Ekonomia, Historia, Medycyna i zdrowie, Ochrona środowiska, Polityka, Prawo, Religia, Społeczeństwo i akcje społeczne

Właściciele tego świata cz. 1

Obaj moi rozmówcy postanowili zachować pełną anonimowość. Nasze rozmowy odbyły się w wydzielonej części publicznej kawiarni w Sztokholmie na przełomie października i listopada 2017 roku. W serii tych wpisów zawarłem wszystkie najciekawsze fragmenty z trzech rozmów, trwających w sumie siedem godzin. Osobiście dokonałem tłumaczenia z języka szwedzkiego i częściowo z języka angielskiego.

W najbliższym czasie nie planuję udostępnienia nagrań, które skopiowałem i rozdałem osobom niezaznajomionych z ich pełną treścią, ale świadomym tego, czego nasze rozmowy dotyczyły.

W pierwszej części przewodnim tematem rozmowy jest konflikt w Syrii i sytuacja na Bliskim Wschodzie, a także nadchodzące konflikty w innych częściach świata.

Robert Grünholz

 

Część 1 

 

Ja: Dziękuję wam obu za przyjście. Tak jak już wcześniej ustaliliśmy, będę nagrywać wszystkie nasze rozmowy. Jeśli zechcecie, bym usunął jakikolwiek fragment bądź zrezygnował z publikacji choćby jednego zdania, będziecie mieli czas, by to przemyśleć i mnie o tym poinformować.

M: Zgoda.

T: W porządku.

Ja: Zacznijmy może od ciebie, M. Powiedz w skrócie czym się obecnie zajmujesz.

M: Przez blisko dwadzieścia lat pracowałem jako adwokat. Teraz wykładam prawo na renomowanej uczelni i jestem konsultantem wysoko postawionego urzędnika Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Ja: Przez większość tego czasu zajmowałeś się prawami człowieka?

M: Tak, a przez kilka lat także ochroną środowiska.

Ja: W tym czasie poznałeś z pewnością wielu prawników, polityków, biznesmenów…

M: Znam większość osób, które mają jakiekolwiek znaczenie.

Ja: Teraz chciałbym prosić o to samo ciebie, T. Skąd pochodzisz i czym się zajmujesz?

T: Urodziłem się w Syrii. Pracowałem tam jako nauczyciel języka francuskiego, aż zostałem zmuszony do opuszczenia mojego kraju.

Ja: Przebyłeś z pewnością długą drogę, nim trafiłeś do Szwecji.

T: Na szczęście krótszą, niż wielu moich znajomych. Musiałem tylko wytrzymać parę tygodni w tureckim obozie…

Ja: Czym zajmujesz się w Szwecji?

T: Pracuję jako tłumacz, choć mam nadzieję wrócić w przyszłości do nauczania.

Ja: W porządku. Jak już was wcześniej uprzedziłem, nasze rozmowy dotyczyć będą ogólnej sytuacji na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem Bliskiego Wschodu. Zgaduję jednak, że poruszymy przy okazji wiele innych kwestii; być może nawet o wiele ważniejszych niż trwający obecnie konflikt w Syrii. Uśmiechasz się, T.

T: To nie jest jakiś tam regionalny konflikt. Sprawa nie dotyczy prezydenta, jego rządu, ani nawet amerykańskich wojsk czy rosyjskich portów. Syria to… No, może zaraz po Ukrainie, jeden z pierwszych tego typu konfliktów, z jakimi będziemy mieć do czynienia przez cały XXI wiek.

Ja: A zatem czym jest tak właściwie ten konflikt? Mówisz o wojnie hybrydowej? W przypadku Syrii…

T: Nie, nie mówię wcale o tym. Syria to klucz do zrozumienia celów, planów i działań ludzi, którzy są twoimi właścicielami.

Ja: Moimi właścicielami?

T: Tak, twoimi. I moimi też.

M: I moimi (śmieje się).

T: Są właścicielami nas wszystkich. Ciężko jednak powiedzieć skąd u nich ten nagły brak cierpliwości. Rozmawialiśmy już z M. na ten temat przed twoim przyjściem i zgodziliśmy się, że ich obecne zachowania nie są w ogóle podobne do tego, co robili w XIX i w XX wieku. Coś się zmieniło. Zrozum Syrię, a zrozumiesz też na czym polega ta zmiana.

Ja: Mam nadzieję pojąć to w pełni z waszą pomocą. Ja chyba rozumiem kogo masz na myśli mówiąc o naszych właścicielach, ale prosiłbym cię o to, byś nieco rozwinął ten temat. Mówisz o tym, że zmienił się ich sposób działania?

T: Nie, nie. Sposób działania jest nadal ten sam. Zmieniło się jedynie to, że nagle zaczęło im się dokądś spieszyć. Ten pośpiech spowodował katastrofalne błędy w Syrii, na Ukrainie, w Egipcie, Etiopii, Sudanie…

Ja: Powoli, powoli. Wytłumacz.

T: Cofnijmy się nieco w czasie. Przypomnij sobie negocjacje traktatu wersalskiego i jego geopolityczne następstwa.

Ja: W porządku…

T: Ile czasu musiało minąć, aby przygotować świat do nowej wojny?

Ja: Mówisz o okresie między 1920, a 1939?

T: Zgadza się! Cisza przed burzą. Ale przecież jeśli się uważnie wsłuchiwałeś, to mogłeś wiele usłyszeć. 19 lat to dość czasu, by każdy kraj zamienić w wielką wojenną machinę, ale coś takiego nigdy nie dzieje się pod czujnym okiem właścicieli tego świata. Nie twierdzę przy tym, że to był wyłącznie ich projekt. Zadecydowała raczej bezczynność i obojętność. Wywołanie kolejnego światowego konfliktu było na rękę tak wielu ludziom, że pragnęli dołożyć swoją cegiełkę do tego wielkiego dzieła. Potrzeba było jednak 19 lat, by znaleźć odpowiednich ludzi, by przygotować kilka krajów, by zabezpieczyć tych, którym nie mogła stać się krzywda… Ich działania można prześledzić całkiem łatwo od wybuchu rewolucji francuskiej, aż po dziś dzień. Różnica o której mówię polega na tym, że wtedy zachowywali ostrożność i nie plątali się we wszystko osobiście.

Ja: Dzisiaj jest inaczej?

M: Grunt zaczął wymykać się im spod nóg.

T: Dokładnie. Nic ich z sobą nigdy nie łączyło, poza kompletnym brakiem empatii i olbrzymią chciwością. Nie wchodzili sobie w drogę tak długo, jak istniały jeszcze szare plamy na mapie wymagające rewolucji, zamachu i kolonizacji. Świat się jednak zmniejszył, ich możliwości zwiększyły się i nagle okazało się, że aby coś komuś wyrwać, trzeba teraz zadrzeć z całym systemem, a nie tylko z jakimś krajem, rządem czy grupą plemienną.

Ja: Skoczyli sobie do gardeł?

T: To za dużo powiedziane. Pieniądz ich z pewnością poróżnił, ale chyba też polityka…

M: Może nawet i ideologia. Do tej pory była im ona obojętna, bo cele były daleko przed nimi i dążenie do nich wymagało od każdej ze stron identycznych działań. Gdy jednak doszli do momentu absolutnej dominacji przekonali się, że ich cele od samego początku nie były wcale takie zbieżne. Poza tym każdy chce być na górze, prawda? Przypominają szefów włoskiej mafii przy jednym wielkim stole. Dopóki wszystko równiutko dzielono, był spokój. Teraz jednak każdy wchodzi na czyjś teren, każdy chce być tym najważniejszym i nie wiadomo, czy całe to spotkanie nie zakończy się jedną wielką strzelaniną.

Ja: Albo akcją policji.

M: Nie ma żadnej policji. Jest tylko mafia.

Ja: Wróćmy do współczesności i Syrii. Po czym wnioskujecie, że stali się niecierpliwi?

T: Przyjrzyj się Państwu Islamskiemu. Przecież już niemal nikt nie wierzy w oficjalną medialną wersję! Nie mówię tu wyłącznie o ludziach z Bliskiego Wschodu, bo my od dawna jesteśmy lepiej zorientowani w kwestiach planów ,,wielkich tego świata”. Spójrz sam na Europejczyków! Kto ci uwierzy, że rebelianci znikąd wzięli tysiące białych Toyot zasuwających po Syrii? Kto ci uwierzy w to, że terroryści sami stworzyli i sfinansowali sprawnie działające struktury quasi-państwowe na terenach okupowanych? Sami się też pewnie uzbroili i przeszkolili?

M: Na te pytania nie uzyskasz oficjalnie żadnej jasnej odpowiedzi. Winni Amerykanie? To trochę zbyt proste. Miałeś na miejscu różne organizacje, różne bojówki, różne stronnictwa. Jak zwykle maczali w tym palce. Wspierali raz jednych, a innym razem drugich, jednak nie wyczarowali z powietrza ich wszystkich. Od internautów dowiesz się, że to bogate kraje muzułmańskie, ale media nigdy nie powiedzą o katarskich i saudyjskich pieniądzach, bo ludzie prędko skojarzą, że są to przecież nasi sojusznicy i sami ich uzbrajamy. Poza tym, że kupujemy od nich ropę, pośrednio finansując cały ten bałagan. Może zatem Rosja? Mało kto uwierzy, że Putin finansuje terrorystów w Syrii, bo każdy wie, że ta zaraza szybko przechodzi na Kaukaz. Co Rosjanom po terrorystach na Kaukazie? Przecież nikt się sam nie prosi o hemoroidy.

Ja: (Śmiech). No dobra, więc kto?

M: Oczekujesz prostej odpowiedzi na skomplikowane pytanie. Co, kto? Pytasz o to, kto chce wyludnić Bliski Wschód? Pytasz o tych, którzy finansowali Państwo Islamskie?

T: Zapytaj o Chiny.

Ja: Skąd wiesz, że miałem taki zamiar?

T: W Syrii ścierają się obecnie interesy nie kilku, ale kilkunastu różnych państw, grup wpływu, lobby i organizacji. Wszystkie się wzajemnie wykluczają. Niektórzy byli co prawda zgodni w paru podstawowych kwestiach, na przykład chcąc odsunąć od władzy Asada albo wygnać chrześcijan z Bliskiego Wschodu, jednak teraz żadnej zgody między nimi nie ma. Wracamy do ich braku cierpliwości! Przypominasz sobie ten nieudany pucz wojskowy w Turcji?

Ja: Przypominam sobie. Erdogan z reguły mówi na głos co myśli, ale w tym przypadku zachował nieco ostrożności. Zasugerował jedynie światu, że skoro chwilę wcześniej zestrzeliwuje rosyjski samolot, a chwilę potem ściska się z Putinem, to cynk przyszedł właśnie stamtąd.

T: Cynk? Może i tak. Ale z całą pewnością nie przyszedł stamtąd plan dokonania tego puczu. Pomyśl tylko! Turcy tak na dobrą sprawę zwalczali wyłącznie Asada i Kurdów, a kto popiera obecnie niepodległy Kurdystan?

M: Izrael.

T: Nawet Amerykanie dali już sobie nieco spokój. Może stwierdzili, że interes się im nie opłaca, bo wspieranie Kurdów skończyło się tym, że druga armia NATO nieco się na sojusz obraziła. A to już stawia cały Bliski Wschód pod nowym znakiem zapytania, gdyż po Turkach możesz spodziewać się wszystkiego. Gotowi są zmienić front w każdej, choćby ostatniej chwili. Mają nawet środki, by w przeddzień wybuchu wojny zdobyć nieco broni jądrowej. To im wystarczy.

Ja: Czyli nieudany pucz…

T: NIEUDANY! Sam sobie odpowiadasz (śmieje się). Nie udał się im pucz! Rozumiesz? Przecież dopiero co udał im się na Ukrainie! Udał im się niedawno w Gruzji, w Egipcie, może nieco mniej w Libii… Mają doświadczenie z połowy świata: od Ameryki Południowej, przez Afrykę, po Daleki Wschód. A tu taka wtopa? Rozpędzili się i wpadli. Podobnie zresztą jak na Ukrainie, ale o tym może M. powie ci coś więcej.

M: Plan był naprawdę świetny. Ukraińcy nawet nie zorientowaliby się w którym momencie ktoś ich przehandlował wszystkim liczącym się światowym korporacjom. Od dawna żyją pod dyktatem oligarchów, mafiozów i nacjonalistów, którym nie sposób posłać choćby broni do walki z separatystami w Donbasie, bo gotowi są połowę sprzętu przehandlować na czarnym rynku, a drugą połowę przepić. Nikt by nawet nie pisnął w momencie sprzedawania całej ziemi ornej w kraju. Nie dosłownie, rzecz jasna. Wystarczy uzależnić każdego rolnika od patentów Monsanto, by korporacja przejęła kontrolę nad dawnym spichlerzem kontynentu. Ropę i gaz dostałby znane nam wszystkim korporacje naftowe, coś by się jeszcze uciułało za resztki przemysłu, a na Krymie powstałaby piękna amerykańska baza wojskowa. Pewnie nie mniejsza, niż w Kosowie.

Ja: Rosja?

M: Rosję należało wcześniej czymś zająć. Gdyby udało się wywołać konflikt w Górskim Karabachu i zaangażować Rosjan do pomocy Armenii, można by skutecznie odwrócić ich uwagę i wplątać Ukrainę w największą transakcję korporacji w historii. A może liczono na to, że zajmie się ich jeszcze czymś innym i coś nie wyszło? Tak czy inaczej, Rosjanie wiedzieli co się dzieje i w porę zareagowali.

Ja: Krym jest już de facto rosyjski, ale de jure…

T: To nie ma znaczenia. Zachowali pozycję na Morzu Czarnym? Zachowali. Kontrolują co chcieli? Kontrolują. Nie mają pod nosem niechcianych gości? Nie do tego stopnia, jak mogło to wyglądać. W momencie przejmowania Krymu, oni nawet o tym Krymie nie myśleli. Myśleli wyłącznie o Syrii. My mogliśmy jedynie się domyślać, że zabezpieczają coś znacznie istotniejszego. Gdyby utracili Krym, dziś Syria wyglądałaby zupełnie inaczej. Kto wie, czy Asad nie podzieliłby już losu Hussajna i Kaddafiego? Nie zdziwiłbym się, gdyby nawet Chiny sypnęły na to groszem.

M: Zgadza się. Południowa nitka Nowego Jedwabnego Szlaku wskazuje nam na nowy liczący się rozkład sił. Myślisz, że tak zupełnie bez powodu Syria, Irak i Iran walczą w tym konflikcie pod jednym sztandarem? Żrą się jedynie dla zachowania pozorów, tymczasem wszystkim zależy na tym, by to Chińczycy w przyszłości weszli tam na miejsce Amerykanów. Należało więc nieco pogonić amerykańskiego i saudyjskiego kota, a Rosja w tym dziele jedynie pomogła.

Ja: Brzmi to tak jakbyście sugerowali, że od samego początku za wszystkim stoją…

T: Chiny.

M: Tak, Chiny. Może nie od początku i może nie całkowicie, ale jedyna istotna karta na tym stole, to teraz karta chińska.

Ja: Podsumowując nieco: pospieszyli się z puczem wojskowym w Turcji…

T: Należało odpuścić sobie Kurdystan i wybrać liczącego się sojusznika. Teraz Turcja pozostaje jedną wielką zagadką, ku uciesze Rosji i Chin.

Ja: Pospieszyli się w Syrii…

T: Propaganda nie zadziałała. Niemal nikt na Zachodzie nie wierzy już w oficjalną wersję o demokratycznej opozycji, o reżimie Asada i o terrorystach, którzy wyskoczyli niczym królik z kapelusza i stworzyli nowiutkie państwo pod nosem najpotężniejszego sojuszu wojskowego w historii ludzkości.

Ja: Pospieszyli się w Egipcie i w Libii?

T: Tak. Chociaż tych bitew jeszcze nie przegrali.

M: Dobrze, że odpuścili sobie Górski Karabach i Iran. To jeszcze nie pora na taką konfrontację. Mogliby jedynie sobie tym bardziej zaszkodzić.

Ja: Nie bardzo jednak rozumiem czy sugerujecie, że Chiny w tej układance są jakimś opozycjonistą do światowego systemu?

M: Nie, to żadna opozycja. Raczej jeden z wielu pretendentów. Mamy bezkrólewie i kilkunastu bachorów z prawami do tronu. Wyobraź sobie z jaką prędkością kupują teraz noże i przygotowują trucizny dla swojego rodzeństwa.

Ja: Chciałem jeszcze zapytać o wodę…

T: Woda to klucz dla Syrii, Izraela, Iraku, Palestyny, a wkrótce i dla dziesiątków innych krajów na świecie. Popatrz na Wzgórza Golan, popatrz na Morze Martwe. A w tym wszystkim siedzą jeszcze korporacje! Mówiliśmy już o tym, prawda? Wiesz co robi Coca Cola w Meksyku? (chodzi o zalegalizowaną grabież zasobów wodnych – przyp. autora)

Ja: Wiem. 

T: Wiesz co proponowało Nestle? (propozycja prywatyzacji wszystkich zasobów wody pitnej na świecie – przyp. autora)

Ja: Tak.

M: Sam więc widzisz. Masz wodę pitną, czyli absolutnie najważniejszą rzecz o jaką w ogóle można toczyć jakikolwiek współczesny konflikt. Masz w tle gaz i nowy rurociąg. Masz projekt wyludnienia Syrii, Libanu, Jemenu i paru innych krajów. Masz prześladowanie chrześcijan na całym Bliskim Wschodzie, przez Indie, po Azję Południowo-Wschodnią, gdzie już przerzuca się niedobitków Państwa Islamskiego. Nie wyobrażasz sobie co w najbliższym czasie czeka Filipiny i Indonezję. Masz rosyjskie porty i nowy szlak handlowy Chin, które nie angażują się w nic na 100%, tylko każą innym wykonywać za nich krecią robotę i liczą przy tym kolejne dolary. Masz wściekły na wszystkich Izrael i masz Turcję gotową do wszystkiego. Niszczy się tam zabytki ludzkości, by niedługo kompletnie sfałszować naszą historię.

Jakby było tego mało, to jest jeszcze przygwożdżony do ściany Iran, który gotów jest ukąsić każdego, kto zbliży się choćby o krok. Ogromne zmiany czekają reżim Saudów. W dodatku zmasowana propaganda legła w gruzach i ulica oraz Internet na temat Syrii mówią od paru lat coś zupełnie innego, niż wszystkie liczące się światowe media. Nie przekonasz już teraz opinii publicznej nawet do świętej wojny z Iranem. No, może poza Amerykanami, bo oni z nas wszystkich mają tej niepodległości i wolności słowa już najmniej.

Ja: A jaki był cel dotychczasowych właścicieli naszego świata?

T: Pozbyć się konkurencji z rejonu, który stanie się beczką prochu.

Ja: Stanie się? A już nią nie jest?

T: Nie. To się dopiero zacznie. Patrz na Filipiny, na Indonezję i na Azerbejdżan, bo tam się wszystko zacznie jeszcze wcześniej. Potem przyjdzie już tylko kolej na Europę.

Koniec części pierwszej 

Rozmowę prowadził: Robert Grünholz

https://www.facebook.com/grunholz.robert/?fref=ts

 

Reklamy

27 myśli w temacie “Właściciele tego świata cz. 1”

 1. Porusz temat Sochi-Sewastopol-Syria, będzie im napewno wiadomo o co chodzi 😀 przy okazji czemu to nie wypalilo z powodu brytyjsko-rosyjskiego

 2. Szanowny Robercie, mnie, co prawda, takie sprawy niespecjalnie interesują, jak na aspołecznego dziwaka przystało, niemniej jednak szanuję w ludziach upór, odwagę, pracowitość oraz chęć walki o swoje przekonania. Gratuluję woli działania i mam nadzieję, iż Twoje wywiady znajdą kiedyś miejsce nie tylko w Twoim blogu, ale i – proszę, nie czuj się urażony – bardziej popularnym miejscu. Do im większej liczby ludzi zainteresowanych tą tematyką dotrzesz, tym lepiej.

  1. Szanowna Kiro,

   Dziękuję za odwiedziny! Ja także mam nadzieję, że pewnego dnia cały wywiad znajdzie swe miejsce w o wiele bardziej popularnych miejscach niż mój blog. Dojście do obu osób zajęło mi wiele czasu i niezmiernie cieszę się z tego, że już pierwsza część zyskała mały rozgłos i nie postanowiono jej zignorować (jak to najczęściej w ważnych kwestiach bywa).

   Poza tym większość znanych mi osób przejawia przynajmniej delikatną niechęć do społeczeństwa – czyżby aspołeczne zachowania były już w pewnych kręgach normą? A może nie są one wcale takie aspołeczne? Prawdziwa cnota krytyki się nie boi.

   Pozdrawiam serdecznie

  2. Kiro Knightly wklejam gdzie tylko mogę link z tym artykułem, czyli wykop, prawicowe strony. Więc spokojnie do tych ludzi co się tym interesują coś zawsze dotrze.

 3. To co dzieje się właśnie w Iranie wyraźnie pokazuje że już władcy świata się nim zajęli
  Robert dawaj druga cześć !

 4. W 1992 roku została w Rosji wydana książka pod tytułem „Martwa Woda” (kto czytał „Rusłana i Ludmiłę” Puszkina ten będzie wiedział jakie jest znaczenie tego tytułu). Zawierała ona absolutnie nowatorską koncepcję (filozoficzną, socjologiczną, światopoglądową czy wreszcie teorię zarządzania) nazwaną przez kolektyw autorów Koncepcją Powszechnego Bezpieczeństwa (po rosyjsku KOB). Jest to świetna, i śmiem twierdzić, że jedyna metodologia do zrozumienia tego co się dzieje na świecie , a o czym mówią rozmówcy Autora. Generalnie polecam gorąco wszystkim znającym język rosyjski bo niestety po polsku nie ma prawie nic. Czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki.

  1. @Nowytoms
   Czy jest możliwość zassania tej pozycji w pdf- ie? Mój rosyjski przez lata nieużywalności nieco zardzewiał, ale sądzę, że jeszcze dałbym radę. Pozdrawiam.

   1. „Martwą Wodę” w edycji z 2004 roku (z poprawkami) można pobrać tu:
    http://lightmedia-group.narod.ru/fb2_bib/conbooks1.html
    Innym zasobem wielu świetnych pozycji jest również:
    https://drive.google.com/drive/folders/0B-ZQk7V7mZBQRFBXbTdtblY5dnM
    Studiowanie KOB radziłbym jednak rozpocząć od cyklu wykładów nieodżałowanego generała Pietrowa , z których dwa wstępne opatrzone polskimi napisami można znaleźć na kanale YouTube Vishnupurana.
    https://www.youtube.com/channel/UCrnMZBCI-sY7SYUE7iUO3Lg
    Jest tam również więcej filmów z polskimi napisami.
    Cały cykl wykładów generała Pietrowa jest na kanale
    https://www.youtube.com/channel/UC9wQsDbpV298vgngCMQd1Lw
    Pozdrawiam i zachęcam do studiowania.

   2. Od wczoraj słucham tych wykładów gen.Pietrowa z linku podanego przez nowytoms. I wszystko to, co na wielu portalach tzw.”niezależnych” podają jako tzw. „teorie spiskowe”, by ośmieszyć i by ludzie w to nie wierzyli- tam jest doskonale, analitycznie wykazane. Niesamowite wykłady, których nie wszyscy zrozumieją – są dla tych, co potrafią spojrzeć na to, co dzieje się na Ziemi z wyższej perspektywy i czasu. Gorąco polecam i serdecznie pozdrawiam 🙂

 5. Zobaczę, co tam dalej w kolejnych częściach tej dyskusji jest, ale na razie, to wszystko miałkie jest i nic nowego nie wnoszące, co każdy śledzący politykę światową wie już od dawna. Takie setne powielanie dawno znanych w sieci treści. Zatem po co tę sieć zaśmiecać? Depopulacja jest w skali globalnej, nie tylko na Bliskim Wschodzie. Toksyczne szczepionki w Afryce, w Polsce wybijające miejscową ludność. Chemtrails smog – wiecie ile już w Polsce ludzi rocznie wymiera z powodu smogu? A przecież już ciężkiego przemysłu nie ma w Polsce jak za PRL, który mógłby ten smog produkować. A za PRL ludzie tak nie wymierali jak dzisiaj. Polska ma największe zanieczyszczenie powietrza z całej UE. Mapy tego z 2017 r. są w sieci dostępne. Wody Pacyfiku po sabotażu w eletrowni atomowej w Japonii są tak bardzo radioaktywne, że tam już nie ma ryb zdatnych do zdrowej konsumpcji. Płuca naszej planety, syberyjska tajga i dżungla Amazonii są z roku na rok wycinane i mamy ich coraz mniej. Poziom CO2 bije rekordy wzrostu na planecie. Sami sobie możecie zmierzyć miernikiem. Mój pomiar z dzisiaj za moim oknem jest już 450 ppm (jeszcze niedawno było 350 ppm), a od 600 ppm w pokoju zaczynasz się dusić tym trującym dla ludzi gazem i wskazane jest wtedy przewietrzyć pokój przez otwarcie okien. Ale za oknami już się zbliżamy do tych granicznych 600 ppm (!).
  Na początku pan M – adwokat stwierdził „(…) Znam większość osób, które mają jakiekolwiek znaczenie.”
  Czy panią Lynn z rodziny „tych naszych właścicieli” też zna osobiście, nasz przemądrzałek ze Szwecji?
  „Lynn Rothschild ujawniła plan wdrożenia Nowego Globalnego Kapitalizmu” – https://www.youtube.com/watch?v=BihR8UPuZPE
  Adwokatom (wszędzie na świecie, ale oprócz Niemiec) to się zdaje, że rozumy pozjadali (bo reprezentują prawnie czasami jakiś ważnych klientów w sądach), nie mając przy tym żadnych kwalifikacji akademickich w temacie socjologii i politologii (która jest socjologią władzy innymi słowy), ale jednak mają czelność wypowiadać się z pozycji eksperta w dziedzinach o których nie mają bladego pojęcia. Pyszałki 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s