunitów,szyitów organy ścigania w EU są bezradne.Inwazja przebierańców muzułmańskich,samotnych Panów,przemyt ludzi ma na celu osłabienie Europy ale i …natychmiastowy podział Syrii pomiędzy Izraelem,Turcją i Arabią Saudyjską.

  To już jest nie tylko wojna z Rosją.To jest wojna o złoża w Syrii i kolonizacja Syrii(południowej) przez Izrael.

  Ataki narkomanów(gangsterów religijnych) jakie miały miejsce w Szwecji i w EU zachodniej,to są starannie przygotowane prowokacje.One są codziennie w całej EU zachodniej,W różnych formach,od sprzedaży bronii,narkotyków,paszportów,kobiet,dzieci do kradzieży danych osobistych wykorzystywanych do internetowych napadów (kradzieży mienia).Prokuratury,policja są bezradne.To z kolei wykorzystują gangsterzy z różnych mafii w EU,w Polsce, do robienia interesów z „uchodzcami”.Tak samo jak ultra prawicowe frakcje polityczne ,które chcą znowu mordowania jak za czasów Hitlera.One współpracują z muzułmanami.Dla forsy i władzy.Dzisiaj jest dzisiaj .Ultra prawicowych nie interesuje ,fakt że USA i Izrael opłacały ISIS.Oni chcą forsy od Moskwy,od USA,od koncernów,od EU Parlamentu,w formie nie tylko dotacji.

  Ten kto popiera teorie,potomków morderców i narkomanów z czasów hitlerowskich tak jak masakry za czasów Stalina,wie,że potomkowie morderców chcą ztnowu masakry i wojny w Europie.Jeszcze za to dostają forsę.Koncerny hutnicze w Szwecji,przemysł zbrojeniowy w EU,w USA,w Rosji mają gigantyczne zyski.

  Demokracja ma grypę ale ma szanse na wyleczenie i na dalszy pokój w Europie.Kapitalizm jest brutalny ale tak jak w Szwecji,w EU zachodniej,USA jeszcze są określone prawa cywilne,karne…

  Ja uważam,że mieszkańców Polski jak i Polonię trzeba informować o apartheidzie jaki jest w Polsce,od roku 1989 a życie następnego pokolenia Polaków jest zależne od stanu konta bankowego.To jest dłla mnie terroryzm,gdy dzieci w Polsce,muszą płacić za leki i leczenie w Polsce.Szwecja wprowadziła zmiany znane od lat w Niemczech,w Austrii,pomimo polowań na dzieci białych mieszkańców.

  Inwazje muzułmanów ,prowokacje były w przeszłości i będą w przyszłości.Nie mają szans.Tak jak nie mają szans potomkowie morderców z ultra pseudo nacjonalłstycznych frakcji w Europie,w Rosji,w Chinach,w USA.
  Oni byli i są za forsą i dyktaturą, a nie za prawami dla mieszkańców w chorej demokracji…

  1. Panie Marku, absolutnie popieram postulat darmowej służby zdrowia i darmowych leków dla wszystkich polskich dzieci do 18 roku życia. Nawet wiem skąd na to wziąć pieniądze, choć tak na dobrą sprawę wystarczyłoby jedynie pogonić paru złodziei i skorumpowane kanalie, by cudem w budżecie odnaleźć parę miliardów.

   Przede wszystkim co Pan powie na to, iż w Szwecji znajdzie się całą masę polityków, którzy chcą sprowadzać ,,szwedzkich bojowników Państwa Islamskiego” z powrotem do kraju… dla ich własnego bezpieczeństwa? Co Pan powie na to, iż w Szwecji chce się ,,przebaczać terrorystom” i ,,nie zamykać granic dla ludzi z kryminalną przeszłością”?

   Gdyby jeszcze chodziło tu o marginesowe feministki od ,,feministycznego odśnieżania” (tzn. chodników i ścieżek rowerowych, bo kierowcy samochodów to mężczyźni), od mandatów za noszenie brody i za sikanie na stojąco, ale przecież te poglądy głosi blisko połowa Riksdagu!

   Zresztą, ich skrajny sabotaż mnie akurat nie dziwi. Dziwi mnie to, że na tle niektórych europejskich krajów, mi jako Polakowi jest łatwiej zrozumieć przeciętnego Rosjanina, Irańczyka czy Chińczyka, niż przeciętnego Szweda, Niemca albo Anglika. Lepiej rozumiem Chińczyków niż grubo ponad połowę Szwedów.

   Radykalna sytuacja wymaga radykalnego rozwiązania. Ale tu nie imigranci ani uchodźcy są problemem, tylko politycy. Problemem nie są nawet terroryści, a ci, którzy ich tworzą, szkolą i uzbrajają. Zatem najbogatsi i najpotężniejsi ludzie na świecie. Jedne z najbogatszych państw, posiadających jedne z najsilniejszych sił zbrojnych.

   A tępi prowokatorzy od ,,bić Araba” są takimi samymi pachołkami systemu, jak i jego obrońcy. Bo to oni, wespół z faszystami politycznej poprawności, swoimi działaniami ograniczają kompletnie nasze swobody osobiste i zmuszają system do coraz to głębszej inwigilacji obywateli. Nie dostrzegają tego, kto tu naprawdę za tym wszystkim stoi i winią za wszystko tych najmniej winnych.

   Jakby nie było, ta masa uchodźców jest równie zmanipulowana i wykorzystywana przez system, jak i jej przeciwnicy. Bo skąd ci ludzie uciekają? Z krajów ogarniętych działaniami wojennymi. A kto tam do nich sprowadził te wojny? Ci, do których oni teraz uciekają.

   Pozdrawiam serdecznie

 3. Panie Robercie.

  Mam trochę inną opinię o Szwecji .Opartą o dane z giełd.

  Szwecja za kulisami, pomimo ostatnich „konfliktów” dyplomatycznych z Izraelem…popiera koncerny z Izraela jak i plany opanowania pułudniowej Syrii,przez Izrael.To są fakty znane z giełd światowych,które są trudne do sfałszowania.Tak jak za czasów Hitlera,Szwecja miała zyski z eksportu…do Niemiec hitlerowskich.

  „Karty” w obronie arabów,palestyńczyków przynostą zyski z eksportu Szwecji do krajów arabskich.”Inwazja” uchodzców” do Szwecji to jest pomoc dla Izraela ale i zyski…z uchodzców, gdyż pieniędze jakie zarabiają muzułmanie w Szwecji,pozostają w Szwecji.Wszyscy znamy wysokie podatki w Szwecji.

  Do tego dochodzą spadające ceny na prowincji w Szwecji, nieruchomności ziemii.
  Warto jak ktoś może, zakupywać ziemię w Szwecji.

  Jeszcze na początku XX wieku rolnicza Szwecja była jednym z najuboższych krajów Europy. Późniejszy, szybki proces uprzemysłowienia zawdzięcza bogatym złożom rudy żelaza, lasom i ogromnym zasobom energii wodnej.

  20 największych spółek, między innymi AGA, ASTRA, Electrolux, Ericsson, Pharmacia, Volvo i SCA, odpowiadają za blisko połowę szwedzkiego eksportu. Nie chcę pisać o ochronie i promowaniu kluczowych sektorów przemysłu obronnego w tym energii atomowej.Szwecja ma najtańszą energię elektryczną w krajach Unii Europejskiej. Dlatego jest ona dość powszechnie wykorzystywana do ogrzewania mieszkań – ok. 850 tys. domów korzysta z ogrzewania elektrycznego.Uran pochodził ze skromnych krajowych złóż w Kvarntorp i Ranstad.

  Dlaczego o tym piszę?

  Szwecja jeszcze może sobie pozwolić na „inwazję” uchodzców i pomoc dla Izraela.Produkcja energii jądrowej w Szwecji…wzrasta a gospodarka,stała się pomimo politycznych frakcji…narodowa.Wiem,wiem,znana Rodzina (nie królewska) decyduje w Szwecji ale to nie ma znaczenia,dla normalnego mieszkańca do 5000 Euro netto.

  Za kulisami wiemy,że Szwecja ma już swoje bomby atomowe a jej mieszkańcy mogą spać spokojnie,pomimo inwazji…”uchodzców”.Niemcy są pod okupacją US Army,która kontroluje sytuację „inwazji” gdyż import „uchodzców” bez zgody US Army to czysta abstrakcja.

  Ja jestem za pokojem w EU za każdą cenę. Wiem,że moja opinia bulwersuje tak jak informacje o biednej Grecji która za milardy z EU,od USA,od Izraela,”poprawiła”swoje uzbrojenie ale to nie jest na temat.
  Na koniec.Pozdrawiam i czekam na następny artykuł….

  1. Panie Marku,

   Dziękuję za cenne spostrzeżenia. Są one naprawdę godne uwagi wszystkich czytelników.

   Ja dodam tylko od siebie jeszcze, że 1/3 PKB Szwecji jest wytwarzana przez grupę przedsiębiorstw należących do rodziny Wallenbergów. Jest to między innymi wymieniony przez Pana Electrolux, Ericsson, a także Saab, Grand Hotel, bank SEB, SKF, Husqvarna, Atlas Corpo, Astra Zeneca itp.

   Pozdrawiam serdecznie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s