Polityka

Polska polityka zagraniczna

Jako niespełniony pedagog muszę się czasami powtarzać i tak też czynię dzisiaj, opisując w skrócie polską politykę zagraniczną.

Pozostajemy sami ze wściekłymi o utracenie wpływów Niemcami, z kumającymi się z nimi dobrze Rosjanami, z wykorzystującymi naszą naiwność Ukraińcami, z nieznoszącymi nas Litwinami, z obrażonymi Francuzami, z milczącymi i ignorowanymi przez nas Białorusinami, z nieco podenerwowanymi naszą polityką zagraniczną partnerami w Grupie Wyszehradzkiej, z Brytyjczykami uciekającymi niczym szczury z tonącego okrętu, z Chinami wściekłymi o brak inicjatywy w kwestii ich propozycji Jedwabnego Szlaku, z Izraelem grającym na czas oraz tworzącym kolejny wielomiliardowy geszeft, ze stojącą w rozkroku Amerykę i całą resztą udającą, że nas nie ma albo nie chcącą wychylać głowy, by jej pani kanclerz albo Donald nie utrącili.

Historia jest nauczycielką życia, a to przypomina mi okres między 1936, a 1939.

Robert Grünholz

Reklamy

4 myśli w temacie “Polska polityka zagraniczna”

 1. Czcigodny Robercie
  Na to, że jak powiedział Pat Buchanan, izraelska okupacja Wzgórz Golan to nieistotny bzdet w porównaniu z okupowaniem przez ten kraj waszyngtońskiego Wzgórza Kapitolu, nie mamy żadnego wpływu.
  Na siuchty świni trojańskiej w NATO czyli Makreli z Putasem, też nie mamy wpływu.
  Ale nigdy nie daruję obłąkanemu sk….synowi Macierence uwalenia „suchego portu” Drugiego Jedwabnego Szlaku na peryferiach Łodzi. Jeśli ten projekt przechwyci Bratysława, to przepieprzyliśmy swoją największą szansę. Gdyby Morawieckiemu juniorowi udałoby się po tym sabotażyście posprzątać, bardzo urósłby w moich oczach.
  Daruj język, ale o tej ostatniej sprawie trudno mi pisać beznamiętnie.
  Pozdrawiam serdecznie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s